ŚLADAMI TADEUSZA KOŚCIUSZKI

Czytaj więcej: ŚLADAMI TADEUSZA KOŚCIUSZKIW dniu 05.10.2017 r. klasy pierwsze, wraz z nauczycielami  B. Kasprzakiem i I. Guzikowską uczestniczyli w wycieczce do Narodowego Muzeum Rolnictwa  w Szreniawie, gdzie  prezentowana była wystawa poświęcona Tadeuszowi Kościuszce w 200 rocznicę jego śmierci.

MISTRZOSTWA POWIATU W TENISIE STOŁOWYM

Czytaj więcej: MISTRZOSTWA POWIATU W TENISIE STOŁOWYMW piątek 20 października 2017r. odbyły się powiatowe rozgrywki w tenisie stołowym chłopców. W losowaniu pierwszym zespołem z którym przyszło się zmierzyć naszej reprezentacji byli uczniowie z Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu. 

WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH

Czytaj więcej: WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCHUczniowie klas pierwszych I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu biorą, podobnie jak w poprzednim roku szkolnym, udział w tegorocznej edycji projektu edukacyjnego Lekcje z ZUS. Jest on objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz  Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY

Czytaj więcej: SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWYW miniony poniedziałek (16.10.2017) odbył się szkolny turniej szachowy. Wzięło w nim udział osiem osób. Młodzież walczyła o wejście do finału, który odbył się następnego dnia, w dwóch grupach.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ODDANIA KRWI

.

POWIATOWY DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Czytaj więcej: POWIATOWY DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJW dniu 13 października o godzinie 12.00 w I Liceum Ogólnokształcącym w Rawiczu odbyła się uroczystość powiatowa z okazji Dnia Edukacji Narodowej . Ceremonia rozpoczęła się tradycyjnie wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego.

FESTIWAL KULTURY HISZPAŃSKOJĘZYCZNEJ

Czytaj więcej: FESTIWAL KULTURY HISZPAŃSKOJĘZYCZNEJW dniu 10 października grupa uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu uczestniczyła w Festiwalu Kultury Hiszpańskojęzycznej ¿ Qué pasa? w Poznaniu. Uczestnicy wyjazdu uczą się języka hiszpańskiego, więc kultura krajów hiszpańskojęzycznych jest im bardzo bliska. Uczniowie wysłuchali wykładu "Kulturowe aspekty życia w Hiszpanii - jak unikać stereotypów", który zawierał wiele ciekawostek i pozwolił zobaczyć ten piękny kraj z innego punktu widzenia.

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY - Człowieczeństwo w biurokratycznym labiryncie

Czytaj więcej: DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY - Człowieczeństwo w biurokratycznym labiryncie Zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego!

SZKOLNE OBCHODY DNIA DRZEWA

Czytaj więcej: SZKOLNE OBCHODY DNIA DRZEWADzień Drzewa w Polsce obchodzony jest od 2002 roku w dniu 10 października. Ma on na celu zwiększenie świadomości ekologicznej społeczeństw, często także jest to okazja do posadzenia sadzonek drzew i zaangażowania uczniów do udziału w akcji.

TENIS STOŁOWY - TURNIEJ SZKOLNY

Czytaj więcej: TENIS STOŁOWY - TURNIEJ SZKOLNYW dniu 10.10.2012 odbył się szkolny turniej w tenisie stołowym. W zawodach wzięło udział pięć dziewcząt ( Siecla Agnieszka, Bogdańska Patrycja, Jórdeczka Katarzyna, Węcłaś Monika, Matysiak Jagoda) i siedmiu chłopaków Świtała Szymon, Sobkowiak Mikołaj, Żółtański Aleksander, Huliński Maksymilian, Wódczyński Adam, Kmieć Dawid).