Warning: imagecreatefromjpeg() [function.imagecreatefromjpeg]: gd-jpeg, libjpeg: recoverable error: Premature end of JPEG file in /plugins/content/multithumb/multithumb.php on line 1534

Warning: imagecreatefromjpeg() [function.imagecreatefromjpeg]: '//images/galeria/wolontariat/1lorawicz_ellada_logo.jpg' is not a valid JPEG file in /plugins/content/multithumb/multithumb.php on line 1534

Warning: imagecreatefromjpeg() [function.imagecreatefromjpeg]: gd-jpeg, libjpeg: recoverable error: Premature end of JPEG file in /plugins/content/multithumb/multithumb.php on line 1534

Warning: imagecreatefromjpeg() [function.imagecreatefromjpeg]: '//images/galeria/wolontariat/1lorawicz_ellada_logo.jpg' is not a valid JPEG file in /plugins/content/multithumb/multithumb.php on line 1534

CO TY ZROBIŁEŚ W SPRAWIE PROFOLAKTYKI UZALEŻNIEŃ?

Czytaj więcej: CO TY ZROBIŁEŚ W SPRAWIE PROFOLAKTYKI UZALEŻNIEŃ? Uczniowie  I LO w Rawiczu przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji  „Profilaktyka a TY” organizowanej  przez Komendę Główną Policji.  Obchody na rawickim rynku rozpoczęły się od odczytania  ODEZWY społeczności PaT. Następnie miał miejsce  ZRYW WOLNYCH SERC, podczas którego  wszyscy obecni położyli prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wspólnie wybijali jego rytm. 

IX TURNIEJ KLAS BIOLOGICZNO-CHEMICZNYCH

Czytaj więcej: IX TURNIEJ KLAS BIOLOGICZNO-CHEMICZNYCH29 maja klasy 1b i 2b wzięły udział w corocznie organizowanym Turnieju klas biologiczno-chemicznych. Uczniowie zmagali się z arkuszami z biologii i chemii rozwiązując zadania podsumowujące wiedzę zdobytą w ciągu roku szkolnego. Na wypełnienie każdego arkusza mieli po 60 minut.

KOŁO WOLONTARIATU ELLADA I LO W RAWICZU ZAPRASZA DO WSPÓŁPRACY W ROKU SZKOLNYM 2015/16!

Multithumb found errors on this page:

There was a problem to process image //images/galeria/wolontariat/1lorawicz_ellada_logo.jpg image/jpeg
There was a problem to process image //images/galeria/wolontariat/1lorawicz_ellada_logo.jpg image/jpeg

Czytaj więcej: KOŁO WOLONTARIATU ELLADA I LO W RAWICZU ZAPRASZA DO WSPÓŁPRACY W ROKU SZKOLNYM 2015/16!25 maja 2015 r. gościliśmy w I LO w Rawiczu dzieci i młodzież z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rawiczu, z którym nasza szkoła współpracuje  od kilku lat. W tym roku szkolnym realizowaliśmy III edycję projektu pomocy dzieciom   w nauce. Spotkanie to miało podsumować podjęte przez nas działania.

WSPÓŁPRACA Z RAWICKIM UNIWERSYTETEM TRZECIEGO WIEKU

Czytaj więcej: WSPÓŁPRACA Z RAWICKIM UNIWERSYTETEM TRZECIEGO WIEKU Społeczność I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu od lat współpracuje z RUTW. Szkolny Dyskusyjny Klub Filmowy organizuje Filmowy Most Pokoleniowy, który z roku na rok cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko seniorów, ale też uczniów. Lubimy wspólne oglądanie filmów i rozmowy o nich, które łączą pokolenia. Ale to nie wszystko. Bardzo często słuchamy ciekawych wykładów organizowanych dla słuchaczy RUTW. Dzięki seniorom korzystają także uczniowie I LO.

