NAJLEPSI SĄ WŚRÓD NAS

Czytaj więcej: NAJLEPSI SĄ WŚRÓD NAS Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego  wykazują uzdolnienia  w różnych dziedzinach: naukowej, artystycznej, sportowej i  twórczej.   Są uczniowie zdolni i szczególnie uzdolnieni. Cechuje ich wysoka motywacja do działania, charakteryzują się pracowitością i uporem.   Mają szansę na wielki sukces w przyszłości, a niektórzy – mimo młodego wieku - już teraz mogą pochwalić się wybitnymi osiągnięciami.

5 TON JABŁEK

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image //images/jabka.jpg
There was a problem loading image //images/jabka.jpg

Czytaj więcej: 5 TON JABŁEK Już od 17 grudnia, przez trzy dni w naszej szkole będzie można poczęstować się darmowym jabłkiem. Więcej informacji w artykule.

SUKCES UCZENNICY NASZEJ SZKOŁY

Czytaj więcej: SUKCES UCZENNICY NASZEJ SZKOŁYW etapie rejonowym  XXIV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK  naszą szkołę reprezentowały Aleksandra Głuszak z klasy II b i Izabela Adamek z Ib. Wykazały się znajomością  zasad zdrowego odżywiania i udzielania pierwszej pomocy oraz wiedzą na temat przeciwdziałania uzależnieniom.

SZKOLNE KOŁO NAUKOWE PRACUJE NAD DRUKARKĄ 3D

Czytaj więcej:  SZKOLNE KOŁO NAUKOWE PRACUJE NAD DRUKARKĄ 3DOd października w I Liceum Ogólnokształcącym w Rawiczu  działa Koło Naukowe, którego członkowie pracują nad zaprojektowaniem i zmontowaniem szkolnej drukarki 3D. W pracach koła uczestniczy 15 uczniów klas o profilu matematyczno – fizycznym. Podczas spotkań swoim doświadczeniem dzielą się uczniowie klasy 3A - Michał Juskowski i Jakub Jóska.

PRACE NAD NOWYM LAYOUTEM

Czytaj więcej: PRACE NAD NOWYM LAYOUTEMUczennice z I LO w Rawiczu biorą udział w warsztatach dziennikarskich prowadzonych przez Martę Maćkowiak- byłą redaktor naczelną "Życia Rawicza". Spotkania licealistek z byłą dziennikarką są wstępem do powstania gazetki pod patronatem szkoły.

TEATR PO ANGIELSKU

Czytaj więcej: TEATR PO ANGIELSKU   W poniedziałek, 7 grudnia, grupa młodzieży z klas I i II  I LO w Rawiczu, pod opieką p. Marzanny Niedźwiadek wybrała się na wycieczkę do Wrocławia, a dokładnie do Centrum Kultury Wrocław Zachód. Naszym celem było przedstawienie w j. angielskim pt. „The Canterville Ghost” oparte na utworze Oscara Wilde’a. To lekka i zabawna sztuka szydząca z obu nacji: brytyjskiej i amerykańskiej.  

MIKOŁAJKI W I LO

Czytaj więcej: MIKOŁAJKI W I LOZ okazji Mikołajek, Samorząd Uczniowski w I Liceum  Ogólnokształcącym w Rawiczu, tradycyjnie już zorganizował w poniedziałek 7 grudnia 2015r. wiele atrakcji dla społeczności uczniowskiej. Były życzenia, słodki upominek oraz  „szczęśliwy numerek” dla każdego ucznia.  Największym jednak powodzeniem cieszył się konkurs na najlepszego Mikołaja, dlatego też zaroiło się od nich na szkolnym korytarzu. Ocenie podlegał nie tylko strój, ale i umiejętność rozwiazywania logicznych łamigłówek. Zwyciężyli Kacper Gościniak z II a oraz Bartosz Gil z klasy I b.

DKF - Różne odcienie życia

Czytaj więcej: DKF - Różne odcienie życiaDyskusyjny Klub Filmowy zaprasza na kolejne spotkanie. Spotkanie otworzy pokaz etiudy filmowej w reż. Romana Polańskiego pt.: Gdy spadają anioły.

 

EDUKACJA GLOBALNA - WARSZTATY W I LO W RAWICZU

Czytaj więcej: EDUKACJA GLOBALNA - WARSZTATY W I LO W RAWICZUW ramach Tygodnia Edukacji Globalnej, Natalia i Karolina, uczennice klasy 2a, przeprowadziły warsztaty o międzykulturowości. Materiały i wiedzę potrzebną do poruszenia tego tematu zdobyły uczestnicząc w czterodniowym wyjeździe do Sobótki organizowanym przez UNESCO.

XI OGÓLNOPOLSKA EDYCJA OLIMPIADY PRZEDSIEBIORCZOŚCI

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image //images/logo.png
There was a problem loading image //images/logo.png

Czytaj więcej: XI OGÓLNOPOLSKA EDYCJA OLIMPIADY PRZEDSIEBIORCZOŚCI3 grudnia 2015 r. został przeprowadzony etap szkolny XI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. Zawody szkolne rozpoczęły się punktualnie o godz. 900  od komisyjnego otwarcia zadań przygotowanych w bezpiecznej kopercie.  Hasło tegorocznej Olimpiady to: „Nowe przewagi konkurencyjne – technologia, informacja, społeczność”