Czytaj więcej...22 marca uczniowie klasy 1B przyłączyli się do ogólnoświatowych obchodów Dnia Wody. Przygotowania trwały już od początku marca. Wyznaczeni uczniowie wykonali plakaty, gazetki tematyczne , prezentację oraz konkurs wiedzy o wodzie. 

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...W piątek  08.03. 2019 r.   uczniowie  klasy IIIb realizujący biologię i chemię w zakresie rozszerzonym brali udział w etapie szkolnym VII  Regionalnej  Olimpiadzie Medycznej. Uczniowie rozwiązując interdyscyplinarny   test złożony z zadań otwartych i zamkniętych, sprawdzili  swoją  wiedzę  i umiejętności z zakresu biologii, chemii, matematyki i fizyki. 

Czytaj więcej...W ramach współpracy I Liceum Ogólnokształcącego z Urzędem Skarbowym w Rawiczu w dniu 12 marca 2019 r. w naszej szkole gościł przedstawiciel US w Rawiczu, pan Maciej Hodura.

  1. M. Hodura w pierwszej części wykładu zaznaczył, że dzięki usłudze „Twój E-PIT” rozliczenie podatku za 2018 rok będzie sprawniejsze. Podatnik nie będzie już musiał wypełniać wniosków, ani składać deklaracji, by rozliczyć podatek. Za pośrednictwem Portalu Podatkowego udostępniony jest PIT-37 i PIT-38 w wersji elektronicznej. Podatnik będzie mógł zaakceptować PIT przygotowany przez urzędników, wprowadzić w nim zmiany dotyczące np. preferencji podatkowych czy przekazania 1 proc. podatku na organizacje pożytku publicznego lub odrzucić zeznanie i rozliczyć się ze skarbówką na własną rękę. Jeżeli podatnik nie zrobi nic, PIT przygotowany przez urząd zostanie uznany za zaakceptowany z końcem okresu rozliczeniowego.  

Czytaj więcej...7 marca 2019 r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w fazie eliminacyjnej Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich w Poznaniu. Kamil Moliński, Aleksander Kubacki i Mieszko Jankowski z klasy 2c oraz Robert Matysiak z 3a zmierzyli się z 3 tezami związanymi z tematami ekonomicznymi, politycznymi. Przed debatami odbyło się szkolenie związane z budowaniem argumentacji na przykładzie tematu, który odpadł w losowaniu.

 Uczniowie debatowali dwukrotnie jako strona opozycji i  z drużynami z Warszawy z dwóch szkół oraz z Poznania jako strona  opozycji. Opiekunem drużyny była nauczycielka języka polskiego pani Anna Noga. Dzięki udziałowi w MPDO zyskaliśmy cenne doświadczenia.

Czytaj więcej...https://en.calameo.com/read/0057516624428b367144c

W tym wydaniu:

- Jaki profil wybrać?

- Rekrutacja 2019

 

Czytaj więcej...7 marca uczniowie naszej szkoły z klas 1A, 2A i 2B wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym. Formuła konkursu dostarcza uczestnikom rozrywki umysłowej oraz sprawdza ich umiejętności. Ważny jest także aspekt popularyzacji oraz pogłębiania wiedzy z zakresu chemii.  
Zgodnie z regulaminem wyniki zostaną ogłoszone przez organizatora do 30 maja 2019 r.

Czytaj więcej...06.03.2019 roku w sali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu odbyły się XX Igrzyska Młodzieży Szkolnej Wielkopolskiej Licealiady Rejonu Leszno w koszykówce chłopców. 
Do rywalizacji stanęły zespoły, które zajęły pierwsze miejsca w swoich powiatach:
- Zespół Szkół Technicznych Centrum Kształcenia Zawodowego w Lesznie
- Liceum Ogólnokształcące w Wolsztynie
- Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu
- I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu. 
Zespoły zagrały pomiędzy sobą mecze eliminacyjne, z których wyłoniono finalistów oraz drużyny, które zagrały o 3 miejsce. W pierwszym z meczów ZSTCKZiU w Lesznie gładko wygrało z LO w Wolsztynie 57:26. W drugim ze spotkań ekipa gospodarzy wygrała z ZSZ w Gostyniu ( 66:41). 

Podkategorie