KONKURS "THE SPELLING MASTER" 2018/19

Czytaj więcej: KONKURS I etap konkursu odbył się 31 października i brały w nim udział 62 osoby z klas I-III. Uczestnicy zmierzyli się z dyktandem w j. ang. Uczestnicy pisali teksty dopasowane do ich poziomu znajomości języka.     

ALFIK MATEMATYCZNY

Czytaj więcej: ALFIK MATEMATYCZNY21 listopada uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego przystąpili do XXIV edycji ogólnopolskiego konkursu Alfik Matematyczny. Konkurs ten motywuje uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty  matematyczne. 

"DZIEŃ DRESA"

Czytaj więcej: 13 listopada w naszej szkole zorganizowany został „Dzień dresa”. Podobnie jak w ubiegłym roku Samorząd Uczniowski zorganizował w owym dniu dwa tematyczne konkursy. Pierwszy miał wyłonić klasę, która najliczniej przebrała się w dres. Zwycięzcami tej konkurencji zostali uczniowie klasy 3A. 

SZKOLNA LIGA HISTORYCZNA

Czytaj więcej: SZKOLNA LIGA HISTORYCZNA16 listopada obyła się druga część tegorocznej edycji Szkolnej Ligi Historycznej. Uczniowie rywalizowali z wiedzy dotyczącej historii średniowiecza. Rozgrywka była bardzo pasjonująca o czym świadczy wykorzystanie prawie 100 pytań przygotowanych przez prowadzącego zawody, Roberta Matysiaka. Do finałowej rozgrywki przeszli uczniowie z klasy IIc: Kamil Moliński, Aleksander Kubacki i Mieszko Jankowski oraz zespół reprezentujący klasy Ia i Ik w składzie: Adam Świerzewski, Emanuel Musioł i Przemysław Leciejewski. 

SREBRO DLA LICEALISTÓW W FINALE WOJEWÓDZKIM W PŁYWANIU

Czytaj więcej: SREBRO DLA LICEALISTÓW W FINALE WOJEWÓDZKIM W PŁYWANIUW dniu 16 listopada 2018 r. reprezentacja dziewcząt i chłopców wystartowała w Finale Wojewódzkim w Pływaniu Drużynowym na Termach w Poznaniu. Start naszych uczniów zakończył się ogromnym sukcesem. Wystartowało 30 drużyn z całej Wielkopolski. Sztafeta męska w składzie: Marcin Jankowiak, Szymon Szynalski, Filip Kusztelak, Hubert Stasiak, Rafał Sowiński, Eryk Świergocki  oraz rezerwowy Mikołaj Urbaniak obroniła ubiegłoroczny wynik i chłopcy  kolejny raz zostali srebrnymi medalistami województwa! 

PROJEKT SZKOLENIOWY EUROWEEK – SZKOŁA LIDERÓW

Czytaj więcej: PROJEKT SZKOLENIOWY EUROWEEK – SZKOŁA LIDERÓWW dniach 14-18 listopada grupa uczniów z klas: I A, I B, I D i II C pod opieką Katarzyny Szurek-Mika i Danuty Żurkowskiej wzięła udział obozie szkoleniowym EuroWeek - Szkoła Liderów w Międzygórzu prowadzonym przez wolontariuszy z całego świata. EUROWEEK to program edukacyjny, którego celem jest doskonalenie języka angielskiego, nauka wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwój kreatywności.

LIST MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ ORAZ GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO

Czytaj więcej: LIST MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ ORAZ GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGOZachęcamy do zapoznania się z treścią listu.

 

 

 

 

Z WIZYTĄ W REDAKCJI „ŻYCIA RAWICZA”

Czytaj więcej: Z WIZYTĄ W REDAKCJI „ŻYCIA RAWICZA”W czwartek 15.11.2018r. uczniowie klas I D i II K, zainteresowani dziennikarstwem, wraz z opiekunem Panią Martą Maćkowiak odwiedzili redakcję „Życia Rawicza”. Redaktor naczelna Pani Anna Gauza opowiedziała uczestnikom spotkania, na czym polega praca dziennikarza i jakie są różnice pomiędzy gazetą a portalem internetowym. 

ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA TYTONIU

Czytaj więcej: ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA TYTONIUŚwiatowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu przypada zawsze w trzeci czwartek listopada  i promuje zdrowy, wolny od dymu tytoniowego styl życia. W tym dniu wszyscy palacze zachęcani są do tego, aby przynajmniej na jeden dzień podjęli próbę zaprzestania palenia.  

WYWIAD Z OLIWIĄ MACIEJAK - PRZEWODNICZĄCĄ SU

Czytaj więcej: WYWIAD Z OLIWIĄ MACIEJAK - PRZEWODNICZĄCĄ SUZapraszamy do obejrzenia wywiadu z Oliwią Maciejak - Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego.

 

https://www.youtube.com/watch?v=lTz73vDXzkM&feature=share&fbclid=IwAR1V4GT7AyS4SxhYgHPQn9kJnkwniiQV_4Sl8-nVJk80WiOW_NDttB_QaYc