„TRUPY, SZTYWNIAKI I KOŚCI- ANTROPOLOG SĄDOWY NA TROPIE” CZYLI Z WIZYTĄ NA POZNAŃSKIM FESTIWALU NAUKI I SZTUKI W COLLEGIUM BIOLOGICUM

Czytaj więcej: „TRUPY, SZTYWNIAKI I KOŚCI- ANTROPOLOG SĄDOWY NA TROPIE” CZYLI Z WIZYTĄ NA POZNAŃSKIM FESTIWALU...15 kwietnia uczniowie z klas 1b i 2b I LO w Rawiczu, pod opieką nauczycielek J. Malepszej- Węcłaś i E. Franciszkiewicz - Łakomej wybrali się na Poznański Festiwal Nauki i Sztuki. Tym razem wybrany został Wydział Biologii UAM w Kampusie Morasko.

 

UDANY DEBIUT ŁUCJI SKIBNIEWSKIEJ

Czytaj więcej: UDANY DEBIUT ŁUCJI SKIBNIEWSKIEJŁucja Skibniewska reprezentująca I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu zajęła III miejsce w Festiwalu Piosenki Francuskiej. W sobotę, 18 kwietnia 2015 r., uczennica naszego liceum, Łucja Skibniewska, wzięła po raz pierwszy udział  w XXXIII Festiwalu Piosenki Francuskiej w Poznaniu  wykonując piosenkę Edith Piaf „Dans ma rue”.

TECHNIK KRYMINALISTYKI NASZYM GOŚCIEM

Czytaj więcej: TECHNIK KRYMINALISTYKI NASZYM GOŚCIEM16 kwietnia uczniowie klasy 1b I LO w Rawiczu mieli okazję wzięcia udziału w zajęciach prowadzonych przez technika kryminalistyki z Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu. Spotkanie odbyło się w ramach spotkań „z ciekawymi ludźmi” oraz nauki przez doświadczenie. Uczniowie mieli okazję zapoznania się z metodami pracy funkcjonariuszy podczas pierwszych czynności wykrywczych na miejscu przestępstwa oraz sprzętem na co dzień używanym w kryminalistyce.

 

TARGI EDUKACYJNE I DRZWI OTWARTE

Czytaj więcej: TARGI  EDUKACYJNE I DRZWI OTWARTEW miniony piątek  nasza szkoła brała udział w Rawickim Festiwalu Nauki w Gimnazjum w Sierakowie.  Była to dla gimnazjalistów okazja do zapoznania się z ofertą edukacyjną przyszłej szkoły.

MATGURA - SUKCES ADAMA I JAKUBA

Czytaj więcej: MATGURA - SUKCES ADAMA I JAKUBAZnamy już laureatów III Konkursu Matematycznego MATGURA, który odbył się w środę 25 marca 2015r. w auli LO w Górze.

Laureatem I miejsca został Adam Giżewski z klasy 2b, uczeń pani Katarzyny Chromicz.
Laureatem III miejsca został Jakub Chudy z klasy 2a, uczeń pani Anny Kwiecińskiej.

DKF PODCZAS DNI OTWARTYCH

Czytaj więcej: DKF PODCZAS DNI OTWARTYCH

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie DKF w ramach dzrwi otwartych w naszym liceum!

SUKCES PATRYCJI I BARTKA W V MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE CHEMICZNYM

Czytaj więcej: SUKCES PATRYCJI I BARTKA  W V MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE CHEMICZNYM1 kwietnia 2015 r. uczniowie z klasy III B o profilu biologiczno-chemicznym wzięli udział w V Międzyszkolnym Konkursie Chemicznym. Byli to: Patrycja Nowak, Bartosz Urban i Bartosz Wojtera. Organizatorem konkursu co roku jest Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu.

FINAŁ KONKURSU JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Czytaj więcej: FINAŁ  KONKURSU JĘZYKA NIEMIECKIEGO We środę - tuż przed Wielkanocą - odbył się etap finałowy Powiatowego Konkursu  Języka Niemieckiego Ich kann Deutsch. Tym razem organizatorem  konkursu był  Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu.

ZAPROSZENIE NA DNI OTWARTE

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image //images/galeria/zzaaa.jpg
There was a problem loading image //images/galeria/zzaaa.jpg

Czytaj więcej: ZAPROSZENIE NA DNI OTWARTE

DNI OTWARTE W RAWICKICH SZKOŁACH

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą tegorocznych Dni Otwartych!