ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Czytaj więcej: ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018                UROCZYSTA AKADEMIA 

                    z okazji

       ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO

                odbędzie się

    22 czerwca 2018 r. o godz.9.00 w sali sportowej I LO 

ZBIÓRKA RZECZY DLA SCHRONISKA W HENRYKOWIE

Czytaj więcej: ZBIÓRKA RZECZY DLA SCHRONISKA W HENRYKOWIELos zwierząt nie jest nam obojętny i dlatego w naszej szkole została zorganizowana akcja, „Nasi mali przyjaciele czekają na naszą pomoc”, której inicjatorem była klasa IID. 

NOC ŚWIĘTOJAŃSKA DAWNIEJ I DZIŚ

Czytaj więcej: NOC ŚWIĘTOJAŃSKA DAWNIEJ I DZIŚ15 czerwca w szkolnej auli odbyła się prezentacja pierwszej części projektu „ Z kulturą na Ty” zatytułowana „Noc świętojańska dawniej i dziś” realizowana w  ramach programu wieloletniego Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, do którego przystąpiliśmy w tym roku szkolnym. 

XII SZKOLNY TURNIEJ BIOLOGICZNO-CHEMICZNY

Czytaj więcej: XII SZKOLNY TURNIEJ BIOLOGICZNO-CHEMICZNYW tym roku już po raz dwunasty przeprowadzono w naszej szkole Turniej Biologiczno-Chemiczny. 

SZKOLNY DZIEŃ SPORTU 2018

Czytaj więcej: SZKOLNY DZIEŃ SPORTU 2018W kalendarzu roku szkolnego I LO jest wpisany Dzień Sportu, tym razem miał on miejsce w miniony piątek, 15 czerwca i składał się z 2 zasadniczych części. 

LEKCJA WYCHOWAWCZA W ZAKŁADZIE KARNYM

Czytaj więcej: LEKCJA WYCHOWAWCZA W ZAKŁADZIE KARNYM14 czerwca 2018r. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu wzięli udział w programie profilaktycznym „Głos zza krat”, który realizowany jest przez Zakład Karny w Rawiczu. 

LAJK, HEJT, FAKE NEWS CZYLI LEKCJA O MEDIACH

Czytaj więcej: LAJK, HEJT, FAKE NEWS CZYLI LEKCJA O MEDIACHUczniowie I LO wybrali się do rawickiego kina na interaktywną „Lekcję o mediach” prowadzoną przez aktora Tomasza Korczyka. 

PODSUMOWANIE PROJEKTU "MOJA PIERWSZA FIRMA"

Czytaj więcej: PODSUMOWANIE PROJEKTU 14 czerwca 2018 odbyło się podsumowanie projektu „Moja pierwsza firma” współfinansowanego przez Fundację Banku Zachodniego WBK S.A. im. Stefana Bryły we współpracy z Bankiem Zachodnim WBK S.A. oraz Fundusz Rady Rodziców I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu.  

FINAŁ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ 2018

Czytaj więcej: FINAŁ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ 2018We wtorek 12 czerwca 2018r we Wrześni odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w Siatkowej Piłce Plażowej Dziewcząt i Chłopców. Nasze reprezentantki Wiktoria Kendzia i Ala Kaźmieruk zajęły  miejsca od XIII do XV.

DZIEŃ PUSTEJ KLASY W NASZEJ SZKOLE

Czytaj więcej: DZIEŃ PUSTEJ KLASY W NASZEJ SZKOLENazwa święta, zainaugurowanego w 2012 roku przez grupę londyńskich nauczycieli, doskonale oddaje jego jasny i klarowny cel: sprawić, aby klasy były puste, aby choć jedną lekcję spędzić  poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby promować edukację terenową – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie.