LEKCJA HISTORII Z INSTYTUTEM PAMIĘCI NARODOWEJ

Czytaj więcej:  LEKCJA  HISTORII Z INSTYTUTEM PAMIĘCI NARODOWEJ29 listopada 2018 r. w ramach obchodów „100- lecia odzyskania niepodległości” w I LO w Rawiczu odbył się wykład dotyczący Powstania Wielkopolskiego, który wygłosił  pracownik Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu - Witold Sobócki. Zrealizowany on został  ramach projektu pt. „Nie było jej, a jest”, w cyklu zamówionych lekcji przez szkołę.  

KONKURS ŚWIĄTECZNY

Czytaj więcej: KONKURS ŚWIĄTECZNYSerdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejsze świąteczne  życzenia. Zasady są bardzo proste. Należy napisać, w formie wierszowanej, bożonarodzeniowe życzenia świąteczne i wysłać na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. w terminie do 19 grudnia. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody oraz publikacja autorskich życzeń na stronie szkoły. Powodzenia! 

"PO WYPŁACIE" Drugie wydanie

Czytaj więcej: W tym wydaniu:

 http://en.calameo.com/read/0057516627dab3644781d

 - Świąteczna Ankieta 

- EuroWeek Szkoła Liderów

- Weihnachtsmarkt

- Kolejna wizyta Kevina w naszych domach

. - Lektura pod choinkę

- Magia światełek i ozdób świątecznych

- Przepis na udaną zabawę sylwestrową

- Święta w listopadzie?

- Sporty zimowe warte uwagi

- Dawniej i dziś czyli o zwyczajach bożonarodzeniowych

 
 
 
 
 

SPOTKANIE Z AKTOREM – ZBIGNIEWEM WALERYSIEM

Czytaj więcej: SPOTKANIE Z AKTOREM – ZBIGNIEWEM WALERYSIEM7 grudnia 2018 r. w murach I LO w Rawiczu ponownie gościł znakomity aktor - Zbigniew Waleryś.  Aktor polskiej sceny filmowej i teatralnej spotkał się tym razem  z młodzieżą klas drugich i przy dźwiękach muzyki interpretował wybrane utwory  Adama Mickiewicza. Wiersze przeplatane były opowieścią o pobycie romantycznego  poety w Wielkopolsce. 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIATU

 

Czytaj więcej: MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIATUWolontariusze z I LO wzięli udział w obchodach Międzynarodowego dnia Wolontariatu, który odbył się  05.12.2018r. w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu. Ten dzień był okazją do tego, by pokazać jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych. Celem imprezy było uznanie pracy  szkolnych wolontariuszy za ich trud, czas i umiejętności.  

ERYK ŚWIERGOCKI NOMINOWANY NA NAJLEPSZEGO SPORTOWCA ROKU. GŁOSUJMY!

Czytaj więcej: ERYK ŚWIERGOCKI NOMINOWANY NA NAJLEPSZEGO SPORTOWCA ROKU. GŁOSUJMY!Eryk Świergocki – na co dzień uczeń klasy II K o profilu mundurowym - został nominowany na najlepszego sportowca roku w plepiscycie Głosu Wielkopolskiego w kategorii Sportowiec Junior Roku. Głosy dla Eryka można oddawać na nr 72355 o treści : PJC.109 (koszt 2,46zl z VAT). 

OLA I MICHAŁ REPREZENTOWALI ILO NA XXIV KONKURSIE CHEMICZNYM UAM

Czytaj więcej: OLA I MICHAŁ REPREZENTOWALI  ILO NA XXIV KONKURSIE CHEMICZNYM UAM1 grudnia 2018 r. odbył się II etap konkursu chemicznego organizowanego przez Wydział Chemii UAM w Poznaniu. W tym roku naszą szkołę reprezentowali uczniowie Aleksandra Wojtera i Michał Wojtera z klasy 3B o profilu biologiczno-chemicznym. 

MISTRZOWIE POWIATU RAWICKIEGO ZAJĘLI 5 MIEJSCE W ZAWODACH REJONOWYCH

Czytaj więcej: MISTRZOWIE POWIATU RAWICKIEGO ZAJĘLI 5 MIEJSCE  W ZAWODACH REJONOWYCH

W środę, 29.11.2018 r. na sali ZSOiZ w Krobi został rozegrany Finał Rejonowy w Piłce Nożnej Halowej w ramach  Licealiady.  Do turnieju przystąpiło 6 zespołów z rejonu leszczyńskiego:  ZSOiZ Krobia, ZSP Kościan, ZSZ Gostyń, ZSZ Wolsztyn, ZSE Leszno, I LO Rawicz – Mistrzowie Powiatu Rawickiego.

REJONOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

Czytaj więcej: REJONOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGOW dniu 23 listopada w Kościanie w ramach Licealiady odbył się rejonowy turniej tenisa stołowego. Naszą szkołę reprezentowały: Patrycja Bogdańska, Anna Dworniczak, Goździk Julia oraz Katarzyna Jórdeczka.  

ZAJĘCIA KADETÓW W AKADEMII WOJSK LĄDOWYCH WE WROCŁAWIU

Czytaj więcej: ZAJĘCIA KADETÓW W AKADEMII WOJSK LĄDOWYCH WE WROCŁAWIU28 listopada 2018 r. uczniowie klas mundurowych wzięli udział w zajęciach  w Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. Licealiści zostali wprowadzeni w struktury szkoły przez jej adeptów drugiego rocznika, którzy w sympatyczny sposób oprowadzili kadetów po jednostce, a także udzielili im niezbędnych informacji na temat rekrutacji i wymagań. Ponadto opowiedzieli o życiu w akademii oraz swoich własnych przeżyciach. Udzieli również odpowiedzi na wszelkie cisnące się kadetom na usta pytania.