ZEBRANIA Z RODZICAMI - 13.11.2018

 

 

PROJEKT "Z KULTURĄ NA TY" - II ODSŁONA

Czytaj więcej: PROJEKT Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, kontynuujemy projekt „Z Kulturą na Ty” realizowany w ramach wieloletniego „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Tym razem uczniowie klas drugich z rozszerzonym językiem polskim wraz z opiekunami  p. Anną Nogą, p. Renatą Skowronek, p. Marleną Staśkiewicz mogli  uczestniczyć w montażu słowno  – filmowym przygotowanym przez uczniów klasy 2c pod opieką pani Anny Nogi.  

POWIATOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

Czytaj więcej: POWIATOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO30 października w Jutrosinie odbył się powiatowy turniej tenisa stołowego dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady. Z naszej szkoły wzięło w nim udział siedmioro uczniów wyłonionych podczas zawodów szkolnych.  Mistrzostwa szkoły odbyły się 17 października 2018 roku w  sali sportowej I LO. Uczestniczyło w nich dziesięć dziewcząt i siedmiu chłopców.  Po zaciętych meczach, osoby, które awansowały do rozgrywek powiatowych to: Bogdańska Patrycja, Dworniczak Anna, Goździk Julia, Jórdeczka Katarzyna, Jarus Kacper, Lorek Damian oraz Żółtański Aleksander.  

RAJD ROWEROWY SZLAKIEM POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH

Czytaj więcej: RAJD ROWEROWY SZLAKIEM POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH27 października 2018 r. grupa uczniów naszego liceum pod opieką pani dyrektor, Łucji Dery, pani wicedyrektor, Elżbiety Jagodzińskiej, pani Kingi Popiel oraz pana Andrzeja Liska udała się na rajd rowerowy po ziemi rawickiej szlakiem Powstańców Wielkopolskich. Celem rajdu było uczczenie naszych przodków, którzy sto lat temu rozpoczęli działania, początkowo o charakterze politycznym, a następnie zbrojnym, w celu włączenia Wielkopolski do odradzającej się Rzeczypospolitej. Za opracowanie trasy rajdu oraz przekazanie uczestnikom najważniejszych informacji odpowiadali uczniowie klasy IIc Kamil Moliński i Maksymilian Huliński.

KONKURS PLASTYCZNY - BIBLIOTEKA I CZYTELNICTWO

Czytaj więcej: KONKURS PLASTYCZNY - BIBLIOTEKA I CZYTELNICTWOZachęcamy do udziału w konkursie plastycznym.
Regulamin konkursu plastycznego na plakat promujący bibliotekę                                                i czytelnictwo
Głównym celem konkursu jest stworzenie plakatu, który zainspiruje do czytania książek zakupionych w ramach realizacji Priorytetu 3 „ Narodowego Programu Rozwoju  Czytelnictwa”. Plakat powinien zawierać hasło reklamowe promujące  bibliotekę i czytelnictwo.
I. Organizatorzy:
Biblioteka Szkolna przy I LO w Rawiczu 

KONKURS FOTOGRAFICZNY "SELFIE Z KSIĄŻKĄ"

Czytaj więcej: KONKURS FOTOGRAFICZNY Zachęcamy do udziału w konkursie fotograficznym.
Regulamin konkursu fotograficznego „Selfie z książką”
I. Organizator konkursu 
Organizatorem konkursu fotograficznego „Selfie z książką” jest biblioteka szkolna I LO w Rawiczu ( p. Marlena Staśkiewicz)  

NAUCZYCIEL NA MEDAL I SZKOŁA PRZYJAZNA UCZNIOM 2018

Czytaj więcej: NAUCZYCIEL NA MEDAL I SZKOŁA PRZYJAZNA UCZNIOM 2018
Troje nauczycieli naszej szkoły bierze udział w plebiscycie Głosu Wielkopolskiego Nauczyciel na medal 2018. Są to: Joanna Kaczmarek, Marta Maćkowiak oraz Tomasz Maruwka. Zachęcamy do głosowania na nich. Szczegółowe informacje można znaleźć, klikając na poniższy link: https://gloswielkopolski.pl/p/kandydaci/nauczyciel-na-medal%2C1001190/?groupId=15439
Ponadto nasze liceum zostało wytypowane i bierze udział w plebiscycie Szkoła przyjazna uczniom: https://gloswielkopolski.pl/p/kandydaci/nauczyciel-na-medal%2C1002213/?groupId=16967
Zachęcamy do głosowania.

WIZYTA UCZNIÓW I LO W PRZEDSZKOLU

Czytaj więcej: WIZYTA UCZNIÓW I LO W PRZEDSZKOLU Dnia 26 października uczniowie naszej szkoły, którzy uczą się języka hiszpańskiego, wraz z nauczycielami Katarzyną Szurek-Mika i Danutą Żurkowską odwiedzili rawickie przedszkole, aby zapoznać przedszkolaków z Hiszpanią i nauczyć ich podstawowych zwrotów. Była to już druga podobna wizyta naszych uczniów w przedszkolu. Jeszcze przed wakacjami nasi uczniowie odwiedzili Niepubliczne Przedszkole  Małych  Odkrywców, a tym razem wybrali się do Przedszkola Nr 6 im. Kubusia Puchatka.  

KLASY I NA WYCIECZCE EDUKACYJNO-KULTURALNO-INTEGRACYJNEJ WE WROCŁAWIU

Czytaj więcej: KLASY I NA WYCIECZCE EDUKACYJNO-KULTURALNO-INTEGRACYJNEJ WE WROCŁAWIUDnia 25 października uczniowie klasy I C i I D wraz z nauczycielami wychowawcami Danutą Żurkowską i Katarzyną Szurek-Mika wyjechali na wycieczkę szkolną do Wrocławia.   

SUKCES NATALII W FINALE KONKURSU RECYTATORSKIEGO

Czytaj więcej: SUKCES NATALII W FINALE KONKURSU RECYTATORSKIEGOW dniu 26 października 2018 roku w Auli Wyższej Szkoły Humanistycznej w Lesznie odbył się finał Konkursu Recytatorskiego # Pan Tadeusz. Organizatorem  konkursu   jest   Zarząd Województwa Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu a  był   on   skierowany  do  uczniów  szkół   ponadgimnazjalnych   województwa   wielkopolskiego.