Czytaj więcej...Z pełną gotowością poprzedzoną intensywnymi przygotowaniami uczniowie klasy biologiczno-chemicznej Aleksandra i Michał Wojtera przystąpili 2 kwietna do finału VII Regionalnej Olimpiady Medycznej. Zakres wiedzy opanowanej przez uczestników obejmował zagadnienia z czterech przedmiotów: fizyki, matematyki, chemii i biologii. Specyfiką olimpiady jest umiejętność łączenia wiedzy i korelacji miedzy tymi przedmiotami. Ola osiągnęła bardzo dobry wynik jakim jest piąte miejsce na 24 uczestników m.in. z Wrocławia, Poznania, Wolsztyna, Jarocina czy Krotoszyna. 

Czytaj więcej...W dniu 2 kwietnia 2019 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Rawiczu odbył się powiatowy finał Projektu "Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego". Tematem przewodnim projektu ze względu 15 Rocznicę przystąpienia Rzeczpospolitej Polskiej do struktur Unii Europejskiej było hasło - " 15-lecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej okiem wielkopolskiej młodzieży " . Przedsięwzięcie było skierowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa wielkopolskiego. Zadaniem uczestników projektu było przygotowanie i przedstawienie pracy : " Korzyści płynące z członkostwa Polski w Unii Europejskiej na przykładzie Twojego Powiatu ".

                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

Czytaj więcej...1 kwietnia 2019 r. odbył się finał czwartej edycji Szkolnej Ligi Historycznej. Zwycięzcami tegorocznej rywalizacji zostali reprezentanci klasy IIc: Kamil Moliński, Aleksander Kubacki i Mieszko Jankowski, którzy zdobyli 68 punktów (w sumie odnieśli cztery zwycięstwa, raz zajęli drugie miejsce), drugie miejsce zajęli uczniowie klasy Ia: Adam Świerzewski, Emanuel Musioł i reprezentant klasy Ik – Przemysław Leciejewski z liczbą punktów 57, a trzecie przedstawiciele klas IIc i IIk: Kamil Jankowiak, Mikołaj Młody i Eryk Świergocki (w ostatniej części zastąpił go Maciej Turowski), którzy zgromadzili 47 punktów. W tym roku nie trzeba było przeprowadzać dogrywki.

Gratulujemy!

 

Czytaj więcej...W czwartek 28 marca dwóch uczniów naszej szkoły uczestniczyło w finałach XIII Konkursu Wiedzy o Antyku organizowanego przez Wydział Filologii Klasycznej UAM w Poznaniu. Kamil Moliński z 2c (uczeń p. Anny Nogi) oraz Adam Świerzewski z 1a (uczeń p. Renaty Skowronek) mierzyli się z testem nt. antyku (historia, filozofia, literatura i sztuka), a następnie musieli sobie poradzić z pytaniami w części ustnej. Wśród najlepszych uczniów z całej Wielkopolski Kamil Moliński zajął 5. miejsce i otrzymał tytuł finalisty konkursu. 

Czytaj więcej...W sobotę 23 III 2019 r. uczniowie Koła Krajoznawczo-Turystycznego przy I LO w Rawiczu wzięli udział w rajdzie turystycznym „Powitanie wiosny 2019” Była to cykliczna turystyczna impreza, w której wzięły udział drużyny szkolne i turyści indywidualni. Rajd przebiegał w wersji pieszej i rowerowej. Drużyna I LO brała udział w rajdzie rowerowym. Celem rajdu było propagowanie turystyki pieszej i rowerowej wśród młodzieży szkolnej, zachęcanie do aktywnego wypoczynku w czasie wolnym od nauki oraz nawiązanie do tradycji witania wiosny i związanych z nią obrzędów, np. topienia marzanny. Barwny korowód w słonecznej, wiosennej aurze wyruszył na leśne ścieżki i trasy rowerowe o godz. 900. 

Czytaj więcej...22 marca uczniowie klasy 1B przyłączyli się do ogólnoświatowych obchodów Dnia Wody. Przygotowania trwały już od początku marca. Wyznaczeni uczniowie wykonali plakaty, gazetki tematyczne , prezentację oraz konkurs wiedzy o wodzie. 

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...W piątek  08.03. 2019 r.   uczniowie  klasy IIIb realizujący biologię i chemię w zakresie rozszerzonym brali udział w etapie szkolnym VII  Regionalnej  Olimpiadzie Medycznej. Uczniowie rozwiązując interdyscyplinarny   test złożony z zadań otwartych i zamkniętych, sprawdzili  swoją  wiedzę  i umiejętności z zakresu biologii, chemii, matematyki i fizyki. 

Podkategorie