RAJD TURYSTYCZNY POWITANIE WIOSNY

Czytaj więcej: RAJD TURYSTYCZNY POWITANIE WIOSNY   W sobotę 19 III 2016 r. uczniowie Koła Krajoznawczo-Turystycznego przy I LO w Rawiczu wzięli udział w rajdzie turystycznym „Powitanie wiosny 2016”  Była to cykliczna turystyczna impreza, w której wzięły udział drużyny szkolne i turyści indywidualni. Rajd przebiegał w wersji pieszej i rowerowej. Drużyna I LO brała udział w rajdzie rowerowym.

STUDNIA DLA POŁUDNIA – WSPÓLNIE POMAGAMY

Czytaj więcej: STUDNIA DLA POŁUDNIA – WSPÓLNIE POMAGAMYW tym roku szkolnym po raz kolejny uczniowie I LO włączyli się w obchody Światowego Dnia Wody i działania Polskiej Akcji Humanitarnej promującej działania na rzecz dostępu do wody pitnej.

WIOSNA, WIOSNA, ACH TO TY…

Czytaj więcej: WIOSNA, WIOSNA, ACH TO TY…Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego oraz  Zespołu Szkół nr 3 w Rawiczu, z inicjatywy Samorządów Uczniowskich tych szkół, wspólnie świętowali  pierwszy dzień wiosny na boisku I Liceum Ogólnokształcącego.

ZANURZYĆ SIĘ W JĘZYKU… ODSŁONA DRUGA

Czytaj więcej: ZANURZYĆ SIĘ W JĘZYKU…  ODSŁONA DRUGATym razem w murach I Liceum Ogólnokształcącego w  Rawiczu gościliśmy, 18 marca 2106 r., Christinę Keßler – Niemkę biegle posługującą się językiem angielskim i francuskim.

DOŚWIADCZENIA FIZYCZNE

Czytaj więcej: DOŚWIADCZENIA FIZYCZNE16 marca naszą szkołę odwiedzili uczniowie klas trzecich  Gimnazjum nr 1 w Rawiczu.  Celem ich wizyty było pokazanie, że fizyka to nie tylko masa wzorów i stałych do zapamiętania, ale to nauka, w której „pierwsze skrzypce” odgrywają doświadczenia.

ZWYCIĘSTWO I AWANS DO FINAŁU

Czytaj więcej: ZWYCIĘSTWO I AWANS DO FINAŁUNasz uczeń Mikołaj Szymczak z kl. 1a zwyciężył w etapie Miejsko - Gminnym oraz Finale Powiatowym i awansował do Finału Wojewódzkiego w konkursie "Młodzież zapobiega pożarom".

 

MISTRZOSTWA POLSKI DEBAT OKSFORDZKICH 2016

Czytaj więcej: MISTRZOSTWA POLSKI DEBAT OKSFORDZKICH 2016W miniony weekend 4 uczniów brało udział w Mistrzostwach Polski Debat Oksfordzkich w Poznaniu. Już po raz trzeci nasza szkoła startowała w tych prestiżowych debatach (z całej Polski zakwalifikowało się do eliminacji 75 zespołów). Drużyna w składzie: Piotr Tyca (3c), Mikołaj Hurła (2b), Patryk Sierpowski (2b) i Piotr Sobkowiak (1c) wygrała 3 spośród 4 debat.

TYDZIEŃ MÓZGU W I LO

Czytaj więcej: TYDZIEŃ MÓZGU W I LOUczniowie I LO w Rawiczu zaangażowali się w  obchody  Światowego  Tygodnia  Mózgu. Zainteresowana młodzież  postawiła   sobie wiele różnych pytań np. Jak działa  neuron?, Jakie substancje produkują komórki nerwowe?, Czym różni się mózg kobiety i mężczyzny?, Co „lubi” nasz mózg?

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA PCK ETAP OKRĘGOWY

Czytaj więcej: OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA PCK  ETAP OKRĘGOWY Aleksandra Głuszak z klasy II b  zajęła I miejsce w etapie rejonowym  XXIV edycji Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK  i tym samym   awansowała   do etapu okręgowego, który odbył  się 18  marca 2016 roku w Poznaniu.

OD TASOWANIA DO KRYPTOGRAFII

Czytaj więcej: OD TASOWANIA DO KRYPTOGRAFIICo to jest szyfr Cezara i na czym polega? Jak opisać go w sposób matematyczny? Ile razy przełożyć talię kart i jak, żeby  była ona prawidłowo potasowana? O tym praktycznym zastosowaniu matematyki opowiadał 11 marca pan Piotr Markowski – doktorant Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego.