PŁYWACY Z I LO W RAWICZU SREBRNYMI MEDALISTAMI WOJEWÓDZTWA ! MARCIN JANKOWIAK MISTRZEM WIELKOPOLSKI W STYLU MOTYLKOWYM!

b_250_150_16777215_00___images_galeria_plywanie17_1lorawicz_plywanie_8.jpgW listopadzie (16.11.2017 r.) drużyna pływacka dziewcząt i chłopców z  I LO w Rawiczu uczestniczyła, po zwycięstwie w finale powiatowym, w Finale Wielkopolskim w Pływaniu Drużynowym w Poznaniu. Suma wyników w startach indywidualnych oraz  w wyścigu sztafetowym dała srebrny medal  drużynie męskiej, a dziewczęta uzyskały 13 miejsce w województwie.

W wyścigach indywidualnych mistrzem województwa w stylu motylkowym został Marcin Jankowiak. Szymon Szynalski w tym samym stylu zajął 5 miejsce. W stylu dowolnym  Hubert Stasiak był 5,  a Mateusz Rydzyński 16. Filip Kusztelak w stylu grzbietowym zajął bardzo wysokie 4 miejsce, a Maksymilian Huliński 7. W klasyku ponownie nasza szkoła była w pierwszej dziesiątce.  Bartosz Gil ukończył wyścig na  8 pozycji, a Eryk Świergocki na 10.  Wyścigi sztafetowe dostarczyły wielu emocji. Nasza męska sztafeta zwyciężyła w swojej serii  po zaciętej walce z drużyną ZS nr 2 z Leszna, wygrywając tylko o parę setnych sekundy (Rawicz czas 3:31,32 ; Leszno 3:41,47). Szybsza była od nas tylko drużyna LOMS z Poznania z czasem 3:32,4, która płynęła w 1 serii wyścigów sztafetowych.  Ostatecznie zwyciężyła szkoła LOMS z Poznania – 732 pkt. I LO Rawicz miejsce drugie – 706 pkt. A trzecie miejsce ZS nr 2 z Leszna – 691 pkt. Nasz skład uzupełniali rezerwowi: Józef Gniazdowski i Mikołaj Wyrzykiewicz.

W stylu dowolnym dziewcząt Aleksandra Cymerlik uzyskała 16 miejsce. W grzbiecie Paulina Chmielarczyk zajęła 22 pozycję, a Aleksandra Majewicz dopłynęła na 30 miejscu. W klasyku Kamila Błoszyk była 2,  a Aleksandra Woziwodzka 27. W pierwszej dziesiątce  w stylu motylkowym na miejscu 8 była Oliwia Maciejak. W tym samym stylu Ewa Heinze uzyskała 20 wynik. Dziewczęta w wyścigu sztafetowym  były 11 na 27 startujących zespołów. W drużynie sztafetowej popłynęła w miejsce niedysponowanej Ewy Bogdańskiej – Oliwia Materkowska. Dziewczęta w klasyfikacji generalnej zajęły 13 miejsce    w województwie, zdobywając 525 pkt.

Gratulujemy naszej drużynie medali i wysokich czołowych miejsc w Wielkopolsce!