SPOTKANIE Z JANEM MELĄ W RAMACH REALIZACJI PROJEKTU „WSZYSCY JESTEŚMY TACY SAMI”

b_250_150_16777215_00___images_galeria_logos.jpgWe wtorek 21 listopada uczniowie klasy Ic wzięli udział w spotkaniu z Janem Melą, założycielem i prezesem fundacji „Poza horyzonty”, zdobywcą dwóch biegunów w jednym roku. Spotkanie zostało zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w ramach projektu „Wszyscy jesteśmy tacy sami”.

 

 

 

 

Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych  powiatu rawickiego wysłuchała między innymi informacji na temat roli, celów i zdań jakie realizowane są przez tę instytucję. W drugiej części odbyła się projekcja filmu pt.: „Mój biegun”, którego scenariusz oparty został na przeżyciach Jana Meli.

W trzeciej części  Jan Mela wygłosił wykład tematycznie związany z nazwą projektu. Odwoływał się w nim do własnych, ciężkich doświadczeń życiowych oraz podejmowanych działań, które pozwoliły mu zaakceptować swoją niepełnosprawność. Opowiadał o licznych podróżach swoich (m.i. na dwa bieguny w jednym roku z Markiem Kamińskim) i osób objętych pomocą fundacji. Zachęcał młodzież do przezwyciężania własnych ograniczeń (fizycznych , psychicznych) poprzez aktywność w różnych sferach życia. Na koniec uczniowie mieli możliwość zadania pytań i rozmowy z Janem Melą. Młodzież i ich opiekunowie byli pod wielkim wrażeniem tego wspaniałego, młodego człowieka, wyszli ze spotkania bardzo usatysfakcjonowani.

Iwona Guzikowska

wychowawczyni kl. Ic