SUKCES UCZNIÓW Z MAT-FIZU

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image //images/logo(1).png
There was a problem loading image //images/logo(1).png

Czytaj więcej: SUKCES UCZNIÓW  Z MAT-FIZUMiło nam poinformować, że w konkursie MAKS MATEMATYCZNY  Mateusz Popiel  uczeń klasy I a zajął I miejsce w województwie na poziomie klas pierwszych,  a Krzysztof Szafraniak uczęszczający do klasy II a - IV miejsce w województwie na poziomie klas drugich.

SPOTKANIE Z ABSOLWENTEM I LO

Czytaj więcej: SPOTKANIE Z ABSOLWENTEM I LO30 marca w auli I LO w Rawiczu odbyło się spotkanie społeczności szkolnej  z absolwentem placówki  dr Damianem Puśleckim, obecnie pracownikiem naukowym Katedry Zarządzania i Prawa Uniwersytetu Przyrodniczego oraz UAM w Poznaniu. Czym jest prawo, jakie mity prawne krążą w ludzkiej świadomości, a także jak współczesny człowiek może się odnaleźć wróżnych paragrafach i przepisach. To tylko niektóre z zagadnień przedstawionych w przystępnej formie uczniom naszej szkoły.

KONKURS „POKAŻ NAM JĘZYK”

Czytaj więcej: KONKURS  „POKAŻ NAM JĘZYK”Uczniowie naszej szkoły przystąpili na początku marca do ogólnopolskiego  konkursu językowego Pokaż nam język, którego organizatorem jest Wyższa Szkoła Bankowa. Tegoroczny temat przewodni brzmi  "Bliżej czy dalej od siebie? - rola wirtualnego świata w komunikacji międzyludzkiej". Podczas I etapu uczniowie rozwiązywali test online w wybranym przez siebie języku: angielskim lub niemieckim.

RAJD TURYSTYCZNY POWITANIE WIOSNY

Czytaj więcej: RAJD TURYSTYCZNY POWITANIE WIOSNY   W sobotę 19 III 2016 r. uczniowie Koła Krajoznawczo-Turystycznego przy I LO w Rawiczu wzięli udział w rajdzie turystycznym „Powitanie wiosny 2016”  Była to cykliczna turystyczna impreza, w której wzięły udział drużyny szkolne i turyści indywidualni. Rajd przebiegał w wersji pieszej i rowerowej. Drużyna I LO brała udział w rajdzie rowerowym.

STUDNIA DLA POŁUDNIA – WSPÓLNIE POMAGAMY

Czytaj więcej: STUDNIA DLA POŁUDNIA – WSPÓLNIE POMAGAMYW tym roku szkolnym po raz kolejny uczniowie I LO włączyli się w obchody Światowego Dnia Wody i działania Polskiej Akcji Humanitarnej promującej działania na rzecz dostępu do wody pitnej.

WIOSNA, WIOSNA, ACH TO TY…

Czytaj więcej: WIOSNA, WIOSNA, ACH TO TY…Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego oraz  Zespołu Szkół nr 3 w Rawiczu, z inicjatywy Samorządów Uczniowskich tych szkół, wspólnie świętowali  pierwszy dzień wiosny na boisku I Liceum Ogólnokształcącego.

ZANURZYĆ SIĘ W JĘZYKU… ODSŁONA DRUGA

Czytaj więcej: ZANURZYĆ SIĘ W JĘZYKU…  ODSŁONA DRUGATym razem w murach I Liceum Ogólnokształcącego w  Rawiczu gościliśmy, 18 marca 2106 r., Christinę Keßler – Niemkę biegle posługującą się językiem angielskim i francuskim.

DOŚWIADCZENIA FIZYCZNE

Czytaj więcej: DOŚWIADCZENIA FIZYCZNE16 marca naszą szkołę odwiedzili uczniowie klas trzecich  Gimnazjum nr 1 w Rawiczu.  Celem ich wizyty było pokazanie, że fizyka to nie tylko masa wzorów i stałych do zapamiętania, ale to nauka, w której „pierwsze skrzypce” odgrywają doświadczenia.

ZWYCIĘSTWO I AWANS DO FINAŁU

Czytaj więcej: ZWYCIĘSTWO I AWANS DO FINAŁUNasz uczeń Mikołaj Szymczak z kl. 1a zwyciężył w etapie Miejsko - Gminnym oraz Finale Powiatowym i awansował do Finału Wojewódzkiego w konkursie "Młodzież zapobiega pożarom".

 

MISTRZOSTWA POLSKI DEBAT OKSFORDZKICH 2016

Czytaj więcej: MISTRZOSTWA POLSKI DEBAT OKSFORDZKICH 2016W miniony weekend 4 uczniów brało udział w Mistrzostwach Polski Debat Oksfordzkich w Poznaniu. Już po raz trzeci nasza szkoła startowała w tych prestiżowych debatach (z całej Polski zakwalifikowało się do eliminacji 75 zespołów). Drużyna w składzie: Piotr Tyca (3c), Mikołaj Hurła (2b), Patryk Sierpowski (2b) i Piotr Sobkowiak (1c) wygrała 3 spośród 4 debat.