 

ZYGMUNT I MICHALAK MISTRZYNIAMI POWIATU W PLAŻÓWCE

Czytaj więcej: ZYGMUNT I MICHALAK MISTRZYNIAMI POWIATU W PLAŻÓWCEPierwszoklasistki Natalia Zygmunt oraz Agata Michalak wywalczyły tytuł Mistrzyń Powiatu Rawickiego w piłce plażowej dziewcząt, rozgrywanych w ramach Licealiady 2014/2015.Nasze reprezentantki rewelacyjnie poradziły sobie z duetami: ZS Jutrosin, ZSZ Rawicz i ZS 3 Rawicz, wygrywając wszystkie trzy spotkania 2:0.

POLSKA W XX WIEKU - OGÓLNOPOLSKIE WARSZTATY HISTORYCZNE IM. PROF. BRONISŁAWA GEREMKA

Czytaj więcej: POLSKA W XX WIEKU - OGÓLNOPOLSKIE WARSZTATY HISTORYCZNE IM. PROF. BRONISŁAWA GEREMKAPo raz drugi przedstawiciel I LO w Rawiczu zakwalifikował się do projektu Polska w XX wieku - ogólnopolskie warsztaty historyczne im. prof. Bronisława Geremka, programu skierowanego do uczniów pierwszych klas szkół ponadgimnazjalnych oraz ich nauczycieli z całej Polski. W obecnym roku szkolnym I LO w Rawiczu reprezentuje Danisz Wasilewski z klasy Ic, który, aby zakwalifikować się do projektu opracował zagadnienia dotyczące m.in. obrad „okrągłego stołu” i zamachu na World Trade Center – bardzo wysoko ocenione przez komisję kwalifikacyjną.

MAŁE KONFRONTACJE 2015 ROZSTRZYGNIĘTE

Czytaj więcej: MAŁE KONFRONTACJE 2015 ROZSTRZYGNIĘTEW XIV edycji Wojewódzkiego Konkursu Literacko-Fotograficzno-Plastycznego dla młodzieży szkolnej „Małe Konfrontacje 2015” wzięło udział 8 uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu: Paula Eling, Weronika Klecz i Jakub Machowiak w dziale plastycznym, Marta Bratuś i Natalia Bogdańska – w fotograficznym, natomiast Wiktoria Dragewska i Wojciech Rybacki - w literackim.

LIGA HISTORYCZNA – KOLEJNE ZWYCIĘSTWO

Czytaj więcej: LIGA HISTORYCZNA – KOLEJNE ZWYCIĘSTWO20 maja br. zespół reprezentujący I LO w Rawiczu w składzie: Kalina Kalecka - IIc, Damian Nowacki - IIc i Michał Sowiński – IIIc odniósł drugie zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Historycznej. Po zwycięstwie z historii starożytnej, odniesionego na początku rywalizacji, tym razem nasi uczniowie triumfowali z zagadnień dotyczących historii powszechnej w latach 1918 – 2014.

KONSULTACJE

Czytaj więcej: KONSULTACJE

 

SPOTKANIA WYCHOWAWCY Z RODZICAMI

odbędą się

26 maja 2015 r.

godz. 16.30 – 17.00

 

KONSULTACJE INDYWIDUALNE

RODZICÓW Z NAUCZYCIELAMI

odbędą się

26 maja 2015 r.

godz. 17.00 – 18.00

 

J.  Niemczynowski

wicedyrektor

BIOLOGIA W PRAKTYCE

Czytaj więcej: BIOLOGIA W PRAKTYCE

Uczniowie klasy I o profilu biologiczno-chemicznym uczestniczący w projekcie Akademia Talentów Przyrodniczych realizują projekt pt. „Czy rozdrobnienie środowisk w krajobrazie jest korzystne dla różnorodności roślin? Analiza znaczenia ekotonów dla liczby gatunków roślin naczyniowych”. Opiekunem merytorycznym jest dr hab. Krzysztof Kujawa profesor nadzwyczajny Instytutu Środowiska Rolniczego i Leśnego PAN w Poznaniu.