NÁBOJ 2018 – MIĘDZYNARODOWE ZAWODY MATEMATYCZNE

b_250_150_16777215_00___images_galeria_konkursmat18_1lorawicz_konours_mat__1.jpg23 marca pięcioosobowa reprezentacja klasy 2A o profilu matematycznym w składzie: Katarzyna Broczkowska, Marianna Dąbek, Katarzyna Jórdeczka, Robert Matysiak, Bartosz Płóciennik, pod opieką Moniki Waloszek-Gąsior, nauczycielki matematyki, sprawdzała swoją wiedzę, umiejętności matematyczne oraz umiejętność pracy w grupie podczas międzynarodowych zawodów matematycznych Náboj 2018 we Wrocławiu.

 

 

Zawody są przeprowadzane jednocześnie w Polsce, Austrii, Czechach, Niemczech, Wielkiej Brytanii, na Słowacji i  na Węgrzech co pozwala nie tylko na porównanie wyników w rankingu krajowym ale i z rówieśnikami z Europy w rankingu międzynarodowym.  Rozgrywki trwają 120 minut, podczas których drużyna stara się rozwiązać jak najwięcej zadań. Zadania znacząco różnią się od zadań szkolnych a ich ułożenie wynika ze wzrastającego poziomu trudności. Sukces   w zawodach zależy nie tylko od indywidualnych umiejętności zawodników, ale także od efektywnej współpracy całej drużyny. Celem zawodów jest pobudzenie wyobraźni, rozwijanie logicznego myślenia oraz ukazanie zastosowań i piękna matematyki.

Nasza drużyna, stoczyła zaciętą walkę z nieszablonowymi, ciekawymi, wymagającymi wyobraźni przestrzennej i solidnej wiedzy matematycznej zadaniami i upływającym czasem w kategorii Senior zajmując 23 miejsce wśród drużyn rywalizujących we Wrocławiu. Reprezentantom naszej szkoły dziękujemy i serdecznie gratulujemy. W zawodach łącznie wzięło udział 976 drużyn. Kolejne  zmagania, na których na pewno nas nie zabraknie, już za rok.

Monika Waloszek-Gąsior

nauczyciel matematyki

b_250_150_16777215_00___images_galeria_konkursmat18_1lorawicz_konours_mat__2.jpg

b_250_150_16777215_00___images_galeria_konkursmat18_1lorawicz_konours_mat__3.jpg