KATARZYNA BROCZKOWSKA FINALISTKĄ KONKURSU "MATAEMATYKA W ZASTOSOWANIACH"

 

Czytaj więcej: KATARZYNA BROCZKOWSKA FINALISTKĄ KONKURSU 20 kwietnia 2018 roku w leszczyńskim Ratuszu odbył się finał XII edycji konkursu „Matematyka w zastosowaniach”. W eliminacjach szkolnych wzięło udział 189 uczniów z dziesięciu szkół z Leszna i ościennych powiatów. Do finału awans wywalczyło piętnastu młodych matematyków, którzy z testu uzyskali wynik na poziomie co najmniej 70%.  Naszą szkołę reprezentowała Kasia Broczkowska uczennica klasy IIA, która była jedną z dwóch finalistek w grupie 12 kolegów. 
 
 
 
 
 

SUKCES KATARZYNY BROCZKOWSKIEJ W KONKURSIE MATEMATYCZNYM "MATGURA"

Czytaj więcej: SUKCES KATARZYNY BROCZKOWSKIEJ W KONKURSIE MATEMATYCZNYM
23 kwietnia w siedzibie Powiatowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i  Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego w Górze odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród laureatom VI Międzypowiatowego  Konkursu Matematycznego „Matgura”.  
Wśród zaproszonych gości byli m.in. Pan Piotr Tomasz Wołowicz Starosta Powiatu Górowskiego, Pani Izabela Baranowska -Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta i Gminy w Górze, Pani Teresa Frączkiewicz - Wiceprzewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Rady Powiatu Górowskiego, laureaci oraz wyróżnieni uczniowie we wszystkich kategoriach konkursów wraz z opiekunami. Konkurs miał na celu doskonalenie wśród uczniów umiejętności matematycznych, rozwijanie biegłości w rozwiązywaniu zadań maturalnych, promowanie wiedzy oraz wspieranie młodzieży uzdolnionej matematycznie i wyszukiwanie talentów matematycznych. W wyniku przeprowadzonych 27 lutego eliminacji szkolnych do finału zakwalifikowało się 13 osób z naszego liceum, we wszystkich kategoriach. 

UCZNIOWIE LICEUM NA DRZWIACH OTWARTYCH POLITECHNIKI POZNAŃSKIEJ

Czytaj więcej: UCZNIOWIE LICEUM NA DRZWIACH OTWARTYCH POLITECHNIKI POZNAŃSKIEJ
19 kwietnia uczniowie z klasy 2A (profil matematyczny) i 2D (profil ogólny), pod opieką nauczycielek matematyki: Pani Edyty Juszkowskiej i Pani Moniki Waloszek-Gąsior, uczestniczyli w Drzwiach Otwartych na Politechnice Poznańskiej oraz towarzyszącym temu wydarzeniu Dniu dla Dziewczyn.

 

 

 

 

ŻONKILE PAMIĘCI 2018

Czytaj więcej: ŻONKILE PAMIĘCI 2018Uczniowie I Liceum  Ogólnokształcącego w Rawiczu we współpracy z Muzeum Historii Żydów Polskich przyłączyli  się  do akcji  Żonkile 2018. 

 

 

 

 

EDUKACJA PRAWNA W I LO

Czytaj więcej: EDUKACJA PRAWNA W I LO
W ramach współpracy Powiatu Rawickiego ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych Wsparcie, Informacja, Rozwój w I LO w Rawiczu odbyły się spotkania z  prawnikiem, panią Anną Krenc.  

 

 

 

 

WARTA HONOROWA KADETÓW

Czytaj więcej: WARTA HONOROWA KADETÓWW minionym tygodniu uczniowie klasy kadeckiej pełnili wartę honorową podczas uroczystości upamiętniających katastrofę smoleńską z 2010 roku oraz zbrodnię katyńską z 1940 roku. Uroczystości te odbyły się  na rawickim cmentarzu. 
 
 
Zespół redakcyjny I LO
 
 
 
 
 

KONKURS WIEDZY PSYCHOLOGICZNEJ

Czytaj więcej: KONKURS WIEDZY PSYCHOLOGICZNEJW dniu 13 kwietnia 2018r. Julia Kuźnia i Dominika Świrbutowicz -uczennice I LO w Rawiczu wzięły udział w Konkursie Wiedzy Psychologicznej, zorganizowanym przez Instytut Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

Czytaj więcej: SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI13 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym w Rawiczu odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. Uczestniczki zmagań zaprezentowały dowolnie dobrany fragment prozy oraz utworu poetyckiego. 

 

 

 

 

 

 

FOTORELACJA Z DRZWI OTWARTYCH W SZKOLE ORAZ TARGÓW EDUKACYJNYCH

Czytaj więcej: FOTORELACJA Z DRZWI OTWARTYCH W SZKOLE ORAZ TARGÓW EDUKACYJNYCH

 

 

 

 

XIX LICEALIADA - FINAŁ WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW