SALAMANDRA WOJEWÓDZKI KONKURS PRZYRODNICZY

Czytaj więcej: SALAMANDRA WOJEWÓDZKI KONKURS PRZYRODNICZYWojewódzki Konkurs Przyrodniczy dla uczniów szkół średnich pt.: „Parki Narodowe Polski” został rozstrzygnięty. W finale wojewódzkim 24 marca 2018 r. w Poznaniu naszą szkołę reprezentowała Kamila Kędzia z klasy III c.

 

 

 

FINAŁ XVI OLIMPIADY ZNAJOMOŚCI AFRYKI

Czytaj więcej: FINAŁ XVI  OLIMPIADY ZNAJOMOŚCI AFRYKI

W tym roku szkolnym do I etapu Olimpiady Znajomości Afryki przystąpiło 24 uczniów. Do etapu II, który odbył się w Poznaniu 5 marca 2018 r. na Wydziale Teologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza, Komitet Szkolny zakwalifikował dwóch najlepszych uczniów w szkole: Magdalenę Jędrysiak (III c) i Kingę Kromę (III c).

 

 

 

 

PODATKI - WAŻNY ELEMENT NASZEGO ŻYCIA

Czytaj więcej: PODATKI - WAŻNY ELEMENT NASZEGO ŻYCIA

W dniach 19 i 22 marca uczniowie klas I I Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego w Rawiczu mieli przyjemność spotkać się z panem Maciejem Hodurą, zastępcą Naczelnika Urzędu Skarbowego w Rawiczu. Tematem zajęć były sposoby opodatkowania.

 

 

 

UCZNIOWIE LICEUM W FINALE KONKURSU ŁAMIGŁÓWEK DIAGRAMOWYCH

Czytaj więcej: UCZNIOWIE LICEUM W FINALE KONKURSU  ŁAMIGŁÓWEK DIAGRAMOWYCH

24 marca w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się finał II Memoriału Urszuli Marciniak. Memoriał UM to otwarte zawody w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych, organizowane przez Fundację Matematyków Wrocławskich oraz Instytut Matematyczny UWr we współpracy z Wydawnictwem Logi. Mają one na celu szerzenie i popularyzowanie logicznego myślenia i podniesienia kultury matematycznej wśród Polaków. 

 

 

 

KONKURS WIEDZY O RAWICZU "ZNAM MOJE MIASTO"

Czytaj więcej: KONKURS WIEDZY O RAWICZU 22 marca w I LO odbył się pierwszy etap konkursu wiedzy o Rawiczu. „ Znam moje miasto” Do konkursu przystąpiło 65 uczniów. W komisji zasiedli wicedyrektor Elżbieta Jagodzińska oraz uczniowie klasy IIIB Bartosz Gil i Zuzanna Krzyżosiak z ramienia Młodzieżowej Rady Gminy. 

 

 

 

 

DZIEŃ DRESU I POWITANIE WIOSNY

Czytaj więcej: DZIEŃ DRESU I POWITANIE WIOSNY

21 marca w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował "Dzień Dresu" połączony z obchodami Pierwszego Dnia Wiosny. 

 

 

 

 

 

LICEALIŚCI NAJLEPSI W PÓŁFINAŁACH

Czytaj więcej: LICEALIŚCI NAJLEPSI W PÓŁFINAŁACH

28 marca 2018 r. w sali sportowej I LO odbyły się PÓŁFINAŁY WOJEWÓDZKIE XIX LICEALIADY W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW. Do Rawicza przyjechały zespoły z Piły, Ostrowa Wlkp. i Jarocina. Już pierwsze zwycięskie spotkanie z faworyzowaną drużyną z ZS im. Stanisława Staszica z Piły pokazało, że rawiccy licealiści będą walczyć o czołowe miejsca. Niespodziewanie łatwo wygrali w dwóch następnych meczach i ostatecznie zajęli pierwsze miejsce oraz uzyskali awans do ścisłego finału.

 

WOLONTARIUSZE Z TURCJI I INDII W I LO

Czytaj więcej: WOLONTARIUSZE Z TURCJI I INDII W I LO

Przez tydzień I LO gościło  wolontariuszy z organizacji studenckiej AISEC w  ramach projektu International Education. W dniach od11 do 16 marca byli z nami Ceren Ömeroğlu z Turcji i Nikhil Mohanan z Indii. Prowadzili zajęcia, podczas których przedstawili nam swoje kraje. 

 

 

NÁBOJ 2018 – MIĘDZYNARODOWE ZAWODY MATEMATYCZNE

Czytaj więcej: NÁBOJ 2018 – MIĘDZYNARODOWE ZAWODY MATEMATYCZNE23 marca pięcioosobowa reprezentacja klasy 2A o profilu matematycznym w składzie: Katarzyna Broczkowska, Marianna Dąbek, Katarzyna Jórdeczka, Robert Matysiak, Bartosz Płóciennik, pod opieką Moniki Waloszek-Gąsior, nauczycielki matematyki, sprawdzała swoją wiedzę, umiejętności matematyczne oraz umiejętność pracy w grupie podczas międzynarodowych zawodów matematycznych Náboj 2018 we Wrocławiu.

 

 

WESOŁEGO "ALLELUJA"!