I EDYCJA SZKOLNEJ LIGI HISTORYCZNEJ

Czytaj więcej: I EDYCJA SZKOLNEJ LIGI HISTORYCZNEJ03. marca br. w auli szkolnej odbyła się I edycja Szkolnej Ligi Historycznej. Konkurs zorganizowali uczniowie klasy IIIc pod przywództwem Piotra Tycy i Julii Mazur. Liga będzie się składać z trzech części – w I edycji uczniowie odpowiadali na pytania ze starożytności i średniowiecza, w drugiej zaprezentują wiedzę z nowożytności do roku 1795, a w ostatniej znajomość historii XIX i XX w. Forma konkursu podobna jest do zasad teleturnieju „Jeden z dziesięciu” - w  naszym turnieju startują jednak, nie pojedynczy zawodnicy, a trzyosobowe zespoły, reprezentujące poszczególne klasy, jeden zespół tworzą uczniowie  z dwóch klas.

XII WIELKOPOLSKA OLIMPIADA WIEDZY KONSUMENCKIEJ

Czytaj więcej: XII WIELKOPOLSKA OLIMPIADA WIEDZY KONSUMENCKIEJW dniu 10 marca 2016 r. w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbył się etap powiatowy XII Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej zorganizowany przez  Starostę Powiatu Rawickiego wspólnie z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów.

SPOTKANIE Z PRACOWNIKIEM LABORATORIUM ZAKŁADU WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI W RAWICZU

Czytaj więcej: SPOTKANIE Z PRACOWNIKIEM LABORATORIUM  ZAKŁADU WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI W RAWICZU29 lutego w ramach realizacji wewnątrzszkolnego projektu pt. „Woda znaczy życie” uczniowie klasy 1b mieli okazję wziąć udział w spotkaniu z panią Darią Kwaśniewską -  laborantką ZWiK w Rawiczu.  Na początku przedstawiona została krótka historia zakładu. Omówiono skąd bierze się woda w naszych kranach, co dzieje się dalej ze ściekami i na co zużywana jest bardzo duża ilość energii elektrycznej przez zakład.

SUKCES BARTOSZA DANIELCZYKA

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image //images/galeria/wykleci/1lorawicz_konkurs_zolnierze_wykleci_4.jpg
There was a problem loading image //images/galeria/wykleci/1lorawicz_konkurs_zolnierze_wykleci_4.jpg
Czytaj więcej: SUKCES BARTOSZA DANIELCZYKABartosz Danielczyk, uczeń klasy IIc I LO w Rawiczu, zajął II miejsce w etapie regionalnym  V edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”. Bartek napisał pracę o Józefie Franczaku Lalku – ostatnim poległym w boju partyzancie podziemia niepodległościowego, zastrzelonym w październiku 1963 r.  podczas obławy przeprowadzonej przez funkcjonariuszy SB i oddziały ZOMO.

JĘZYK POLSKI JEST Ę Ą

Czytaj więcej: JĘZYK POLSKI JEST Ę Ą25 lutego w I Liceum Ogólnokształcącym  odbył się Dzień Języka Polskiego. Z tej okazji zostały zorganizowane potyczki językowe dla uczniów I LO i rawickich gimnazjów. Młodzież podzielona była na 3-osobowe zespoły. W ich  skład wchodzili licealiści i gimnazjaliści.

FITNESS, ZABAWA I ZDROWIE

Czytaj więcej: FITNESS, ZABAWA I ZDROWIE„Fitness, zabawa i zdrowie” pod tym hasłem Ola Głuszak z klasy II B poprowadziła w auli naszej szkoły zajęcia fitness  podczas piątkowej dużej przerwy. W ten sposób  Ola, która  zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego  XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK zachęcała  wszystkich  do aktywnego trybu życia.

XLII OLIMPIADA GEOGRAFICZNA 2015/2016.

Czytaj więcej: XLII  OLIMPIADA GEOGRAFICZNA 2015/2016. W dniach 6 – 7 lutego 2016 r. w Poznaniu na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza odbyły się zawody finałowe etapu okręgowego XLII edycji Olimpiady Geograficznej.

FINAŁ ZIMOWEJ ZBIÓRKI DLA ZWIERZAKÓW

Czytaj więcej: FINAŁ ZIMOWEJ ZBIÓRKI  DLA ZWIERZAKÓWZimowa akcja zorganizowana przez klasę IB dobiegła końca. Zakończyła się sukcesem. Uczniowie naszej szkoły  udali się w sobotę, 13 lutego, do schroniska w Dalabuszkach, by spełnić główny cel.