FINAŁ SZKOLNEJ LIGI HISTORYCZNEJ

Czytaj więcej: FINAŁ SZKOLNEJ LIGI HISTORYCZNEJ W miniony czwartek odbył się finał Szkolnej Ligi Historycznej. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące historii XIX i XX wieku. I tym razem rywalizacja była bardzo zacięta.

Z E-PIT-EM W DOROSŁE ŻYCIE.

Czytaj więcej: Z E-PIT-EM W DOROSŁE ŻYCIE.W ramach współpracy I Liceum Ogólnokształcącego z Urzędem Skarbowym w Rawiczu w dniu 6 kwietnia 2016 r. w naszej szkole gościł przedstawiciel US w Rawiczu, pan Maciej Hodura, pełniący jednocześnie funkcję przewodniczącego Rady Rodziców przy I LO.

BAJKI MOJEGO DZIECIŃSTWA – FINAŁ

Czytaj więcej: BAJKI MOJEGO DZIECIŃSTWA – FINAŁ Tematem przewodnim tegorocznej edycji  Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego były bajki braci Grimm. Finałowe zmagania miały miejsce w środę, 6 kwietnia w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu.

UNIFY – UNIWERSYTET DLA CIEBIE!

Czytaj więcej: UNIFY – UNIWERSYTET DLA CIEBIE!7 kwietnia uczniowie klas maturalnych mieli okazję dowiedzieć się o możliwości studiowania na holenderskich uczelniach wyższych. W I LO gościł prof. Adrian Borrgrave, który podczas spotkania z młodzieżą przedstawił ofertę edukacyjną siedmiu uniwersytetów holenderskich. Zaprezentował  zalety studiowania w Holandii, dostępne kierunki studiów, koszty studiowania oraz sposoby nauczania. Mówił o możliwości nawiązania kontaktów międzynarodowych. Spotkanie odbyło się w języku angielskim.

SPOTKANIE Z PANEM MACIEJEM URBANOWICZEM – TWÓRCĄ SATELITY

Czytaj więcej: SPOTKANIE Z PANEM MACIEJEM URBANOWICZEM – TWÓRCĄ SATELITY 4 kwietnia uczniowie I LO w Rawiczu mieli niecodzienną okazje uczestniczyć w wykładzie Pana Macieja Urbanowicza nt. „O eksperymentach i badaniach kosmicznych oraz misji i zadaniach PW-Sata”.

GIMNAZJALIŚCI NASZYMI GOŚĆMI NA LEKCJACH Z BIOLOGII I CHEMII

Czytaj więcej: GIMNAZJALIŚCI NASZYMI GOŚĆMI NA LEKCJACH Z BIOLOGII I CHEMII4 kwietnia mieliśmy okazję gościć w murach naszej szkoły uczniów III klasy Gimnazjum w Sierakowie. Było to kolejne spotkanie w ramach współpracy między szkołami.

DZIEŃ DRESA

Czytaj więcej: DZIEŃ DRESA W miniony piątek (01.04.2016r.) z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół nr 3 w Rawiczu zorganizowano Dzień Dresa  również w naszej szkole. Najbardziej wskazanym ubraniem był tego dnia  prawdopodobnie najwygodniejszy strój, czyli DRESY.

ŚWIĘTO MATEMATYKI

Czytaj więcej: ŚWIĘTO MATEMATYKI3,14 to niewątpliwie przybliżenie jednej z najbardziej znanych liczb niewymiernych. Urodziny Ludolfiny są doskonałą okazją do świętowania. 14 marca jest nie tylko świętem Pi ale i całej matematyki. Ten wyjątkowy dzień jak co roku uczczony został przez uczniów I LO w Rawiczu.

ŚWIAT ANTYCZNY JEST „ŻYWY”

Czytaj więcej: ŚWIAT ANTYCZNY JEST „ŻYWY”W czwartek 31 marca Piotr Sobkowiak uczeń klasy I C uczestniczył w finałowych rozgrywkach X Konkursu Wiedzy o Antyku (organizowanego przez Instytut Filologii Klasycznej UAM w Poznaniu). Piotr był jednym z 25 licealistów zakwalifikowanych do finału z całej Wielkopolski.

SUKCES UCZNIÓW Z MAT-FIZU

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image //images/logo(1).png
There was a problem loading image //images/logo(1).png

Czytaj więcej: SUKCES UCZNIÓW  Z MAT-FIZUMiło nam poinformować, że w konkursie MAKS MATEMATYCZNY  Mateusz Popiel  uczeń klasy I a zajął I miejsce w województwie na poziomie klas pierwszych,  a Krzysztof Szafraniak uczęszczający do klasy II a - IV miejsce w województwie na poziomie klas drugich.