MISTRZOSTWO POWIATU W PIŁCE HALOWEJ - PODSUMOWANIE

Czytaj więcej: MISTRZOSTWO POWIATU W PIŁCE HALOWEJ - PODSUMOWANIEReprezentacja I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu w składzie:  Pecold Mateusz ,  Niwczyk Bartosz, Wojtyczka  Arkadiusz , Cieślikowski  Patryk,  Baksalary Kacper,  Jabłoński Kacper,  Giezek Adrian,  Kowalski Michał, Kląskała Paweł,  Jachimowski Wojciech po raz pierwszy w historii została Mistrzami Powiatu w Halowej Piłce Nożnej. Nasza drużyna przegrała tylko jeden mecz i z 9 punktowym dorobkiem awansowała do etapu rejonowego Licealiady.

KONKURS - HISTORIA SZKOŁY

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image //images/IMG_89101.JPG
There was a problem loading image //images/IMG_89101.JPG

Czytaj więcej: KONKURS - HISTORIA SZKOŁYDnia 7 października 2015 r. odbyła się trzecia edycja szkolnego konkursu wiedzy o historii naszej szkoły: „Historia Seminarium Nauczycielskiego i I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu”. W konkursie wzięło udział 15 uczniów klas I A, B, C.

 

 

I LO W PROJEKCIE „TO TAKŻE TWÓJ ŚWIAT 2015”

Czytaj więcej: I LO  W PROJEKCIE „TO TAKŻE TWÓJ ŚWIAT 2015”Centrum Inicjatyw UNESCO z Wrocławia po raz kolejny zaprosiło  naszą  szkołę do udziału w XI edycji organizowanego we współpracy z MEN oraz Polskim Komitetem ds. UNESCO projektu edukacyjnego - „To także Twój Świat”.

 

AKADEMICKI POZNAŃ

Czytaj więcej: AKADEMICKI POZNAŃ W dniu 19 października 2015 r. w auli szkolnej odbyło się spotkanie uczniów klasy III b (biologiczno – chemicznej) i kilku uczniów z klasy III a (matematyczno – fizycznej) z przedstawicielami firmy RESORT Marketing w ramach działań promocyjnych kierowanych do maturzystów różnych województw w kraju.

 

 

 

 

NIE ULEGAJ NARKOTYKOM! ZACHOWAJ TRZEŹWY I JASNY UMYSŁ!

Czytaj więcej: NIE ULEGAJ NARKOTYKOM! ZACHOWAJ TRZEŹWY I JASNY UMYSŁ!W czwartek 22 października 2015 r. w I Liceum Ogólnokształcącym odbyło się spotkanie z Panią Hanna Jędrzejewską, kierownikiem Stowarzyszenia MONAR-u, Poradni Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Lesznie.

MOLIERE ZAWSZE AKTUALNY

Czytaj więcej: MOLIERE ZAWSZE AKTUALNYDnia 22.10.2015r. w auli  I Liceum Ogólnokształcącym w Rawiczu uczniowie Szkolnego Koła Teatralnego  wystawili i spektakl na podstawie  sztuki Moliera  "Skąpiec". Wśród   zaproszonych gości byli, tradycyjnie już, słuchacze Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz rodzice i dziadkowie młodych artystów.

 

DKF - "Zrób sobie raj"

Czytaj więcej: DKF - Zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego! Jeśli znasz litery alfabetu i wiesz, do czego służą i nie boisz się konsekwencji ich składania, przyjdź i sprawdź, jak sobie poradzisz z dyskusją nad fragmentem książki Mariusza Szczygła Zrób sobie raj.

INTEGRACJA PIERWSZAKÓW Z MAT-FIZU

Czytaj więcej: INTEGRACJA PIERWSZAKÓW Z MAT-FIZUWe wtorek, 20 września br. uczniowie klasy pierwszej o profilu matematyczno-fizycznym  I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu wraz z opiekunami udali się na integracyjną wycieczkę do Wrocławia.

MISTRZOSTWA POWIATU RAWICKIEGO W TENISIE STOŁOWYM 2015

Czytaj więcej: MISTRZOSTWA POWIATU RAWICKIEGO W TENISIE STOŁOWYM 2015W środę 21 października dziewczyny wywalczyły czwarte miejsce w tenisie stołowym. Reprezentowały nas Agnieszka Siecla z klasy 1b, Natalia Kapała z 1a, Agata Golina i Marika Dyba z 3c.  

DZIEŃ DRZEWA

Czytaj więcej: DZIEŃ DRZEWA19 października uczniowie klasy 1b biologiczno-chemicznej  brali udział w obchodach "Dnia Drzewa". Z tej okazji udali się na spacer po plantach. W pierwszej kolejności rozwiązywano karty pracy przygotowane przez grupę uczniów tej klasy. Podczas spaceru nauczycielki Eliza Franciszkiewicz-Łakoma oraz Justyna Malepsza-Węcłaś przekazywały wiele ciekawych wiadomości dotyczących między innymi przyczyn opadania liści jesienią oraz ich przebarwień.