SPOTKANIE Z PANEM MACIEJEM URBANOWICZEM – TWÓRCĄ SATELITY

Czytaj więcej: SPOTKANIE Z PANEM MACIEJEM URBANOWICZEM – TWÓRCĄ SATELITY 4 kwietnia uczniowie I LO w Rawiczu mieli niecodzienną okazje uczestniczyć w wykładzie Pana Macieja Urbanowicza nt. „O eksperymentach i badaniach kosmicznych oraz misji i zadaniach PW-Sata”.

GIMNAZJALIŚCI NASZYMI GOŚĆMI NA LEKCJACH Z BIOLOGII I CHEMII

Czytaj więcej: GIMNAZJALIŚCI NASZYMI GOŚĆMI NA LEKCJACH Z BIOLOGII I CHEMII4 kwietnia mieliśmy okazję gościć w murach naszej szkoły uczniów III klasy Gimnazjum w Sierakowie. Było to kolejne spotkanie w ramach współpracy między szkołami.

DZIEŃ DRESA

Czytaj więcej: DZIEŃ DRESA W miniony piątek (01.04.2016r.) z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół nr 3 w Rawiczu zorganizowano Dzień Dresa  również w naszej szkole. Najbardziej wskazanym ubraniem był tego dnia  prawdopodobnie najwygodniejszy strój, czyli DRESY.

ŚWIĘTO MATEMATYKI

Czytaj więcej: ŚWIĘTO MATEMATYKI3,14 to niewątpliwie przybliżenie jednej z najbardziej znanych liczb niewymiernych. Urodziny Ludolfiny są doskonałą okazją do świętowania. 14 marca jest nie tylko świętem Pi ale i całej matematyki. Ten wyjątkowy dzień jak co roku uczczony został przez uczniów I LO w Rawiczu.

ŚWIAT ANTYCZNY JEST „ŻYWY”

Czytaj więcej: ŚWIAT ANTYCZNY JEST „ŻYWY”W czwartek 31 marca Piotr Sobkowiak uczeń klasy I C uczestniczył w finałowych rozgrywkach X Konkursu Wiedzy o Antyku (organizowanego przez Instytut Filologii Klasycznej UAM w Poznaniu). Piotr był jednym z 25 licealistów zakwalifikowanych do finału z całej Wielkopolski.

SUKCES UCZNIÓW Z MAT-FIZU

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image //images/logo(1).png
There was a problem loading image //images/logo(1).png

Czytaj więcej: SUKCES UCZNIÓW  Z MAT-FIZUMiło nam poinformować, że w konkursie MAKS MATEMATYCZNY  Mateusz Popiel  uczeń klasy I a zajął I miejsce w województwie na poziomie klas pierwszych,  a Krzysztof Szafraniak uczęszczający do klasy II a - IV miejsce w województwie na poziomie klas drugich.

SPOTKANIE Z ABSOLWENTEM I LO

Czytaj więcej: SPOTKANIE Z ABSOLWENTEM I LO30 marca w auli I LO w Rawiczu odbyło się spotkanie społeczności szkolnej  z absolwentem placówki  dr Damianem Puśleckim, obecnie pracownikiem naukowym Katedry Zarządzania i Prawa Uniwersytetu Przyrodniczego oraz UAM w Poznaniu. Czym jest prawo, jakie mity prawne krążą w ludzkiej świadomości, a także jak współczesny człowiek może się odnaleźć wróżnych paragrafach i przepisach. To tylko niektóre z zagadnień przedstawionych w przystępnej formie uczniom naszej szkoły.

KONKURS „POKAŻ NAM JĘZYK”

Czytaj więcej: KONKURS  „POKAŻ NAM JĘZYK”Uczniowie naszej szkoły przystąpili na początku marca do ogólnopolskiego  konkursu językowego Pokaż nam język, którego organizatorem jest Wyższa Szkoła Bankowa. Tegoroczny temat przewodni brzmi  "Bliżej czy dalej od siebie? - rola wirtualnego świata w komunikacji międzyludzkiej". Podczas I etapu uczniowie rozwiązywali test online w wybranym przez siebie języku: angielskim lub niemieckim.

RAJD TURYSTYCZNY POWITANIE WIOSNY

Czytaj więcej: RAJD TURYSTYCZNY POWITANIE WIOSNY   W sobotę 19 III 2016 r. uczniowie Koła Krajoznawczo-Turystycznego przy I LO w Rawiczu wzięli udział w rajdzie turystycznym „Powitanie wiosny 2016”  Była to cykliczna turystyczna impreza, w której wzięły udział drużyny szkolne i turyści indywidualni. Rajd przebiegał w wersji pieszej i rowerowej. Drużyna I LO brała udział w rajdzie rowerowym.

STUDNIA DLA POŁUDNIA – WSPÓLNIE POMAGAMY

Czytaj więcej: STUDNIA DLA POŁUDNIA – WSPÓLNIE POMAGAMYW tym roku szkolnym po raz kolejny uczniowie I LO włączyli się w obchody Światowego Dnia Wody i działania Polskiej Akcji Humanitarnej promującej działania na rzecz dostępu do wody pitnej.