TYDZIEŃ MÓZGU W I LO

Czytaj więcej: TYDZIEŃ MÓZGU W I LOUczniowie I LO w Rawiczu zaangażowali się w  obchody  Światowego  Tygodnia  Mózgu. Zainteresowana młodzież  postawiła   sobie wiele różnych pytań np. Jak działa  neuron?, Jakie substancje produkują komórki nerwowe?, Czym różni się mózg kobiety i mężczyzny?, Co „lubi” nasz mózg?

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA PCK ETAP OKRĘGOWY

Czytaj więcej: OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA PCK  ETAP OKRĘGOWY Aleksandra Głuszak z klasy II b  zajęła I miejsce w etapie rejonowym  XXIV edycji Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK  i tym samym   awansowała   do etapu okręgowego, który odbył  się 18  marca 2016 roku w Poznaniu.

OD TASOWANIA DO KRYPTOGRAFII

Czytaj więcej: OD TASOWANIA DO KRYPTOGRAFIICo to jest szyfr Cezara i na czym polega? Jak opisać go w sposób matematyczny? Ile razy przełożyć talię kart i jak, żeby  była ona prawidłowo potasowana? O tym praktycznym zastosowaniu matematyki opowiadał 11 marca pan Piotr Markowski – doktorant Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego.

Z PRAWEM ZA PAN BRAT

Czytaj więcej: Z PRAWEM ZA PAN BRATPrawo kojarzy nam się najczęściej z zasadami, obowiązkami  oraz porządkiem. Czy tylko???

ZANURZYĆ SIĘ W JĘZYKU…

Czytaj więcej: ZANURZYĆ SIĘ W JĘZYKU…Nie ma jak to rozmawiać w języku obcym, którego się uczymy z rodzimymi użytkownikami tego języka.

DZIEŃ KOBIET NA WESOŁO

Czytaj więcej: DZIEŃ KOBIET NA WESOŁOZ okazji Dnia Kobiet męska część społeczności I LO w Rawiczu zorganizowała  niespodziankę dla wszystkich dziewczyn w szkole. Podczas krótkiego występu na długiej przerwie uczniowie na początek wykonali piosenkę pt. „Where did you sleep last night”.

NASZE DZIEWCZYNY DRUGIE W TURNIEJU SIATKÓWKI Z OKAZJI DNIA KOBIET

Czytaj więcej: NASZE DZIEWCZYNY DRUGIE W TURNIEJU SIATKÓWKI Z OKAZJI DNIA KOBIETSzkolna reprezentacja dziewcząt w siatkówce, „wzbogacona”  o koleżankę z ZSZ w Rawiczu Klaudię Matuszczak, zajęła drugie miejsce na corocznym turnieju organizowanym w Szkole Podstawowej nr 5 w Sarnowie z okazji Święta Kobiet.

MAKS MATEMATYCZNY

Czytaj więcej: MAKS MATEMATYCZNY9 marca uczniowie naszej szkoły przystąpili do internetowego konkursu matematycznego. Zadaniem konkursowym uczestnika było samodzielne rozwiązanie dwóch zadań optymalizacyjnych w formie gier matematycznych.

ZŁOTY PODZIAŁ

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image //images/galeria/ZYTO/1lorawicz_spotkanie_gimnazjum_zloty_podzial_1.jpg
There was a problem loading image //images/galeria/ZYTO/1lorawicz_spotkanie_gimnazjum_zloty_podzial_1.jpg

 Czytaj więcej: ZŁOTY PODZIAŁ„Siła złotego podziału w tworzeniu harmonii leży w jego unikalnej zdolności do łączenia różnych części całości w taki sposób, że każda z nich zachowuje własny charakter, a jednocześnie wtapia się w szerszy kontekst pojedynczej całości.”

- György Doczi, The Power of Limits

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS CHEMICZNY „ALCHEMIK”

Czytaj więcej: OGÓLNOPOLSKI KONKURS CHEMICZNY „ALCHEMIK”9 marca dziesięcioro uczniów naszej szkoły z profilu biologiczno-chemicznego z klas 1-3 przystąpiło do rozwiązywania testu będącego podstawową formą konkursu chemicznego o nazwie „ALCHEMIK”. Udział w konkursie ma na celu dostarczenie uczniom rozrywki umysłowej, jednocześnie ma sprawdzić umiejętności i przyczynić się do pogłębiania i popularyzacji wiedzy z zakresu chemii. Na wyniki czekamy do 30 maja.