Dnia 26 września 2019 roku

w sali nr 10

 o godz. 15:00

zapraszamy do

Dyskusyjnego Klubu Filmowego

Spotkanie otworzy pokaz filmu dokumentalnego

w reż. Krzysztofa Kieślowskiego

pt.: Gadające głowy (14 min.)

oraz dyskusja

  1. Portretu zbiorowego Polaków

Inauguracja kolejnej edycji DKF-u, zapraszamy zainteresowanych uczniów!

Czytaj więcej...Żeglarstwo, paintball i wspinaczka to tylko niektóre z atrakcji trzydniowej „zielonej
szkoły”, w której udział wzięli uczniowie z klas II b, II c i II d.

 

https://youtu.be/fQJ9G9QFuKk

Czytaj więcej...Grupa uczniów z klas II b,c i d podczas  wycieczki   do   Cichowa uczestniczyła w niecodziennej akcji ratowniczej. Nad jeziorem, gdzie wypoczywali uczniowie, pojawił się bocian - zdezorientowany i wystraszony,   z połamanym skrzydłem, bez możliwości ucieczki. Widać było, że jest ranny i potrzebuje ratunku. Aby mu pomóc, trzeba było go złapać i ulokować w bezpiecznym miejscu. Nie było to jednak łatwe, ponieważ  zdenerwowany   bronił się za pomocą dzioba. Na szczęście wśród uczniów była Agata Lisiecka z klasy II b, która od dawna interesuje się bocianami, wielokrotnie uczestniczyła w ich obrączkowaniu, potrafi umiejętnie i bezpiecznie je chwytać. Agata sprawnie umieściła boćka w kartonowym pudełku.

Profesjonalną opiekę zapewnił mu pan Krzysztof Konieczny, przyrodnik i ornitolog, który o szczegółach akcji i o tym, co dalej działo się z bocianem napisał na swoim przyrodniczym blogu „Dbaj o bociany”.

 Bardzo serdecznie zachęcamy do przeczytania i polubienia artykułu „I Liceum Ogólnokształcące z Rawicz ratuje bociana” http://dbajobociany.pl Jeżeli pojawi się co najmniej 500 polubień, prowadzący bloga odwiedzi naszą szkołę i spotka się z młodzieżą, aby opowiedzieć o bocianach i nie tylko…..

Czytaj więcej...W dniu 2 września 2019r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jarosława Dąbrowskiego w Rawiczu odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego. Pani Dyrektor Łucja Dera  powitała serdecznie wszystkich zebranych na sali sportowej szkoły, przedstawiła nowo zatrudnionych nauczycieli i omówiła organizację bieżącego roku szkolnego. Do klas pierwszych przyjętych zostało 304 uczniów,będą się oni uczyć w 11 oddziałach.

MGOPS w Rawiczu informuje, że istnieje możliwość otrzymania stypendium szkolnego.

Wnioski należy składać w Miejsko Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Generała Grota Roweckiego 4a, od 1 do 15 września 2019 r., w godz.: pn.: 8.00-16.00, wt.-pt.: 7.00-15.00 (szkoły podstawowe i ponadpodstawowe) oraz do 15 października 2019r. (słuchacze kolegiów pracowników służb społecznych).

W uzasadnionych przypadkach, wniosek o przyznanie stypendium szkolnego może być złożony po upływie tego terminu. Formularze wniosków stypendialnych są do pobrania w Miejsko Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Generała Grota Roweckiego 4a, biuro nr: 217, oraz na stronie internetowej http://www.ops.rawicz.pl

Jednocześnie MGOPS informuje że kryterium dochodowe uprawniające do pobierania stypendium szkolnego wynosi 528,00 zł na jednego członka rodziny.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 2 września o godz. 9:00 w sali sportowej I LO.

W dniu 16 sierpnia 2019r. sekretariat szkoły bedzie nieczynny.

Informujemy, że w dniach 5 -9 sierpnia 2019r. sekretariat szkoły czynny bedzie od 8:00 do 12:00.

Wolne miejsca w klasach:

po Gimnazjum: - profil humanistyczny -2, profil mundurowy -1

po SP: profil matematyczno-fizyczny -4, profil humanistyczny - 8, profil matematyczny -9, profil mundurowy - 1

 

Podkategorie