WESOŁEGO "ALLELUJA"!

    

LICEALIŚCI UCZĄ SIĘ SZTUKI REKLAMY

Czytaj więcej: LICEALIŚCI UCZĄ SIĘ SZTUKI REKLAMYW dniu 23 marca 2018 roku uczniowie klasy  I c i II c o profilach dziennikarsko – prawnym   i humanistycznym uczestniczyli w zajęciach warsztatowych na Wydziale Nauk Politycznych  i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu.

 

 

 

 

KONFERENCJA NAUKOWA W DOMU KULTURY PT.:„MŁODZI PRZED WYBOREM ZAWODU”

Czytaj więcej: KONFERENCJA NAUKOWA W DOMU KULTURY  PT.:„MŁODZI PRZED WYBOREM ZAWODU” 20 marca 2018 r. w sali widowiskowej rawickiego Domu Kultury odbyła się ciekawa konferencja naukowa zorganizowana przez władze samorządowe Powiatu Rawickiego wspólnie z dyrekcją Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu.

 

 

 

 

Z SUKCESEM NA GIEŁDZIE

Czytaj więcej: Z SUKCESEM NA GIEŁDZIE 16 marca dobiegł końca II etap tegorocznej edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej organizowanej przez Giełdę Papierów Wartościowych, Fundację GPW oraz partnera strategicznego - Fundację im. Lesława A. Pagi. Spośród 5211 drużyn szkolnych z całego kraju do końca tej części gry dotrwało tylko 1841. Wśród nich znalazły się 3 zespoły I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu: „Wysokie obcasy na giełdzie” (Natalia Jędrkowiak, Marta Krawczyk, Katarzyna Mierzyńska oraz Kinga Turek - IB), „Black Power” (Bartosz Paryna IA, Maciej Turowski IB) oraz „Odsetki” (Natalia Kozera IB, Sara Jakubowska ID, Krzysztof Kowalski IK oraz Piotr Flasza IA).

 

 

 

KONKURS WIEDZY O ANTYKU

Czytaj więcej: KONKURS  WIEDZY O  ANTYKU22 marca 2018 roku odbył się finał XII edycji Konkursu Wiedzy o Antyku organizowanego przez Instytut Filologii Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza   w Poznaniu.

 

 

 

CENTRUM NAUKI I BIZNESU ŻAK Z WIZYTĄ W SZKOLE

Czytaj więcej: CENTRUM NAUKI I BIZNESU ŻAK Z WIZYTĄ W SZKOLE 20 marca 2018 r. w nasze szkole gościliśmy przedstawicieli największej ogólnopolskiej firmy edukacyjnej – Centrum Nauki i Biznesu Żak z siedzibą główną w Łodzi. Krótkie spotkania z młodzieżą odbyły się we wszystkich klasach maturalnych.

 

 

 

 

DZIEŃ MÓZGU

Czytaj więcej: DZIEŃ  MÓZGU

Światowy  Dzień   Mózgu obchodzony jest  w marcu od lat na całym świecie i w  Polsce. Do jego obchodów przyłączyli się  również uczniowie  naszej szkoły.  Zespół „specjalistów” z klasy Ib  przygotował zajęcia dotyczące różnych aspektów   badań nad mózgiem i  podzielił  się swoimi „odkryciami” z koleżankami i kolegami.

 

 

 

 

FINAŁ SZKOLNEJ LIGI HISTORYCZNEJ

Czytaj więcej: FINAŁ SZKOLNEJ LIGI HISTORYCZNEJ16 marca 2018 r. odbył się finał Szkolnej Ligi Historycznej.

 

 

 

 

 

WSPÓŁPRACA Z PUNKTEM POŚREDNICTWA PRACY (OHP) W RAWICZU

Czytaj więcej: WSPÓŁPRACA Z PUNKTEM POŚREDNICTWA PRACY (OHP) W RAWICZU

5 grudnia 2017 r. w naszej szkole rozpoczęła się realizacja porozumienia pomiędzy Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Lesznie a I Liceum Ogólnokształcącym.

 

 

 

 

 

MEMORIAŁ URSZULI MARCINIAK - ELIMINACJE SZKOLNE KONKURSU ŁAMIGŁÓWEK DIAGRAMOWYCH

Czytaj więcej: MEMORIAŁ URSZULI MARCINIAK - ELIMINACJE SZKOLNE KONKURSU ŁAMIGŁÓWEK DIAGRAMOWYCH12 marca w naszej szkole odbyły się eliminacje do Memoriału Urszuli Marciniak.