MEMORIAŁ URSZULI MARCINIAK - ELIMINACJE SZKOLNE KONKURSU ŁAMIGŁÓWEK DIAGRAMOWYCH

b_250_150_16777215_00___images_galeria_łamigłówki18_1lorawicz_konkurs_lamiglowki__2.jpg12 marca w naszej szkole odbyły się eliminacje do Memoriału Urszuli Marciniak.

 

 

 

 

 

To otwarte zawody w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych organizowane przez Fundację Matematyków Wrocławskich oraz  Instytut Matematyczny UWr we współpracy z Wydawnictwem Logi. Mają one na celu szerzenie i popularyzowanie logicznego myślenia i podniesienia kultury matematycznej wśród Polaków.

W czasie 45 minut uczniowie mieli do rozwiązania 8 diagramów logicznych. W wyniku przeprowadzonych eliminacji dwoje z uczestników: Dawid Kmieć (IIIA) i Mikołaj Kolbusz (IIA) dostało się do finału, który odbędzie się 24 marca w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Na tym etapie rozgrywki będą polegały na trzech rundach zadaniowych o rosnącym stopniu trudności oraz rundzie finałowej, której zwycięzcy będą mogli wziąć udział w Mistrzostwach Polski w Łamigłówkach. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział, a Dawidowi i Mikołajowi życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.

                                                                                              Nauczyciele matematyki

b_250_150_16777215_00___images_galeria_łamigłówki18_1lorawicz_konkurs_lamiglowki__1.jpg