BARDZO DOBRY WYSTĘP KOSZYKAREK I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W RAWICZU

b_250_150_16777215_00___images_galeria_KOSZSREJON18_IMG_20180205_141016592.jpg5 lutego 2018 r. w sali sportowej naszej szkoły odbyły się Mistrzostwa Rejonu Leszczyńskiego w Koszykówce Dziewcząt. W liceum gościliśmy koszykarki z ZS nr 2 z Leszna, I LO z Kościana i LO z Wolsztyna. W pierwszym spotkaniu koszykarki z Leszna pokonały licealistki z Kościana 55:10.

W drugim spotkaniu reprezentacja naszego liceum pokonała koleżanki z Wolsztyna 25:8.

Po meczach eliminacyjnych nadszedł czas na mecz o trzecie miejsce, w którym to zagrały koszykarki z Kościana i Wolsztyna. Po wyrównanym spotkaniu lepsze okazały się licealistki z Wolsztyna, wygrywając 39:23.

W spotkaniu finałowym zmierzyły się reprezentacje Leszna i Rawicza. Od początku spotkania faworyzowany zespół leszczyński objął kilkupunktowe prowadzenie. Z każdą minutą spotkania rawiczanki grały jednak coraz lepiej i w drugiej połowie meczu prowadziły już kilkoma punktami. Niestety w ostatniej kwarcie zabrakło nieco sił, co wykorzystały licealistki z Leszna i to one wygrały mecz finałowy.

Rawiczanki kolejny raz udowodniły, iż stanowią bardzo zgrany kolektyw oraz potrafią się zmobilizować w decydujących meczach. W spotkaniu finałowym zagrały na bardzo wysokim poziomie,  a do końcowego sukcesu zabrakło  odrobinę szczęścia.

Wszystkim zawodniczkom serdecznie GRATULUJEMY.