WYCIECZKA DO BERLINA

Czytaj więcej: WYCIECZKA DO BERLINA26 października uczniowie naszej szkoły mieli okazję zobaczyć stolicę zachodniego sąsiada Polski – Berlin. Bogaty program wyjazdu rozpoczął się od East Side Gallery – galerii stworzonej przez artystów z całego świata na fragmencie Muru Berlińskiego o długości 1300 metrów. 

POZNAŃ PRZYCIĄGA RAWICKICH LICEALISTÓW

Czytaj więcej: POZNAŃ PRZYCIĄGA RAWICKICH LICEALISTÓW24 października młodzież klas III I LO w Rawiczu spotkała się z przedstawicielami uczelni poznańskich, którzy zaprezentowali różnorodne kierunki studiów. 

DZIEŃ MOLA PO RAZ DRUGI

Czytaj więcej: DZIEŃ MOLA PO RAZ DRUGIDzień Mola to święto, obchodzone przez chemików i fizyków, nawiązujące do prac Amadeo Avogadro -  naukowca rozwijającego atomistyczną teorię budowy materii. Data święta (23 października, od godz. 6:02) nie jest przypadkowa, stała Avogadro wynosi bowiem 6,02 x1023.
Szkolne obchody to konkurs chemiczno – fizyczny dla uczniów klas trzecich realizujących rozszerzoną chemię i rozszerzoną fizykę. 

JESIENNY RAJD ROWEROWY

Czytaj więcej: JESIENNY RAJD ROWEROWYW dniu 20 października 2018 r. uczniowie Koła Krajoznawczo-Turystycznego w I LO w Rawiczu wzięli udział w Jesiennym Rajdzie Rowerowym  - cyklicznej imprezie turystycznej organizowanej przez rawicki Oddział PTTK,  Starostwo Powiatowe i Gminę Rawicz.  

KONKURS WIEDZY O HISTORII SZKOŁY

Czytaj więcej: KONKURS WIEDZY O HISTORII SZKOŁYW  październiku br.  odbyła się szósta edycja szkolnego konkursu wiedzy o historii naszej szkoły: „Historia Seminarium Nauczycielskiego i I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu”. W konkursie wzięło udział 18 uczniów klas I A, B, C, D, K.

KONCERT JUBILEUSZOWY KONIUGACJI

Już dziś serdecznie zapraszamy na  Koncert Jubileuszowy Koniugacji, który odbędzie się 17 listopada 2018 r.

Czytaj więcej: KONCERT JUBILEUSZOWY KONIUGACJI

DBAMY O POPRAWNOŚĆ JĘZYKOWĄ

Czytaj więcej: DBAMY O POPRAWNOŚĆ JĘZYKOWĄTradycją naszej szkoły stają się już coroczne konkursy związane z poprawnością językową oraz ortografią. Uczniowie z różnych klas licznie przystąpili w ostatnich dniach do obydwóch konkursów. 

ZAINICJOWALI ZAJĘCIA Z EDUKACJI PRAWNEJ

Czytaj więcej:    ZAINICJOWALI ZAJĘCIA Z EDUKACJI PRAWNEJ  W  dniu  19 października  2018 roku  uczniowie  klasy  2c o  profilu dziennikarsko – prawnym i humanistycznym  oraz uczniowie klasy 2d  o profilu ogólnym  rozpoczęli zajęcia z edukacji prawnej.  

LICEUM NAJLEPSZE W FINALE POWIATOWYM

Czytaj więcej: LICEUM NAJLEPSZE W FINALE POWIATOWYM

Na rawickiej pływalni odbył się  dniu 19.10.2018 r. Finał w Drużynowym Pływaniu. Reprezentacja I LO w Rawiczu zwyciężyła w kategorii dziewcząt i chłopców w wyścigach sztafetowych 6 x 50 m stylem dowolnym. 

DZIEŃ DRZEWA

Czytaj więcej: DZIEŃ DRZEWAW tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, przyłączyliśmy się do obchodów „Dnia drzewa”. Uczniowie klasy 1B o profilu biologicznym przygotowali materiały informacyjne dotyczące święta, wykonali tematyczną gazetkę oraz zaangażowali się w sadzenie drzewka na terenie szkoły.