INFORMACJE DLA KANDYDATÓW

Czytaj więcej: INFORMACJE DLA KANDYDATÓWW poniedziałek, 4 lipca zostały opublikowane listy kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia. W roku szkolnym 2016/2017 powstaną klasy o następujących profilach:

NIEMIECCY UCZNIOWIE W I LO RAWICZ - WYMIANA MŁODZIEŻY

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image //images/galeria/wymiana16/1lorawicz_wymiana__1.JPG
There was a problem loading image //images/galeria/wymiana16/1lorawicz_wymiana__1.JPG

Czytaj więcej: NIEMIECCY UCZNIOWIE W I LO RAWICZ  - WYMIANA  MŁODZIEŻYW dniach 13-20 czerwca w I Liceum Ogólnokształcącym gościła 13-osobowa grupa uczniów oraz  dwóch opiekunów  z zaprzyjaźnionej szkoły St.-Ursula-Gymnasium w Attendorn. 

UWAGA MATURZYŚCI!

 

Świadectwa maturalne wydawane będą 5 lipca 2016 r.

od godz.11.00 w sali nr 3.

MATEMATYKA I FIZYKA NA WAKACJACH

Czytaj więcej: MATEMATYKA I FIZYKA NA WAKACJACHWszystkich ciekawych świata i bystrych obserwatorów przyrody oraz zjawisk w niej występujących zapraszamy do udziału w multimedialnym konkursie. Celem zabawy jest zaobserwowanie i uwiecznienie w postaci zdjęcia lub filmu obrazu matematycznego albo zjawiska fizycznego. Na plaży, w górach, czy żeglując na jeziorze . . rozejrzyj się a na pewno dostrzeżesz coś interesującego.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

Czytaj więcej: ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016Dla społeczności  I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu  zakończył się w piątek rok szkolny. Podczas uroczystej akademii wyróżniono uczniów z najwyższą średnią ocen. Świadectwo z czerwonym paskiem otrzymało 29 osób. Dyplomy oraz nagrody książkowe wręczono także za sukcesy w konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych, wolontariat  oraz za 100% frekwencję.   

ZŁOTO I PASJA A MATEMATYKA

Czytaj więcej: ZŁOTO I PASJA A MATEMATYKA14 czerwca br. 3 uczniów z klasy matematyczno-fizycznej I LO w Rawiczu udowodniło, że pasją można zarażać. Miało to miejsce podczas spotkania z gimnazjalistami Gimnazjum w Sierakowie. Zajęcia poświęcone były przybliżeniu młodszym kolegom zagadnień związanych z ciągiem Fibonacciego, złotym podziałem oraz złotą liczbą.

Zapraszamy!

UROCZYSTA AKADEMIA

z okazji

ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO

odbędzie się

24 czerwca 2016 r. o godz.9.00

w sali sportowej I LO

SZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY „Woda znaczy życie”

Czytaj więcej: SZKOLNY  KONKURS  FOTOGRAFICZNY  „Woda znaczy życie”Zapraszamy do wzięcia udziału w  Przyrodniczym Konkursie  Fotograficznym organizowanym   w naszej szkole już po raz szósty!

CZYSTA WODA W RAWICZU

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image //images/galeria/wycieczkazalecze/1lorawicz_wycieczka_zalecze_5.JPG
There was a problem loading image //images/galeria/wycieczkazalecze/1lorawicz_wycieczka_zalecze_5.JPG

Czytaj więcej: CZYSTA WODA  W RAWICZU Uczniowie klasy I  o profilu biologiczno-chemicznym realizowali  wewnątrzszkolny projekt pt. „Woda znaczy życie”. 17 czerwca br. mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych najwytrwalsza grupa uczniów z klasy I b uczestniczyła w  wycieczce  rowerowej do  Stacji Uzdatniania Wody  w Załęczu. Poznanie  zakładu   było jednym z założeń  projektu  i odbyło się  dzięki uprzejmości Pana dyrektora ZWiK w Rawiczu Grzegorza Matysiaka.

W ŻYCIU JAK W TAŃCU. KAŻDY KROK MA ZNACZENIE

Czytaj więcej: W ŻYCIU JAK W TAŃCU. KAŻDY KROK MA ZNACZENIE14 czerwca 2016 r. uczniowie klas I-II uczestniczyli w warsztatach edukacyjno-plastycznych ŻYJĘ BEZ RYZYKA AIDS. Podczas zajęć powstały prace plastyczne na temat „W życiu jak w tańcu. Każdy krok ma znaczenie” (foto poniżej).