Czytaj więcej...

12.11.2019r. w Pałacu  Pakosław odbył się turniej polonistyczny „O pióro gżegżółki” zorganizowany przez Fundację Rodziny Duda. W językowych potyczkach udział wzięły uczennice klasy 1CP o profilu humanistycznym: K. Bojek, M. Borowicz,  A. Holumbovska, M. Krzyżosiak, M. Stasiak, M. Szymkowiak oraz P. Wilkowska, jak i  około 40 uczniów z powiatu rawickiego.

Czytaj więcej...W dniu 7 listopada 2019 r. gościliśmy muzyków z krakowskiej SCENY. Artyści, na podłożu własnych aranżacji jazzowych, zrealizowali w naszej szkole autorski program profilaktyczny „Co wybierasz, śmierć czy życie?”.W spotkaniu wzięło udział ponad stu uczniów. Aula na dwie godziny stała się forum świetnej muzyki połączonej z poruszającymi wypowiedziami wokalistki i multiistrumentalistki Oli Dudziak. W programie artystka zwróciła ona uwagę na moc i znaczenie słów, na schematy zaniżania standardów moralnych, na zjawiska zastępczej tożsamości i hejtingu oraz na procesy i mechanizmy konformizmu, które często skutkują odrzuceniem jednostek przez grupę, autodestrukcją, nałogami i innymi formami degradacji. 

Czytaj więcej...8 listopada odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego święta Niepodległości,  podczas którego odśpiewano hymn Polski. tym samym szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu".

Czytaj więcej...Jak co roku młodzież z  I LO pamięta o tych, którzy odeszli i włącza się w różne akcje, mające na celu przypomnienie o wielu wartościowych postaciach, które odcisnęły swe piętno w historii Rawicza i szkoły. W holu liceum jest miejsce pamięci z nazwiskami pracowników, każda klasa na przełomie października i listopada idzie na cmentarz i zajmuje się grobem wskazanego nauczyciela. Ponadto uczniowie klas mundurowych dołączyli do ogólnopolskiej akcji "mundurowa pamięć" i zapalili znicze przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich na rawickim cmentarzu.

Czytaj więcej...Uczniowie klas  pierwszych   I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu, którzy interesują się   fotografią  i filmem , w dniu 17  października 2019 roku po  raz  szósty, rozpoczęli  cykl zajęć dotyczących podstaw dziennikarstwa . Biorą  w ten sposób  udział w projekcie  Sylwetki Wielkopolan , który obejmuje 20 godzin dydaktycznych zajęć.   Jest on  realizowany przez Fundację Filmowiec z Poznania oraz jest  współfinansowany  przez  Marszałka Województwa  Wielkopolskiego. Zajęcia w ramach projektu odbywają się w 5 miastach w Wielkopolsce. 

Czytaj więcej...Wśród uczniów zakwalifikowanych do stypendium Prezesa Rady Ministrów znalazł się Mikołaj Zawada, uczeń klasy IIA o profilu matematycznym. Mikołaj w minionym roku szkolnym uzyskał średnią ocen 5,77. Na co dzień jest bardzo skromnym oraz niezwykle pracowitym i sumiennym uczniem, niewątpliwie to umysł ścisły. Interesuje się matematyką i chemią, w konkursach z tych przedmiotów zawsze bierze udział, w minionym roku szkolnym był laureatem międzypowiatowego konkursu  MATGURA. 

Czytaj więcej...Aykut'a Ozmen- mieszkaniec Turcji  i Justine Mirabelle, mieszkanka Filipin, przez kilkanaście dni gościli w naszym liceum. Przybyli do Polski w ramach programu AISEC  i w zeszłym tygodniu opuścili już naszą szkołę. Spędzili w niej niemal trzy tygodnie. Zapewne każdy z uczniów już ich poznał- jak nie na zoorganizowanej w ich pierwszy dzień w liceum prezentacji - to na swoich zajęciach językowych. 

Czytaj więcej...W dniu 15.10.2019 młodzież z klas mundurowych wzięła udział w zajęciach praktycznych w Jednostce Wojskowej 1517 w Lesznie. Podczas zajęć przeprowadzono z uczniami ćwiczenia polegające na nakładaniu odzieży ochronnej przeciwchemicznej typu FOO-1, rozkładaniu i składaniu broni kbk-AKMS, programowaniu radiostacji cyfrowej typu 3501 i 9200.Chętni mogli spróbować sił w wykonaniu norm czasowych na broni etatowej typu 7,62 mm kbk-AKMS. Zajęcia były cennym doświadczeniem dla uczniów.

Czytaj więcej...14 października 2019 r. podczas uroczystej akademii  z okazji DEN ogłoszone zostały wyniki konkursu „Historia Seminarium Nauczycielskiego i I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu”.  Celem konkursu jest  mobilizowanie uczniów do poznawania miejsca swojej nauki oraz  integracja ze społecznością szkolną, również tą, która przeszła już do historii. Była to 7 edycja konkursu dla uczniów klas pierwszych. Wzięło w nim  udział 24 uczniów. W roku szkolnym 2019/2020 zwyciężyli uczniowie z klasy ICP:  Mikołaj Sura I miejsce, Sebastian Kozal II miejsce, Patrycja Wilkowska III miejsce. 

Czytaj więcej...14 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Czytaj więcej...9 października z okazji Dnia Papieskiego w naszym liceum sprzedawane były kremówki. Aby wspomóc Samorząd Uczniowski, sprzedaży podjęły się uczennice klas 1 CP(Maria, Marta i Patrycja) oraz 2B (Zuzanna, Iga ,Natalia). Akcja cieszyła się dużym powodzeniem i kontynuowana była jeszcze następnego dnia. Dzięki Waszej ofiarności udało się zebrać 1430 zł!!!

Czytaj więcej...Jak ważne jest sadzenie drzew nie trzeba przypominać. Niemniej ważna jest wiedza na ich temat. W związku z tym jak co roku w październiku obchodziliśmy Dzień drzewa. Uczniowie klasy 1bo profilu biologicznym uczestniczyli w „zielonej lekcji” na rawickich plantach. Na wstępie miała miejsce krótka prezentacja informacji na temat idei święta oraz jego przesłania. Następnie uczniowie rozpoznawali gatunki drzew i krzewów oraz wypełniali karty pracy. W trakcie spaceru przeprowadzony został także krótki quiz. 

Podkategorie