Czytaj więcej...6 kwietnia uczniowie naszej szkoły, Julia Ptak (2c) i Mikołaj Zawada (1a) wzięli udział w finale X Konkursu Matematycznego Origami " Żuraw", który odbywał się w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego.  Udział w finale dały im perfekcyjnie wykonane modele matematyczne w technice origami, wysoko ocenione przez jury konkursu. 

22 marca br. dwóch uczniów naszej szkoły: Kamil Moliński i Adam Świerzewski wzięło udział w ogólnopolskiej Olimpiadzie Mediewistycznej. Pierwszy etap odbył się w dwunastu  miastach w całej Polsce. Kamil i Adam startowali we Wrocławiu. 

Czytaj więcej...

29 marca dobiegł końca II etap 17 edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej organizowanej przez Giełdę Papierów Wartościowych, Fundację GPW oraz partnera strategicznego - Fundację im. Lesława A. Pagi. Spośród 5102 drużyn szkolnych z całego kraju do końca tej części gry dotrwało tylko 1121. Wśród tejże elity znalazło się 6 zespołów I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu: „Black Power”, „Akcjonatywa”, „Dziobaki z ILO”, „Boerse”, „JBBF” oraz „Andrzeje z WZ-93”.
W II etapie SIGG, który trwał od 25 lutego do 29 marca, każdy z zespołów miał za zadanie inwestowanie kwoty wirtualnych 10 000 złotych w kontrakty terminowe na indeksy WIG20, mWIG40, waluty oraz kontrakty akcyjne. 

W związku z zawieszeniem strajku z dniem 27 kwietnia 2019r. od poniedziałku 29 kwietnia 2019r. zajęcia lekcyjne zostają wznowione. Od tego dnia obowiązuje nowy plan lekcji.

Łucja Dera
dyrektor szkoły

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Dąbrowskiego w Rawiczu

serdecznie zapraszają na akademię z okazji

POŻEGNANIA MATURZYSTÓW

Uroczystość odbędzie się 26 kwietnia 2019 r. o godz.16.30 w auli I LO

Dzisiaj, 24 kwietnia 2019r. w godz. 10.00 – 13.00 odbywają się konsultacje ze wszystkich przedmiotów.
Ponadto uczniowie mogą skorzystać z konsultacji z historii i wiedzy o społeczeństwie, w godz. 7.40 – 10.15 w sali nr 8.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów.

Łucja Dera
dyrektor szkoły

Dyrektor szkoły informuje, że w dniu 8 kwietnia br. I Liceum Ogólnokształcęce w Rawiczu przystępuje, do ogólnopolskiego strajku oświatowego. W związku z powyższym, w tym dniu szkoła zorganizuje opiekę uczniom, którzy do niej przybędą. O ewentualnej kontynuacji strajku w kolejnych dniach wszyscy nauczyciele, uczniowie i rodzice zostaną poinformowani poprzez dziennik elektroniczny LIBRUS.

Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu

Łucja Dera

Drodzy Rodzice i Uczniowie

W związku z tym, że istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia ogólnopolskiej akcji strajkowej nauczycieli od dnia 08.04.2019r. pragniemy poinformować, że nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu także pragną przyłączyć się do strajku. Zatem w czasie strajku, w szkole nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczne, opiekuńcze i wychowawcze.

Proszę o zrozumienie naszego stanowiska.

Proszę śledzić informacje przekazywane przez media oraz wiadomości w dzienniku elektronicznym i na stronie internetowej szkoły.

Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu
Łucja  Dera 

Czytaj więcej...

W środę, 3 kwietnia 2019 roku, na hali sportowej I LO w Rawiczu, odbył się półfinał B XX Igrzysk Młodzieży Szkolnej Wielkopolskiej Licealiady Województwa Wielkopolskiego.

Do rywalizacji stanęły zespoły, które zajęły pierwsze miejsca w swoich rejonach:

- Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu

- Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

- I LO w Rawiczu

-  Zespół Szkół Politechniczych we Wrześni

Zespoły rywalizowały w jednej grupie, w systemie "każdy z każdym". Przed rozpoczęciem turnieju mówiło się, że faworytem jest zespół z Poznania oraz drużyna gospodarzy.  

Czytaj więcej...

 W siedzibie Powiatowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego w Górze odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród laureatom VII Międzypowiatowego Przedmaturalnego Konkursu Matematycznego „Matgura”.
Konkurs miał na celu doskonalenie wśród uczniów umiejętności matematycznych, rozwijanie biegłości w rozwiązywaniu zadań maturalnych oraz promowanie wiedzy, a także wspieranie młodzieży uzdolnionej matematycznie i wyszukiwanie talentów matematycznych.

Podkategorie