XVI OLIMPIADA ZNAJOMOŚCI AFRYKI

b_250_150_16777215_00___images_galeria_1lorawicz_moza.jpgW dniu18 grudnia 2017 r. odbył się w naszej szkole I etap  Olimpiady Znajomości Afryki. W tym roku szkolnym uczniowie przystąpili do XVI już edycji tej Olimpiady. Podtytuł Olimpiady brzmi: „Geografia, społeczeństwo, kultura i historia kontynentu oraz misji”. Organizatorem Olimpiady jest Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Odpowiedzialność za poziom merytoryczny i organizację zawodów ponosi Katedra Misjologii Instytutu Dialogu Kultury i Religii Wydziału Teologicznego UKSW.

 

 

 

 

 

 

Celem Olimpiady jest promocja kontynentu afrykańskiego, przy zwróceniu szczególnej uwagi na działalność naszych rodaków – bogactwo pracy polskich misjonarzy i misjonarek, ambasadorów naszego kraju oraz ludzi, wśród których żyją. Ponadto uczestnictwo w olimpiadzie integruje uczniów wśród idei wychowania w duchu tolerancji, szacunku dla drugiego człowieka bez względu na jego pochodzenie oraz uczy wrażliwości, otwartości na inne narody i kultury.

W tym roku szkolnym do etapu I Olimpiady Znajomości Afryki przystąpiło 24 uczniów. Do etapu okręgowego, który odbędzie się 5 marca 2018 r. w Poznaniu na Wydziale Teologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza , Komitet Szkolny zakwalifikował dwóch najlepszych uczniów w szkole: Magdalenę Jędrysiak (III c) i Kingę Kromę (III c). To już drugie z rzędu zakwalifikowanie się tych uczennic do etapu okręgowego w Poznaniu, dlatego należą się im szczególne gratulacje za taki wyczyn!

GRATULUJEMY OLIMPIJCZYKOM !

Andrzej Lisek

nauczyciel geografii