DELTA TEAM w Karpaczu

Czytaj więcej: DELTA TEAM w Karpaczu6 czerwca wyruszyliśmy na naszą pierwszą, wspólną wyprawę. Piękna pogoda, wyśmienite nastroje i pozytywna energia towarzyszyły nam już od pierwszych chwil zbiórki.

DUŻE I MAŁE TALENTY robią eksperymenty!

Czytaj więcej: DUŻE I MAŁE TALENTY robią eksperymenty!Dnia 3 czerwca naszą szkołę odwiedziły dzieci z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej  nr 4. Celem ich wizyty było spotkanie z uczniami naszej szkoły Natalią Bogdańską, Patrykiem Czudakiem (wielkim pasjonatem doświadczeń fizycznych, może w przyszłości naukowcemJ) i Kacprem Horałą, którzy przygotowali dla swoich młodszych kolegów niezwykły pokaz doświadczeń fizycznych.

UCZNIOWIE I LO NA LAZUROWYM WYBRZEŻU

Czytaj więcej: UCZNIOWIE I LO NA  LAZUROWYM WYBRZEŻUUczniowie I LO  podziwiali, w dniach 23-28 maja  2016 r.,  piękno Francuskiego Lazurowego  Wybrzeża.  Podczas sześciodniowej wycieczki  licealiści zwiedzili Niceę i Cannes, jedne z najsłynniejszych miast Francuskiej Riwiery, a tam porty, Promenadę Anglików,  Pałac Festiwalowy oraz galerię gwiazd. Mieli również okazję zobaczyć  typowe portowe miasteczko jakim jest Saint Tropez, gdzie ślady słynnego Żandarma są ciągle wszechobecne.

DZIEŃ SPORTU NA WESOŁO

Czytaj więcej: DZIEŃ SPORTU NA WESOŁOW środę 1 czerwca od 12.30 do 15.00 w sali sportowej 1 LO odbywało się Szkolne Święto Sportu. Młodzież rywalizowała i bawiła się podczas rozgrywanych konkurencji zespołowych. Reprezentacje liczyły po 8 osób. W każdej musiały się znaleźć co najmniej cztery dziewczyny.

SIATKARKI DZIEWIĄTE W WIELKOPOLSCE

Czytaj więcej: SIATKARKI DZIEWIĄTE W WIELKOPOLSCEW czwartek 9 czerwca Agata Michalak i Natalia Zygmunt wywalczyły po bardzo dobrej grze dziewiąte miejsce na Mistrzostwach Wielkopolski w Siatkówce Plażowej Dziewcząt w Kaliszu.

X TURNIEJ KLAS BIOLOGICZNO – CHEMICZNYCH

Czytaj więcej: X  TURNIEJ KLAS BIOLOGICZNO – CHEMICZNYCH31 maja br. już po raz dziesiąty odbył się  w naszej szkole  Turniej Klas Biologiczno-Chemicznych. W tym roku  oprócz uczniów naszej szkoły do  rywalizacji  zaproszeni zostali  uczniowie klasy 2a  z II LO w Rawiczu.

DEBATY O EDUKACJI

Czytaj więcej: DEBATY O EDUKACJI30 maja 2016 r. w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu odbyła się debata o edukacji. Spotkanie prowadzili wizytatorzy Kuratorium Oświaty w Poznaniu, a uczestniczyli w nim dyrektorzy szkół powiatu rawickiego. Spotkanie było okazją do podzielenia się spostrzeżeniami, uwagami i propozycjami zmian w nadzorze pedagogicznym,  prowadzonym zarówno przez kuratora oświaty, jak i dyrektora szkoły.  Omówione zostały także inne istotne aspekty pracy szkoły.

SUKCES SIATKAREK

Czytaj więcej: SUKCES SIATKAREK W środę 25 maja w Jutrosinie reprezentanci 1 LO w Rawiczu wystartowali w Mistrzostwach Powiatu Rawickiego w Siatkówce Plażowej. Agata Michalak z klasy 2a i Natalia Zygmunt z 2b zajęły miejsce pierwsze a panowie Bartosz Niwczyk i Tobiasz Szynalski (tegoroczni absolwenci) miejsce czwarte. Agata i Natalia zagrają na Mistrzostwach Wielkopolski w Piłce Siatkowej Plażowej w Kaliszu.

OGŁOSZENIE O NABORZE PARTNERA DO PROJEKTU

Czytaj więcej: OGŁOSZENIE O NABORZE PARTNERA DO PROJEKTU I Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Dąbrowskiego  w Rawiczu, działając zgodnie z art. 33 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014 - 2020 (Dz. U. z 2014 roku poz.1146), ogłasza otwarty nabór partnera do wspólnego przygotowania i realizacji projektu finansowanego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020; VIII Osi Priorytetowej Edukacja; Działanie 8.1 Ograniczenie i zapobieganie przedwczesnemu kończeniu nauki szkolnej oraz wyrównanie dostępu do edukacji przedszkolnej i szkolnej; Podziałanie 8.1.2  Kształcenie ogólne – projekty konkursowe, którego nabór będzie prowadzony w dniach od 20.06.2016 r. od godziny 0.00 do dnia 01.07.2016 r. do godziny 15.30.

 

 

DOPALACZE KRADNĄ ŻYCIE

Czytaj więcej: DOPALACZE KRADNĄ ŻYCIE25 maja 2016 r. odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny z profilaktyki uzależnień od nowych narkotyków – dopalaczy (foto poniżej). Wzięli w nim udział uczniowie: Milena Ławniczak z I a, Ola Cieślikowska z I b, Agnieszka Pawińska, Natalia Kapała i  Aleksandra Woźniak z I c, Dawid Czesak, Ola Rychel i Karolina Suchanecka z II a, Julia Starczewska i Sandra Smyczyńska z II b oraz Kinga Plewa, Anita Becela i Weronika Dzieweczyńska z II c.