NADSZEDŁ CZAS MATUR

Czytaj więcej: NADSZEDŁ CZAS MATURW poniedziałek do pisemnego egzaminu dojrzałości z języka polskiego przystąpiło stu jedenastu  tegorocznych absolwentów  z pięciu klas I LO w Rawiczu. We wtorek  absolwenci zmierzą się z zadaniami matematycznymi,   a w środę  potwierdzą  umiejętności językowe na egzaminie  z języka angielskiego, do którego na poziomie podstawowym  przystąpi 91, a na  poziomie rozszerzonym 46 osób.  Drugim językiem obcym wybieranym na maturze jest język niemiecki.

EKSPERYMENTY, BADANIA I DOŚWIADCZENIA W RAMACH ZAJĘĆ KOŁA CHEMICZNEGO „POZYTON” W I LO

Czytaj więcej: EKSPERYMENTY, BADANIA I DOŚWIADCZENIA W RAMACH ZAJĘĆ KOŁA CHEMICZNEGO „POZYTON” W I LOWraz z otwarciem pracowni chemicznej w 2012 roku w I LO w Rawiczu rozpoczęło działalność koło chemiczne. Czynny udział w zajęciach biorą uczniowie klas biologiczno – chemicznych, którzy wykonują ciekawe doświadczenia spoza podstawy programowej. Podczas zajęć mają oni możliwość korzystania z bogatego zbioru odczynników w jakie wyposażona jest pracownia, przeprowadzania doświadczeń z chemii kosmetycznej lub eksperymentowania z substancjami używanymi w życiu codziennym. Głównymi celami naszych spotkań są:

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW 2015

Czytaj więcej: POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW 201524 kwietnia br. odbyła się w I Liceum Ogólnokształcącym uroczysta akademia z okazji ukończenia szkoły przez stu jedenastu uczniów klas trzecich. Na galę przygotowaną z tej okazji przybyli:  Wicestarosta Powiatu Rawickiego Jacek Gwizdek, Przewodniczący Rady Rodziców Maciej Hodura,  a także rodzice, rodzeństwo oraz dziadkowie licealistów odbierających świadectwo.  

AKADEMIA TALENTÓW PRZYRODNICZYCH

Czytaj więcej: AKADEMIA TALENTÓW PRZYRODNICZYCHI LO w Rawiczu – jako jedna z 6 szkół ponadgimnazjalnych z Wielkopolski – uczestniczy w projekcie Akademia Talentów Przyrodniczych. Innowacyjność projektu polega m.in. na zastosowaniu metody projektu edukacyjnego. Nauczyciele  wraz uczniami   realizują wybrane zagadnienia, sami decydują o metodach  i narzędziach  pracy.  Istnieje możliwość konsultacji programu   z naukowcami z Instytutu Środowiska Rolniczego i Leśnego Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu.

TYTUŁ MISTRZÓW POWIATU DLA I LO

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image //images/Tytul_dla_I_LO.jpeg
There was a problem loading image //images/Tytul_dla_I_LO.jpeg

Czytaj więcej: TYTUŁ MISTRZÓW POWIATU DLA I LODrużyna I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu wywalczyła tytuł Mistrzów Powiatu w Piłce Nożnej w ramach Licealiady 2014/2015. Tegoroczne Mistrzostwa rozegrano na Orliku w Jutrosinie. Udział wzięły w nich dwie rawickie placówki: Zespół Szkół Zawodowych i I Liceum Ogólnokształcące oraz Zespół Szkół w Jutrosinie i Zespół Szkół Przyrodniczo -Technicznych CKU w Bojanowie.

DZIEŃ ZIEMI W I LO

Czytaj więcej: DZIEŃ ZIEMI W I LOObchodzony  22 kwietnia  Światowy Dzień Ziemi był  motywacją   do przeprowadzenia  interdyscyplinarnych zajęć terenowych, w  których uczestniczyli uczniowie klasy I  o profilu biologiczno-chemicznym pod opieką nauczycieli biologii i chemii. Celem zajęć było   samodzielne przeprowadzenie oceny stanu ekologicznego naszego najbliższego  środowiska z wykorzystaniem   podstawowych metod  badawczych.

DRUKARKI 3D DZIEŁEM MŁODYCH KONSTRUKTORÓW Z I LO

Czytaj więcej: DRUKARKI 3D DZIEŁEM MŁODYCH KONSTRUKTORÓW Z I LO  Drukowanie trójwymiarowe to pasja Jakuba Jóski i Michała Juskowskiego -  uczniów I Liceum Ogólnokształcącego  w Rawiczu klasy 2A  o profilu matematyczno – fizycznym. Licealiści  osiągnęli wielki sukces - samodzielnie skonstruowali drukarki 3D, które prezentują podczas spotkań z uczniami . Omawiają zasady ich działania, a także starają się przybliżyć obsługę programu do projektowania trójwymiarowego.

I LO – SZKOŁĄ, DO KTÓREJ CHCE SIĘ WRACAĆ

Czytaj więcej: I LO – SZKOŁĄ, DO KTÓREJ CHCE SIĘ WRACAĆ17 kwietnia 2015 roku  klasa II A miała przyjemność gościć na zajęciach Patryka Andrzejewskiego, można by powiedzieć, nieco starszego kolegę. Jeszcze niedawno, jako uczeń siedział w szkolnej ławce, dziś już student Politechniki Wrocławskiej (kierunek Mechanika i budowa maszyn na Wydziale mechanicznym), radny i aktywny działacz społeczny.

 

WIZYTA LICEALISTÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 4

Czytaj więcej: WIZYTA LICEALISTÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 417 kwietnia 2015 r. trzech uczniów klasy 3A (Jakub Mikołajczak, Rafał Skotarek i Oskar Czerniak) złożyło wizytę swoim młodszym kolegom i koleżankom w Szkole Podstawowej nr 4. Podczas spotkania maturzyści zaprezentowali swoje hobby, jakim są układanie kostki Rubika oraz fizyczne doświadczenia z użyciem magnesów neodymowych. Rafał z Oskarem pokazali, jak skutecznie rozpocząć przygodę z kostką Rubika- w prosty sposób omówili mechanizm logicznej zabawki, zaznaczając, że jest to rozrywka przynosząca wiele dodatkowych korzyści, jak np. ćwiczenie przestrzennego myślenia.

 

„TRUPY, SZTYWNIAKI I KOŚCI- ANTROPOLOG SĄDOWY NA TROPIE” CZYLI Z WIZYTĄ NA POZNAŃSKIM FESTIWALU NAUKI I SZTUKI W COLLEGIUM BIOLOGICUM

Czytaj więcej: „TRUPY, SZTYWNIAKI I KOŚCI- ANTROPOLOG SĄDOWY NA TROPIE” CZYLI Z WIZYTĄ NA POZNAŃSKIM FESTIWALU...15 kwietnia uczniowie z klas 1b i 2b I LO w Rawiczu, pod opieką nauczycielek J. Malepszej- Węcłaś i E. Franciszkiewicz - Łakomej wybrali się na Poznański Festiwal Nauki i Sztuki. Tym razem wybrany został Wydział Biologii UAM w Kampusie Morasko.