SUKCESY NA VI REGIONALNEJ OLIMPIADZIE MEDYCZNEJ

Czytaj więcej: SUKCESY NA VI REGIONALNEJ OLIMPIADZIE MEDYCZNEJ

W piątek 06.04.2018 uczennice klasy IIIB o profilu biologiczno-chemicznym wzięły udział w VI Regionalnej Olimpiadzie Medycznej pod patronatem Starosty Krotoszyńskiego i  Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Miło nam poinformować, że laureatką olimpiady została Marta Węcłaś, która zajęła III miejsce, a tylko jeden punkt mniej zdobyła Angelika Nowak zajmując IV miejsce. 

 

 

 

UDZIAŁ W WARSZTATACH INTEGRACYJNYCH - JAJKO WIELKANOCNE

Czytaj więcej: UDZIAŁ W WARSZTATACH INTEGRACYJNYCH - JAJKO WIELKANOCNE28 marca grupa wolontariuszek z klas drugich I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu wzięła udział w spotkaniu warsztatowo- integracyjnym pod hasłem Jajko wielkanocne w Zespole Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II.  

DRZWI OTWARTE SZKOŁY

 

 

 

 

SALAMANDRA WOJEWÓDZKI KONKURS PRZYRODNICZY

Czytaj więcej: SALAMANDRA WOJEWÓDZKI KONKURS PRZYRODNICZYWojewódzki Konkurs Przyrodniczy dla uczniów szkół średnich pt.: „Parki Narodowe Polski” został rozstrzygnięty. W finale wojewódzkim 24 marca 2018 r. w Poznaniu naszą szkołę reprezentowała Kamila Kędzia z klasy III c.

 

 

 

FINAŁ XVI OLIMPIADY ZNAJOMOŚCI AFRYKI

Czytaj więcej: FINAŁ XVI  OLIMPIADY ZNAJOMOŚCI AFRYKI

W tym roku szkolnym do I etapu Olimpiady Znajomości Afryki przystąpiło 24 uczniów. Do etapu II, który odbył się w Poznaniu 5 marca 2018 r. na Wydziale Teologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza, Komitet Szkolny zakwalifikował dwóch najlepszych uczniów w szkole: Magdalenę Jędrysiak (III c) i Kingę Kromę (III c).

 

 

 

 

PODATKI - WAŻNY ELEMENT NASZEGO ŻYCIA

Czytaj więcej: PODATKI - WAŻNY ELEMENT NASZEGO ŻYCIA

W dniach 19 i 22 marca uczniowie klas I I Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego w Rawiczu mieli przyjemność spotkać się z panem Maciejem Hodurą, zastępcą Naczelnika Urzędu Skarbowego w Rawiczu. Tematem zajęć były sposoby opodatkowania.

 

 

 

UCZNIOWIE LICEUM W FINALE KONKURSU ŁAMIGŁÓWEK DIAGRAMOWYCH

Czytaj więcej: UCZNIOWIE LICEUM W FINALE KONKURSU  ŁAMIGŁÓWEK DIAGRAMOWYCH

24 marca w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się finał II Memoriału Urszuli Marciniak. Memoriał UM to otwarte zawody w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych, organizowane przez Fundację Matematyków Wrocławskich oraz Instytut Matematyczny UWr we współpracy z Wydawnictwem Logi. Mają one na celu szerzenie i popularyzowanie logicznego myślenia i podniesienia kultury matematycznej wśród Polaków. 

 

 

 

KONKURS WIEDZY O RAWICZU "ZNAM MOJE MIASTO"

Czytaj więcej: KONKURS WIEDZY O RAWICZU 22 marca w I LO odbył się pierwszy etap konkursu wiedzy o Rawiczu. „ Znam moje miasto” Do konkursu przystąpiło 65 uczniów. W komisji zasiedli wicedyrektor Elżbieta Jagodzińska oraz uczniowie klasy IIIB Bartosz Gil i Zuzanna Krzyżosiak z ramienia Młodzieżowej Rady Gminy. 

 

 

 

 

DZIEŃ DRESU I POWITANIE WIOSNY

Czytaj więcej: DZIEŃ DRESU I POWITANIE WIOSNY

21 marca w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował "Dzień Dresu" połączony z obchodami Pierwszego Dnia Wiosny. 

 

 

 

 

 

LICEALIŚCI NAJLEPSI W PÓŁFINAŁACH

Czytaj więcej: LICEALIŚCI NAJLEPSI W PÓŁFINAŁACH

28 marca 2018 r. w sali sportowej I LO odbyły się PÓŁFINAŁY WOJEWÓDZKIE XIX LICEALIADY W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW. Do Rawicza przyjechały zespoły z Piły, Ostrowa Wlkp. i Jarocina. Już pierwsze zwycięskie spotkanie z faworyzowaną drużyną z ZS im. Stanisława Staszica z Piły pokazało, że rawiccy licealiści będą walczyć o czołowe miejsca. Niespodziewanie łatwo wygrali w dwóch następnych meczach i ostatecznie zajęli pierwsze miejsce oraz uzyskali awans do ścisłego finału.