KLASOWY WYJAZD DO TEATRU WSPÓŁCZESNEGO WE WROCŁAWIU

Czytaj więcej: KLASOWY WYJAZD DO TEATRU WSPÓŁCZESNEGO WE WROCŁAWIU3 grudnia grupa 14 uczniów z klasy 2b pod opieką nauczycielek A. Nogi i E. Franciszkiewicz-Łakomej wzięła udział w wyjeździe do Teatru Współczesnego we Wrocławiu. Spektakl, który mogli obejrzeć nosił tytuł "Hopla, żyjemy!" w reżyserii Krystyny Meissner.

XXI KONKURS CHEMICZNY NA UAM

Czytaj więcej: XXI KONKURS CHEMICZNY NA UAM5 grudnia w sobotnie przedpołudnie uczennica klasy 3b Milena Olszak wzięła udział w II etapie Konkursu Chemicznego organizowanego przez Collegium Chemicum na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przez 180 minut rozwiązywała zadania zawarte w arkuszu konkursowym. Na wyniki czekamy do 20 stycznia.

KOLEJNY SUKCES JOANNY BASY

Czytaj więcej: KOLEJNY SUKCES JOANNY BASY30 listopada w Domu Kultury w Rawiczu odbyły się eliminacje do XXVIII Turnieju Recytatorskiego Literatury Staropolskiej im. Andrzeja Krzyckiego. Do finału, który odbędzie się 12 grudnia we Włoszakowicach, zakwalifikowała się Joanna Basa – uczennica klasy 3c (profil humanistyczny). Gratulujemy!

DKE - "Czytanie nie boli"

Czytaj więcej: DKE - Sprawdź, czy znasz litery alfabetu i czy wiesz, do czego służą. Przekonaj się, że tradycyjna książka nie gryzie, a palec wskazujący, z którego korzystasz przy obsłudze smartfonu, może posłużyć też do  przewracania kartek papieru. 

JAKI WPŁYW MOŻE MIEĆ KAŻDY Z NAS NA RZECZ ZAPOBIEGANIA ZMIANOM KLIMATU

Czytaj więcej: JAKI  WPŁYW MOŻE MIEĆ KAŻDY Z NAS NA RZECZ ZAPOBIEGANIA ZMIANOM KLIMATU W nawiązaniu do rozpoczynającego się 30 listopada 2015 roku w  Paryżu  Szczytu Klimatycznego ONZ uczniowie klasy I B w ramach zajęć kółka biologiczno-chemicznego rozważali  „Jaki  wpływ może mieć każdy z nas na rzecz zapobiegania zmianom klimatu, a tym samym na przyszłość naszej planety”.

„MORDERCZY DYM NAD INDONEZJĄ” – SZKOLNA AKCJA EKOLOGICZNA

Czytaj więcej: „MORDERCZY DYM NAD INDONEZJĄ” – SZKOLNA AKCJA EKOLOGICZNA„Świadomość globalna naszą codziennością” jest projektem grantowym Fundacji Strefa Zieleni, w ramach którego w całej Polsce przeprowadzono szereg warsztatów poświęconych tematyce edukacji globalnej.

NAUKA I PRACA

Czytaj więcej: NAUKA I PRACA  W dniach 16 i 17 listopada 2015 r. w auli szkolnej odbyły się ciekawe spotkania uczniów klas trzecich z p. Joanną Wormuth – absolwentką naszej szkoły, obecnie studentką Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu.

 

 

WAŻNA PRÓBA PRZED MAJOWYM WYZWANIEM

Czytaj więcej: WAŻNA PRÓBA PRZED MAJOWYM WYZWANIEMW I Liceum Ogólnokształcącym w Rawiczu trwają PRÓBNE MATURY.  Biorą w nich udział uczniowie klas trzecich (112 osób),  którzy arkusze na poziomie podstawowym z języka polskiego, matematyki i języków obcych rozwiązują w godzinach przedpołudniowych.  Po południu przyszli maturzyści przystępują do zadań z przedmiotów na poziomie rozszerzonym, spośród których największym zainteresowaniem cieszą się matematyka, język angielski, fizyka,  ale  także biologia i geografia.

ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA

Czytaj więcej: ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA19 listopada obchodzony jest  Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu.  Z tej okazji uczniowie klasy III b uczestniczyli w akcji badania poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu przy użyciu smokolajzera.  Akcja organizowana  była przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Rawiczu wspólnie ze Starostwem  Powiatowym.

NA PODIUM W LICEALIADZIE

Czytaj więcej: NA PODIUM W LICEALIADZIEDrużyna I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu zajęła trzecie miejsce w Mistrzostwach Rejonowych Licealiady, które odbyły się 19 listopada na sali sportowej naszej szkoły. Reprezentacji I LO udało się wygrać jeden mecz, dwa zremisować oraz jeden przegrać. Niepokonanym okazał się Zespół Szkół Ogólnokształcących z Gostynia.