Czytaj więcej...

 

26 kwietnia, w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu, odbyło się zakończenie roku szkolnego 2018/2019 klas trzecich, 103 uczniów ukończyło szkołę. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i powitaniu wszystkich zebranych, dyrektor szkoły, pani Łucja Dera w swym przemówieniu nawiązała do pamięci i wspomnień, przypominając wydarzenia z minionych 3 lat spędzonych przez uczniów w murach liceum. Kończąc życzyła abiturientom powodzenia na egzaminach maturalnych oraz właściwych wyborów w kolejnych etapach życia. 

Czytaj więcej...Agata Nadrowska została podwójną laureatką w XIII Konkursie Literackim o Nagrodę FanFila.

Serdecznie gratulujemy! 

Czytaj więcej...W sobotę 6 kwietnia 2019 r. młodzież Koła Krajoznawczo-turystycznego I LO w Rawiczu uczestniczyła w rajdzie rowerowym połączonym z bardzo pożyteczną akcją sadzenia lasu.
Celem rajdu i spotkania było wspólne posadzenie lasu w leśnictwie Krasnolipka, a dokładnie w kompleksie leśnym znajdującym się w pobliżu boiska sportowego w miejscowości Sarnowa.
Zarząd Oddziału PTTK w Rawiczu przygotował trasę rowerową liczącą ok. 25 km (Rawicz – Łaszczyn – Konarzewo – Zakrzewo – Miejska Górka – Sarnowa).

Czytaj więcej...6 kwietnia uczniowie naszej szkoły, Julia Ptak (2c) i Mikołaj Zawada (1a) wzięli udział w finale X Konkursu Matematycznego Origami " Żuraw", który odbywał się w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego.  Udział w finale dały im perfekcyjnie wykonane modele matematyczne w technice origami, wysoko ocenione przez jury konkursu. 

22 marca br. dwóch uczniów naszej szkoły: Kamil Moliński i Adam Świerzewski wzięło udział w ogólnopolskiej Olimpiadzie Mediewistycznej. Pierwszy etap odbył się w dwunastu  miastach w całej Polsce. Kamil i Adam startowali we Wrocławiu. 

Czytaj więcej...

29 marca dobiegł końca II etap 17 edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej organizowanej przez Giełdę Papierów Wartościowych, Fundację GPW oraz partnera strategicznego - Fundację im. Lesława A. Pagi. Spośród 5102 drużyn szkolnych z całego kraju do końca tej części gry dotrwało tylko 1121. Wśród tejże elity znalazło się 6 zespołów I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu: „Black Power”, „Akcjonatywa”, „Dziobaki z ILO”, „Boerse”, „JBBF” oraz „Andrzeje z WZ-93”.
W II etapie SIGG, który trwał od 25 lutego do 29 marca, każdy z zespołów miał za zadanie inwestowanie kwoty wirtualnych 10 000 złotych w kontrakty terminowe na indeksy WIG20, mWIG40, waluty oraz kontrakty akcyjne. 

W związku z zawieszeniem strajku z dniem 27 kwietnia 2019r. od poniedziałku 29 kwietnia 2019r. zajęcia lekcyjne zostają wznowione. Od tego dnia obowiązuje nowy plan lekcji.

Łucja Dera
dyrektor szkoły

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Dąbrowskiego w Rawiczu

serdecznie zapraszają na akademię z okazji

POŻEGNANIA MATURZYSTÓW

Uroczystość odbędzie się 26 kwietnia 2019 r. o godz.16.30 w auli I LO

Dzisiaj, 24 kwietnia 2019r. w godz. 10.00 – 13.00 odbywają się konsultacje ze wszystkich przedmiotów.
Ponadto uczniowie mogą skorzystać z konsultacji z historii i wiedzy o społeczeństwie, w godz. 7.40 – 10.15 w sali nr 8.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów.

Łucja Dera
dyrektor szkoły

Dyrektor szkoły informuje, że w dniu 8 kwietnia br. I Liceum Ogólnokształcęce w Rawiczu przystępuje, do ogólnopolskiego strajku oświatowego. W związku z powyższym, w tym dniu szkoła zorganizuje opiekę uczniom, którzy do niej przybędą. O ewentualnej kontynuacji strajku w kolejnych dniach wszyscy nauczyciele, uczniowie i rodzice zostaną poinformowani poprzez dziennik elektroniczny LIBRUS.

Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu

Łucja Dera

Podkategorie