DZIEŃ DRZEWA

Czytaj więcej: DZIEŃ DRZEWA19 października uczniowie klasy 1b biologiczno-chemicznej  brali udział w obchodach "Dnia Drzewa". Z tej okazji udali się na spacer po plantach. W pierwszej kolejności rozwiązywano karty pracy przygotowane przez grupę uczniów tej klasy. Podczas spaceru nauczycielki Eliza Franciszkiewicz-Łakoma oraz Justyna Malepsza-Węcłaś przekazywały wiele ciekawych wiadomości dotyczących między innymi przyczyn opadania liści jesienią oraz ich przebarwień.

KOLEJNY JUBILEUSZ PRZESZEDŁ DO HISTORII SZKOŁY

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image //images/galeria/zjazdabsolw/1lorawicz_zjazd_absolwentow_1965_7.jpg
There was a problem loading image //images/galeria/zjazdabsolw/1lorawicz_zjazd_absolwentow_1965_7.jpg

Czytaj więcej: KOLEJNY JUBILEUSZ PRZESZEDŁ DO HISTORII SZKOŁYAbsolwenci z roku 1965 obchodzili w dniu 10 października 2015 r. 50-lecie matury. Z tej okazji zorganizowano zjazd koleżeński, który rozpoczął się oficjalnie w auli I Liceum Ogólnokształcącego. Po powitaniu jedynej obecnej na tej uroczystości Pani Profesor Joanny Szymkowiak, uczczono chwilą ciszy zmarłych profesorów, koleżanki i kolegów oraz pracowników szkoły.

 

CYBERPRZEMOC- WARSZTATY WYŻSZEJ SZKOŁY BANKOWEJ

Czytaj więcej: CYBERPRZEMOC- WARSZTATY WYŻSZEJ SZKOŁY BANKOWEJWykład na temat Cyberprzemocy odbył się dnia 15 października 2015 roku w auli szkolnej. Warsztaty zorganizowane i przeprowadzone zostały przez studentów Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu.  W warsztatach udział wzięli uczniowie klas IA, IB i IIA.

"Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro."

Jan Paweł  II

Czytaj więcej: Święty Jan Paweł II to wielki Polak, uznany jako papież pielgrzym, docierał do obszarów ogarniętych biedą i nędzą oraz tam gdzie było łamane prawo godnego życia człowieka. Był szczególnie uwielbiany przez młodych ludzi na całym świecie, a  w swojej ojczyźnie zostanie zapamiętany na całe wieki.

ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ 2015

Czytaj więcej: ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ 2015Uroczysta akademia  z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w I Liceum Ogólnokształcącym o godz. 9.00. Pani Łucja Dera, dyrektor szkoły,  podziękowała   pracownikom szkoły za zaangażowanie  i codzienną prac,  życząc   poczucia  zawodowego i osobistego spełnienia.  Serdeczne  słowa uznania skierowała również do zaproszonych emerytowanych nauczycieli za ich trud i poświęcenie.

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY "Schody"

Czytaj więcej: DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY Zapraszamy na kolejny Dyskusyjny Klub Filmowy!

ŻYCZENIA WIELKOPOLSKIEGO KURATORA OŚWIATY

Szanowni Państwo

Dyrektorzy, 
Nauczyciele, Wychowawcy,
Pracownicy oświaty,
Rodzice, Uczniowie
wielkopolskich szkół i placówek

ZŁOTO SZWEDZKIEJ SZTAFETY DZIEWCZĄT I BRĄZ AGATY SAMIŁO NA 800m

Czytaj więcej: ZŁOTO SZWEDZKIEJ SZTAFETY DZIEWCZĄT I BRĄZ AGATY SAMIŁO NA 800mMimo przejmującego chłodu reprezentanci naszego liceum znakomicie startowali na Mistrzostwach Wielkopolski w Lekkiej Atletyce w Poznaniu. Agata Pietrzak ze skręconą kostką walczyła z rywalkami, zimnem i bólem nogi w chodzie na dystansie 2000m i zajęła szóste miejsce.

SUKCESY W PRZEŁAJACH

Czytaj więcej: SUKCESY W PRZEŁAJACHW tegorocznej edycji Indywidualnych Biegów Przełajowych dziewczyny z I LO wygrały w obu kategoriach wiekowych a panowie zajęli dwa miejsca tuż za podium.

WROCŁAWSKI SALON MATURZYSTÓW PERSPEKTYWY 2015

Czytaj więcej:  WROCŁAWSKI SALON MATURZYSTÓW PERSPEKTYWY 2015Dzień 28 września 2015 r. uczniowie klas  maturalnych I LO w Rawiczu mogą uznać za udany i pożyteczny w planowaniu ich kariery naukowej i zawodowej.