O ROLI WSPÓŁCZESNYCH MEDIÓW W I LO W RAWICZU

Czytaj więcej: O ROLI  WSPÓŁCZESNYCH MEDIÓW W I LO W RAWICZU W dniu 14 grudnia 2017 r. w auli  I Liceum  Ogólnokształcącego w Rawiczu   dr Marcin  Piechocki, wykładowca  Wydziału Nauk  Politycznych i Dziennikarstwa  UAM w Poznaniu,  wygłosił  wykład na temat  manipulacji i  dezinformacji  w mediach. Jego uczestnikami  byli  uczniowie  klas o  profilu dziennikarsko – prawnym i humanistycznym. 

INFORMACJA O WYNIKACH NABORU PARTNERA DO PROJEKTU

Czytaj więcej: INFORMACJA  O WYNIKACH NABORU PARTNERA DO PROJEKTUDyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu uprzejmie informuje, iż dnia 18 grudnia br. zakończono postępowanie ofertowe dotyczące wspólnego przygotowania i realizacji projektu finansowanego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020; VIII Osi Priorytetowej Edukacja; Działanie 8.1 Ograniczenie i zapobieganie przedwczesnemu kończeniu nauki szkolnej oraz wyrównanie dostępu do edukacji przedszkolnej i szkolnej; Podziałanie 8.1.2  Kształcenie ogólne – projekty konkursowe.

SZKOLNA LIGA HISTORYCZNA

Czytaj więcej: SZKOLNA LIGA HISTORYCZNA8 grudnia 2018 r. odbyła się trzecia część Szkolnej Ligi Historycznej. Tym razem uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat historii nowożytnej do roku 1795 z zakresu powszechnego oraz z historii Polski. Do rywalizacji stanęło dziewięć zespołów – jeden mniej niż w częściach poprzednich, ponieważ zrezygnowała jedna grupa z klas IIIb2.

SZACHIŚCI W POŁOWIE STAWKI

Czytaj więcej: SZACHIŚCI W POŁOWIE STAWKIW dniu 23.11.2017 odbył się Finał Wojewódzki w szachach drużynowych w Wągrowcu. Naszą szkołę reprezentowali: Alicja Majewska, Wiktoria Karkosz, Antonina Kędzia oraz Krzysztof Kowalski.

LICEALIADA - TENIS STOŁOWY

Czytaj więcej: LICEALIADA - TENIS STOŁOWYPierwszego grudnia odbył się kolejny etap zawodów w tenisie stołowym w ramach Licealiady. Do turnieju awansowało 5 drużyn żeńskich, w tym reprezentantki naszej szkoły : Jórdeczka Katarzyna, Siecla Agnieszka, Bogdańska Patrycja oraz Węcłaś Monika.

LICEUM NAJBARDZIEJ USPORTOWIONĄ SZKOŁĄ W POWIECIE

Czytaj więcej: LICEUM NAJBARDZIEJ USPORTOWIONĄ SZKOŁĄ  W POWIECIEW piątek, 8 grudnia 2017 roku w sali sportowej Zespołu Szkół w Szkaradowie odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół powiatu rawickiego za rok szkolny 2016/2017. I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu zajęło pierwsze miejsce w  klasyfikacji na najbardziej usportowioną szkołę oraz drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej.

KADECI Z I LO W RAWICZU NA ZAJĘCIACH W 4. ZIELONOGÓRSKIM PUŁKU PRZECIWLOTNICZYM W LESZNIE

Czytaj więcej: KADECI Z I LO W RAWICZU NA ZAJĘCIACH  W 4. ZIELONOGÓRSKIM PUŁKU PRZECIWLOTNICZYM W LESZNIE Zajęcia odbyły się w ramach współpracy z 4. Zielonogórskim Pułkiem Przeciwlotniczym   w Czerwieńsku. Podczas zajęć uczniowie poznali historię i zabudowę garnizonu leszczyńskiego. 

SZLACHETNA PACZKA 2017

Czytaj więcej: SZLACHETNA PACZKA 2017„Tylko dzięki dawaniu będziemy w stanie otrzymywać więcej, niż już mamy”. Jim Rohn

GMINNY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Czytaj więcej: GMINNY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH4 grudnia 2017 r. wolontariusze, należący do Szkolnego Klubu Wolontariatu, pracowali  przy obsłudze IX Gminnego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami w Domu Kultury w Rawiczu. Za swoją pracę, jak co roku, otrzymali podziękowania z rąk Pani Władysławy Czajkowskiej – dyrektora MG Ośrodka Pomocy Społecznej w Rawiczu.

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY - "Metaforyzacja filmowego przekazu"

Czytaj więcej: DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY - Zapraszamy na kolejny Dyskusyjny Klub Filmowy!