XLII OLIMPIADA HISTORYCZNA

Czytaj więcej: XLII OLIMPIADA HISTORYCZNAPodobnie jak w latach ubiegłych, również w tym roku uczniowie naszej szkoły przystąpili do etapu szkolnego XLII Olimpiady Historycznej. Duży sukces odniósł Piotr Sobkowiak, uczeń klasy Ic kwalifikując się do kolejnego etapu .

WARTO FILOZOFOWAĆ! XXVIII OLIMPIADA FILOZOFICZNA

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image //images/IMG_9409.JPG
There was a problem loading image //images/IMG_9409.JPG

Czytaj więcej: WARTO FILOZOFOWAĆ! XXVIII OLIMPIADA FILOZOFICZNADanisz Wasilewski uczeń klasy II o profilu humanistycznym  I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu zakwalifikował się do II etapu XXVIII Olimpiady Filozoficznej.

XLII OLIMPIADA GEOGRAFICZNA 2015/2016

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image //images/gegolimp/logo_olimpiada_geograficzna.jpg
There was a problem loading image //images/gegolimp/logo_olimpiada_geograficzna.jpg

Czytaj więcej: XLII OLIMPIADA GEOGRAFICZNA 2015/2016 W tym roku szkolnym 5 uczniów z klas I i II wzięło udział w etapie I XLII  Olimpiady Geograficznej.

XIV MISYJNA OLIMPIADA ZNAJOMOŚCI AFRYKI

Czytaj więcej: XIV MISYJNA OLIMPIADA ZNAJOMOŚCI AFRYKIW dniu 30 listopada 2015 r. odbył się w naszej szkole I etap Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki. W tym roku szkolnym uczniowie przystąpili do XIV już edycji tej Olimpiady. Podtytuł Olimpiady brzmi: „Geografia, społeczeństwo, kultura i historia kontynentu oraz misji”.

 

Z POLSZCZYZNĄ I ORTOGRAFIĄ NA CO DZIEŃ

Czytaj więcej: Z POLSZCZYZNĄ I ORTOGRAFIĄ NA CO DZIEŃUczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu już od wielu lat startują w ogólnopolskich konkursach językowych „Z poprawną polszczyzną na co dzień” i „Z ortografią na co dzień”.

WESOŁYCH ŚWIĄT

 

 

 

 

DZIŚ NADZIEJA RODZI SIĘ…

Czytaj więcej: DZIŚ  NADZIEJA RODZI SIĘ…Uczniowie Koła Teatralnego oraz Koła Poezji Śpiewanej „Poeton” I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu,  przygotowali 22 grudnia 2015 r. montaż słowno –muzyczny, z okazji świąt Bożego Narodzenia.

HEJ KOLĘDA, KOLĘDA

Czytaj więcej: HEJ KOLĘDA, KOLĘDAUczennice klasy 1b i 1c z I Liceum Ogólnokształcącego  w Rawiczu wzięły udział, 18 grudnia 2015r., w XV Przeglądzie Utworów Bożonarodzeniowych w Domu Kultury w Rawiczu.  Chórek,  przygotowany przez panią Marię Nowińską - katechetkę z I Liceum Ogólnokształcącego  zaprezentował  pastorałkę "Jakaś światłość", oraz kolędę "Mizerna cicha". Dziewczyny otrzymały pamiątkowy dyplom oraz słodkie upominki.

Z WIZYTĄ W DOMU KULTURY

Czytaj więcej: Z WIZYTĄ W DOMU KULTURYPo raz kolejny już uczniowie klasy 2b pod opieką wychowawczyni E. Franciszkiewicz-Łakomej mieli okazję obejrzeć wystawę malarstwa w Galerii Sali Piecowej. Autorem prac jest Arkadiusz Cyprian, który od 2006 roku maluje obrazy trzymając pędzel w ustach. Jest kaleką po tym jak złamał kręgosłup wykonując niefortunny skok do wody.

NAJLEPSI SĄ WŚRÓD NAS

Czytaj więcej: NAJLEPSI SĄ WŚRÓD NAS Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego  wykazują uzdolnienia  w różnych dziedzinach: naukowej, artystycznej, sportowej i  twórczej.   Są uczniowie zdolni i szczególnie uzdolnieni. Cechuje ich wysoka motywacja do działania, charakteryzują się pracowitością i uporem.   Mają szansę na wielki sukces w przyszłości, a niektórzy – mimo młodego wieku - już teraz mogą pochwalić się wybitnymi osiągnięciami.