KADECI ĆWICZYLI W CENTRUM SZKOLENIA WOJSK LĄDOWYCH W POZNANIU

Czytaj więcej: KADECI ĆWICZYLI W CENTRUM SZKOLENIA WOJSK LĄDOWYCH W POZNANIU19 października kadeci z rawickiego liceum uczestniczyli w zajęciach  w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu. 

STYPENDYŚCI 2018

Czytaj więcej: STYPENDYŚCI 2018Miesiąc październik, to także okazja do nagrodzenia i wręczenia stypendium zasłużonym uczniom. W tym roku Stypendium Starosty  otrzymali:  Katarzyna Broczkowska z klasy IIIA za bardzo wysokie wyniki w nauce oraz za liczne zwycięstwa w konkursach matematycznych oraz Eryk Świergocki z klasy IIK za liczne sukcesy sportowe, w tym III miejsce w dziesięcioboju podczas Mistrzostw Polski 2018 w Chorzowie. 

WYNIKI KONKURSU „LAS W OBIEKTYWIE”

Czytaj więcej: WYNIKI KONKURSU „LAS W OBIEKTYWIE”W tym roku w naszej szkole odbyła się już ósma edycja Przyrodniczego  Konkursu Fotograficznego. Tematem przewodnim zdjęć  uczniów był  ekosystem lasu. 

SZKOLNA LIGA LEKKOATLETYCZNA

Czytaj więcej: SZKOLNA LIGA LEKKOATLETYCZNAWe wtorek 9 października 2018r w Lesznie odbyły się lekkoatletyczne zawody rejonowe. Przebiegały w nietypowej formie, ponieważ zarówno reprezentacja dziewcząt jak i chłopców walczyły o miano najlepszej drużyny. Indywidualne wyniki zawodników przeliczane były na punkty, które następnie sumowano. Nasi lekkoatleci zapewnili sobie udział w zawodach po wygraniu Mistrzostw Powiatu Rawickiego. 

FILM Z DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

Czytaj więcej: FILM Z DNIA EDUKACJI NARODOWEJZapraszamy do obejrzenia filmu ze szkolnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Film nakręcili i zmontowali uczniowie z klasy ID o profilu dziennikarsko-prawnym: Krzysztof Słocki i Jakub Sławiński.

https://youtu.be/gy-Hh3nedIc

DKF - KOLEJNE SPOTKANIE

 

 

„POWTÓRKA PRZED…”

Czytaj więcej: „POWTÓRKA PRZED…” Podobnie jak w latach minionych, również w tym roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w cyklu dwudniowych wykładów i warsztatów historycznych organizowanych przez Instytut Historii UAM oraz Poznański Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego. Ponadto młodzież miała  okazję zapoznać się zasadami rekrutacji na studia na kierunku historia oraz poznać smak życia studenckiego. 

SZKOLNA LIGA HISTORYCZNA – IV EDYCJA

Czytaj więcej: SZKOLNA LIGA HISTORYCZNA – IV EDYCJA  8 października zainaugurowaliśmy czwartą edycję Szkolnej Ligi Historycznej. W tym roku organizatorem i autorem  pytań jest Robert Matysiak, uczeń klasy IIIa. Pomagają mu:Agata Nadrowska z klasy IIIc, Agata Ziemlińska i Ewa Żyto z IIc oraz Mikołaj Kolbusz z IIIa. 

FINAŁ KONKURSU RECYTATORSKIEGO #PAN TADEUSZ

Czytaj więcej: FINAŁ KONKURSU RECYTATORSKIEGO #PAN TADEUSZUczennice  klas drugich I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu: Natalia Jędrkowiak, Anna Zielińska oraz Julia Łukowiak wzięły udział w kolejnym etapie Konkursu Recytatorskiego #Pan Tadeusz. 

ŚNIADANIE TO PODSTAWA

Czytaj więcej: ŚNIADANIE TO PODSTAWAW środę,  10 października klasa 2a gościła p. Agatę Szalewską – dietetyka kliniczno-sportowego i absolwentkę I LO  w Rawiczu.