POWIATOWY FINAŁ W PIŁCE HALOWEJ W LICEALIADZIE

Czytaj więcej:  POWIATOWY FINAŁ  W PIŁCE HALOWEJ W LICEALIADZIEWe wtorek, 13.11.2018 r. na sali sportowej  I LO w Rawiczu rozegrano turniej w ramach  Powiatowego Finału w Piłce Halowej w Licealiadzie. Do turnieju przystąpiło 5 zespołów z powiatu: ZSZ w Rawiczu, ZSPT w  Bojanowie, ZS w Miejskiej  Górce,  ZS w Jutrosinie oraz I LO w Rawiczu. 

DKF - 15.11.2018

 

 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Czytaj więcej: ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCISpołeczność naszej szkoły wzięła udział w powiatowo-gminnych uroczystościach z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Klasy mundurowe IK i IIK uświetniły oprawę tych uroczystości. Fotorelacja ujęta w obiektywie Piotra Flaszy z klasy IIA.  

KADECI W PRZEDSZKOLU

Czytaj więcej: KADECI W PRZEDSZKOLU9 listopada 2018 r. grupa kadetów z II klasy mundurowej I LO  złożyła wizytę swoim młodszym kolegom i koleżankom w Przedszkolu nr 3 im. Krasnala Hałabały w Rawiczu. 

KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH – „DLA CIEBIE POLSKO”

Czytaj więcej: KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH – „DLA CIEBIE POLSKO”9 listopada 2018r. w sali sportowej I LO społeczność szkolna obejrzała niezwykły koncert pieśni patriotycznych „Dla Ciebie Polsko” w wykonaniu: Agaty Nadrowskiej, Aleksandra Kubackiego, Mieszka Jankowskiego, Roberta Matysiaka i Jana Normanna. 

Po Wypłacie: Pierwsze Wydanie

Czytaj więcej: Po Wypłacie: Pierwsze WydanieW tym wydaniu: https://en.calameo.com/read/0057516620d101317100b

• Sposoby na łatwą naukę. 
• Nowości ze świata mody i urody.
• Recenzje ciekawych filmów.
• Czym różni się Wszystkich Świętych od Halloween?
• Historia zapomnianego sportu.
                         • Odzyskanie niepodległości przez Polskę.

 

                           Miłej lektury życzy Redakcja „Po wypłacie"

SONDA: 100. Rocznica Odzyskania Niepodloegłości

Czytaj więcej: SONDA: 100. Rocznica Odzyskania NiepodloegłościZapraszamy do obejrzenia sondy przygotowanej przez uczniów: https://www.youtube.com/watch?v=UuCc4L1eTAQ&t=

 

 

 

 

POZNAJĄ JĘZYK FILMU

Czytaj więcej: POZNAJĄ JĘZYK FILMUUczniowie klas  pierwszych i drugich  I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu , którzy interesują się   fotografią  i filmem, w dniu 30  października 2018 roku po  raz  piąty, rozpoczęli  cykl zajęć dotyczących podstaw dziennikarstwa. Biorą  w ten sposób  udział w projekcie  Sylwetki Wielkopolan, który obejmuje 20 godzin dydaktycznych zajęć.  

UCZCILI PAMIĘĆ O ŚW. JANIE PAWLE II

Czytaj więcej: UCZCILI PAMIĘĆ O ŚW. JANIE PAWLE IIW dniu 16 października minęła czterdziesta rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Papieża, kiedy przyjął imię Jana Pawła II. Z tego powodu w naszej szkole  29 października odbył się apel upamiętniający naszego wielkiego rodaka. Tradycyjnie wzięli w nim udział uczniowie z klas I wraz  z dyrekcją  i nauczycielami oraz ks. kanonik Wojciech Prostak, proboszcz tutejszej parafii. Uczniowie  przybliżyli i przypomnieli wielkiego Polaka, przedstawiając życie i pontyfikat świętego. 

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Czytaj więcej: NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Starosta Rawicki oraz Burmistrz Gminy Rawicz zapraszają do wspólnego
 świętowania w dniu 11 listopada br. 100. rocznicy odzyskania przez
 Polskę Niepodległości. Szczegółowy program uroczystości w załączeniu
 oraz został zamieszczony na stronie powiatu i gminy Rawicz jak i w
 mediach społecznościowych.