„MOJA PIERWSZA FIRMA” - PROJEKT I LO W RAWICZU WŚRÓD BENEFICJENTÓW KONKURSU „BANK AMBITNEJ MŁODZIEŻY”

b_250_150_16777215_00___images_galeria_1lorawicz_projekt_bzwbk.jpgZ ogromną satysfakcją informujemy, że projekt I Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego w Rawiczu „Moja pierwsza firma” uzyskał grant w wysokości 4.000 zł w tegorocznej edycji konkursu Bank Ambitnej Młodzieży, którego organizatorem jest Fundacja Banku Zachodniego WBK S.A. im. Stefana Bryły we współpracy z Bankiem Zachodnim WBK S.A.

 

 

 

 

 

 

Celem konkursu jest pomoc w realizacji projektów służących wsparciu rozwoju grup młodzieży na płaszczyźnie społecznej, obywatelskiej lub edukacyjnej. Projekt „Moja pierwsza firma” stworzony w I Liceum Ogólnokształcącym w Rawiczu służy nabyciu podstawowych i praktycznych umiejętności dotyczących procesu zakładania  i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Jego beneficjentami są uczniowie klas I-III I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu.

W ramach szkoleń, warsztatów oraz spotkań uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z tematem zakładania i prowadzenia własnej firmy. Główny nacisk położony jest na zagadnienia, z którymi musi się zmierzyć każdy początkujący biznesman. Spotkania z przedstawicielami Urzędu Miasta Gminy Rawicz, Starostwa Powiatowego, PUP, US, ZUS będą służyły uzyskaniu i pogłębieniu wiedzy na temat prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Zostaną przeprowadzone warsztaty dotyczące reklamy, prowadzone przez właściciela lokalnej agencji reklamowej, odbędą się spotkania związane z polityką PR. Uczniowie wezmą również udział w wyjeździe edukacyjnym na Międzynarodowe Targi Reklamy i Poligrafii połączone z wizytą na GPW lub w Centrum Pieniądza NBP. Przeprowadzone zostaną spotkania z prawnikiem związane  z problematyką gospodarczą. Celem projektu jest wykorzystanie zdobytej wiedzy w realizacji własnych pomysłów, a w przyszłości spożytkowanie nabytych umiejętności w dorosłym życiu. Opiekunami projektu są D. Flasza i J. Niemczynowski.

Dariusz Flasza

nauczyciel podstaw przedsiębiorczości