"MASZ ODPAD, CO Z NIM ZROBISZ”

Czytaj więcej: Pod tym hasłem przebiegało w naszej szkole spotkanie uczniów z edukatorem ETADO współpracującym z  KZGRL – panią Beatą Bartosiak. Zostało ono zorganizowane w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej pn. /”SOS dla środowiska, czyli segregujący, oszczędny, świadomy”/ organizowanej przez Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego. 

„NIE ZACZYNAJ, BO ŹLE SKOŃCZYSZ…”

Czytaj więcej: „NIE ZACZYNAJ, BO ŹLE SKOŃCZYSZ…”„Nie zaczynaj, bo źle skończysz…” pod takim hasłem odbyły się spotkania profilaktyczne dla uczniów klas IB i IK z przedstawicielami Poradni Profilaktyki i Terapii Uzależnień z Leszna.

XVI MATEMATYCZNY MARSZ NA ORIENTACJĘ – WROCŁAW 2018

Czytaj więcej: XVI MATEMATYCZNY MARSZ NA ORIENTACJĘ – WROCŁAW 20187 października, w słoneczną niedzielę młodzież naszej szkoły pod opieką p. Moniki Waloszek-Gąsior, nauczycielki matematyki, uczestniczyła w XVI Matematycznym Marszu na Orientację.  Marsze organizowane są od 2003 roku. 

PHILOSOPHY AND MATHEMATICS – UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY NA SEMINARIUM

Czytaj więcej: PHILOSOPHY AND MATHEMATICS – UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY NA SEMINARIUM„Filozofia i Matematyka” to seminarium Międzynarodowego Centrum Ontologii Formalnej (Wydział Administracji i Nauk Społecznych, Politechnika Warszawska) oraz Academii Europaea, które odbyło się we Wrocławiu 5-6 października, a przyjemność wysłuchania wykładów mieli  Robert Matysiak i Mikołaj Kolbusz – uczniowie klasy IIIA o profilu matematycznym. 

RECYTOWALI „PANA TADEUSZA”

Czytaj więcej: RECYTOWALI „PANA TADEUSZA”Uczniowie klas drugich I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu wzięli udział w Konkursie Recytatorskim #Pan Tadeusz. Organizatorem konkursu jest Zarząd Województwa Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, a jest on skierowany do uczniów szkół   ponadgimnazjalnych województwa wielkopolskiego. 

STOP PRZEMOCY

Czytaj więcej: STOP PRZEMOCYUczniowie z klasy IIIC włączyli się w akcję profilaktyczną przeciwko przemocy zorganizowaną przez rawickich funkcjonariuszy policji. 

EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

Czytaj więcej: EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU„W dniach 23 – 30 września 2018 r. po raz czwarty we wszystkich państwach Unii Europejskiej obchodzony był Europejski Tydzień Sportu (ETS), koordynowany w Polsce przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.”
Nasza szkoła także włączyła się do akcji i 27 września osiem zespołów ( trzy żeńskie i pięć męskich) uczestniczyło w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Rady Rodziców. 

MISTRZOSTWA POWIATU RAWICKIEGO W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Czytaj więcej:  MISTRZOSTWA POWIATU RAWICKIEGO W SZTAFETOWYCH  BIEGACH PRZEŁAJOWYCHW środę 26 września 2018r. licealna młodzież rozpoczęła rywalizację sportową w ramach XX Licealiady. 
Na stadionie żużlowym w Rawiczu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Rawickiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych.  

TEATR, KTÓRY UCZY

Czytaj więcej: TEATR, KTÓRY UCZY27 września klasa II o profilu biologicznym wraz z nauczycielem języka polskiego panią Anną Nogą uczestniczyła w spektaklu „Ach te komputery!” przygotowanym przez grupę międzypokoleniową z Rawicza oraz Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP – KLATKA i Domem Kultury w Rawiczu.