XII FINAŁ WOJEWÓDZKIEJ OLIMPIADY WIEDZY KONSUMENCKIEJ

Czytaj więcej: XII FINAŁ WOJEWÓDZKIEJ OLIMPIADY WIEDZY KONSUMENCKIEJ13 kwietnia w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu odbył się XII Finał Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej Powiat rawicki reprezentowały 3 uczennice: 2 z I Liceum Ogólnokształcącego - Angelika Nowak i Kamila Kędzia i  1 z Zespołu Szkół Zawodowych.

SPOTKANIE Z KONIUGACJĄ

Czytaj więcej: SPOTKANIE Z KONIUGACJĄ19 kwietnia  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w koncercie zespołu Koniugacja założonym przez p. prof. Mariana Przybyła w latach 70-tych. Przez prawie 40 lat zespół zdobył wiele prestiżowych nagród, o których wspominał jego założyciel oraz obecni członkowie. Grupa rozpoczęła swoją działalność w trudnych czasach.  Stosując różnorodne środki artystycznego wyrazu, niejednokrotnie język ezopowy, udało się jej przetrwać. Repertuar Koniugacji w znacznym stopniu opierał się i opiera nadal na tekstach i muzyce Mariana  Przybyła oraz wierszach Henryka Pawłowskiego i innych znanych poetów, nie tylko polskich.

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY "Pan od muzyki"

Czytaj więcej: DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY Zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego.

 

ZAPRASZAMY NA WARSZTATY

Czytaj więcej: ZAPRASZAMY NA WARSZTATYZapraszamy na warsztaty plastyczne "Dopalacze kradną życie", szczegóły poniżej.

X KONKURS LITERACKI O NAGRODĘ FANFILA

Czytaj więcej: X KONKURS LITERACKI O NAGRODĘ FANFILA20 kwietnia 2016 r. uczennica klasy II C o profilu humanistycznym uczestniczyła w Gali X Konkursu Literackiego o Nagrodę FANFILA. Konkurs organizowany jest przez Instytut Filologii Polskiej UAM w Poznaniu.

DZIEŃ OTWARTY URZĘDU SKARBOWEGO W RAWICZU

Czytaj więcej: DZIEŃ OTWARTY  URZĘDU SKARBOWEGO W RAWICZUW sobotę 16 kwietnia 2016 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ciekawej inicjatywie Urzędu Skarbowego w Rawiczu, której celem było zapoznanie młodzieży z ogólnym funkcjonowaniem tej instytucji oraz budowanie już w tej grupie społeczeństwa postawy odpowiedzialności wobec obowiązków podatkowych.

FINAŁY DEBAT OKSFORDZKICH

Czytaj więcej: FINAŁY DEBAT OKSFORDZKICHDrużyna  z  I LO w Rawiczu w zmienionym składzie –Aleksander Piechowiak  z II A zastąpił Patryka Sierpowskiego oraz trzej pozostali ze starego składu tj. Mikołaj Hurła z II B, Piotr Tyca z III C i Piotr Sobkowiak z  I C w minioną sobotę 16 kwietnia stanęła do finałowych dwóch potyczek Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich.

PIŁKA NOŻNA - FINAŁ POWIATOWY

Czytaj więcej: PIŁKA NOŻNA - FINAŁ POWIATOWYW dniu 19.04.2016 drużyna 1 LO zagrała w Finale Powiatowym Piłki Nożnej w Jutrosinie. Nasza reprezentacja rozegrała 4 spotkania. W pierwszym meczu z Bojanowem wynik 1: 0 na korzyść rywali. W drugim meczu remis 1: 1 z Miejską Górką.

DRZWI OTWARTE W I LO

Czytaj więcej: DRZWI OTWARTE W I LODnia 12 kwietnia w I LO w Rawiczu odbyły się Drzwi Otwarte, podczas których prezentowano wspólną ofertę edukacyjną I LO i ZS nr3 na rok szkolny 2016/2017. Gimnazjaliści zostali zapoznani z proponowanymi profilami, mogli sprawdzić się w różnorodnych konkursach  i quizach.

ZAPROSZENIE NA SPEKTAKL I WARSZTATY

Czytaj więcej: ZAPROSZENIE NA SPEKTAKL I WARSZTATY22 kwietnia 2016 r. o godz. 10:30 zapraszamy całą społeczność szkoły do sali gimnastycznej na spektakl teatralno – profilaktyczny „100 km/ h przez życie”, w którym zagrają aktorzy z Krakowskiego Centrum Profilaktyki.