TEATR PO ANGIELSKU

Czytaj więcej: TEATR PO ANGIELSKU   W poniedziałek, 7 grudnia, grupa młodzieży z klas I i II  I LO w Rawiczu, pod opieką p. Marzanny Niedźwiadek wybrała się na wycieczkę do Wrocławia, a dokładnie do Centrum Kultury Wrocław Zachód. Naszym celem było przedstawienie w j. angielskim pt. „The Canterville Ghost” oparte na utworze Oscara Wilde’a. To lekka i zabawna sztuka szydząca z obu nacji: brytyjskiej i amerykańskiej.  

MIKOŁAJKI W I LO

Czytaj więcej: MIKOŁAJKI W I LOZ okazji Mikołajek, Samorząd Uczniowski w I Liceum  Ogólnokształcącym w Rawiczu, tradycyjnie już zorganizował w poniedziałek 7 grudnia 2015r. wiele atrakcji dla społeczności uczniowskiej. Były życzenia, słodki upominek oraz  „szczęśliwy numerek” dla każdego ucznia.  Największym jednak powodzeniem cieszył się konkurs na najlepszego Mikołaja, dlatego też zaroiło się od nich na szkolnym korytarzu. Ocenie podlegał nie tylko strój, ale i umiejętność rozwiazywania logicznych łamigłówek. Zwyciężyli Kacper Gościniak z II a oraz Bartosz Gil z klasy I b.

DKF - Różne odcienie życia

Czytaj więcej: DKF - Różne odcienie życiaDyskusyjny Klub Filmowy zaprasza na kolejne spotkanie. Spotkanie otworzy pokaz etiudy filmowej w reż. Romana Polańskiego pt.: Gdy spadają anioły.

 

EDUKACJA GLOBALNA - WARSZTATY W I LO W RAWICZU

Czytaj więcej: EDUKACJA GLOBALNA - WARSZTATY W I LO W RAWICZUW ramach Tygodnia Edukacji Globalnej, Natalia i Karolina, uczennice klasy 2a, przeprowadziły warsztaty o międzykulturowości. Materiały i wiedzę potrzebną do poruszenia tego tematu zdobyły uczestnicząc w czterodniowym wyjeździe do Sobótki organizowanym przez UNESCO.

XI OGÓLNOPOLSKA EDYCJA OLIMPIADY PRZEDSIEBIORCZOŚCI

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image //images/logo.png
There was a problem loading image //images/logo.png

Czytaj więcej: XI OGÓLNOPOLSKA EDYCJA OLIMPIADY PRZEDSIEBIORCZOŚCI3 grudnia 2015 r. został przeprowadzony etap szkolny XI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. Zawody szkolne rozpoczęły się punktualnie o godz. 900  od komisyjnego otwarcia zadań przygotowanych w bezpiecznej kopercie.  Hasło tegorocznej Olimpiady to: „Nowe przewagi konkurencyjne – technologia, informacja, społeczność”

KLASOWY WYJAZD DO TEATRU WSPÓŁCZESNEGO WE WROCŁAWIU

Czytaj więcej: KLASOWY WYJAZD DO TEATRU WSPÓŁCZESNEGO WE WROCŁAWIU3 grudnia grupa 14 uczniów z klasy 2b pod opieką nauczycielek A. Nogi i E. Franciszkiewicz-Łakomej wzięła udział w wyjeździe do Teatru Współczesnego we Wrocławiu. Spektakl, który mogli obejrzeć nosił tytuł "Hopla, żyjemy!" w reżyserii Krystyny Meissner.

XXI KONKURS CHEMICZNY NA UAM

Czytaj więcej: XXI KONKURS CHEMICZNY NA UAM5 grudnia w sobotnie przedpołudnie uczennica klasy 3b Milena Olszak wzięła udział w II etapie Konkursu Chemicznego organizowanego przez Collegium Chemicum na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przez 180 minut rozwiązywała zadania zawarte w arkuszu konkursowym. Na wyniki czekamy do 20 stycznia.

KOLEJNY SUKCES JOANNY BASY

Czytaj więcej: KOLEJNY SUKCES JOANNY BASY30 listopada w Domu Kultury w Rawiczu odbyły się eliminacje do XXVIII Turnieju Recytatorskiego Literatury Staropolskiej im. Andrzeja Krzyckiego. Do finału, który odbędzie się 12 grudnia we Włoszakowicach, zakwalifikowała się Joanna Basa – uczennica klasy 3c (profil humanistyczny). Gratulujemy!

DKE - "Czytanie nie boli"

Czytaj więcej: DKE - Sprawdź, czy znasz litery alfabetu i czy wiesz, do czego służą. Przekonaj się, że tradycyjna książka nie gryzie, a palec wskazujący, z którego korzystasz przy obsłudze smartfonu, może posłużyć też do  przewracania kartek papieru. 

JAKI WPŁYW MOŻE MIEĆ KAŻDY Z NAS NA RZECZ ZAPOBIEGANIA ZMIANOM KLIMATU

Czytaj więcej: JAKI  WPŁYW MOŻE MIEĆ KAŻDY Z NAS NA RZECZ ZAPOBIEGANIA ZMIANOM KLIMATU W nawiązaniu do rozpoczynającego się 30 listopada 2015 roku w  Paryżu  Szczytu Klimatycznego ONZ uczniowie klasy I B w ramach zajęć kółka biologiczno-chemicznego rozważali  „Jaki  wpływ może mieć każdy z nas na rzecz zapobiegania zmianom klimatu, a tym samym na przyszłość naszej planety”.