II POTYCZKI JĘZYKOWE

Czytaj więcej: II POTYCZKI JĘZYKOWEW środę 5 kwietnia odbyła się w naszej szkole II edycja Potyczek Językowych. Mimo że Dzień Języka Polskiego był w lutym, my postanowiliśmy zorganizować go w kwietniu. Każdy miesiąc, każdy rok bowiem są dobre do zabawy językiem polskim, by pokazać, że język polski nie jest nam obcy, więcej - jest Ę i Ą.

NÁBOJ 2017 – MIĘDZYNARODOWE ZAWODY MATEMATYCZNE

Czytaj więcej: NÁBOJ 2017 – MIĘDZYNARODOWE ZAWODY MATEMATYCZNE7 kwietnia pięcioosobowa reprezentacja klasy 1A o profilu matematycznym w składzie: Katarzyna Broczkowska, Marianna Dąbek, Katarzyna Jórdeczka, Robert Matysiak, Bartosz Płóciennik sprawdzała swoją wiedzę, umiejętności matematyczne oraz umiejętność pracy w grupie podczas międzynarodowych zawodów matematycznych Náboj 2017 we Wrocławiu.

PRAWIE WSZYSTKO, CO CHCIELIBYŚCIE WIEDZIEĆ O PODATKACH, A BOICIE SIĘ ZAPYTAĆ.

Czytaj więcej: PRAWIE WSZYSTKO, CO CHCIELIBYŚCIE WIEDZIEĆ O PODATKACH, A BOICIE SIĘ ZAPYTAĆ. 6 kwietnia uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu (klasa IA i IB) mieli okazję spotkać się z panem Maciejem Hodurą, zastępcą Naczelnika Urzędu Skarbowego w Rawiczu. Tematem zajęć były możliwości wyboru sposobu opodatkowania działalności gospodarczej. Wiedza, którą Pan Hodura przedstawił młodym, przyszłym adeptom tej trudnej, ale bardzo ciekawej i pociągającej sztuki prowadzenia własnego biznesu, z pewnością zostanie przez nich w przyszłości zastosowana. 

MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

Czytaj więcej: MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄTW środę 29 marca w poznańskiej Hali Arena żeńska reprezentacja I LO walczyła w Mistrzostwach Wielkopolski w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Osiem najlepszych drużyn podzielono na dwie grupy. Nasze dziewczyny zmierzyły się z klubowymi zespołami Piły i Poznania oraz Wrześnią. Nie udało im się wygrać żadnego meczu, bo przeciwnicy byli zbyt wymagający. Warunki fizyczne zawodniczek, wyszkolenie, poziom taktyczny i sposób prowadzenia drużyn, atmosfera na boisku,  a nawet stroje  opatrzone logo sponsorów przypominały spotkania ligowe. Nie jest łatwo stanąć naprzeciwko takich rywali i grać. Nasze dziewczyny, pod czujnym okiem trenera Dawida Kozicy, dzielnie stawiały opór i walczyły o kolejne punkty. Przegrały.

AKCJA #WYBIERAM LOKALNIE NA DEPTAKU

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image //images/galeria/wybieramlok17/1lorawicz_promocja_deptak__14.JPG
There was a problem loading image //images/galeria/wybieramlok17/1lorawicz_promocja_deptak__14.JPG

Czytaj więcej: AKCJA #WYBIERAM LOKALNIE NA DEPTAKUSpołeczność I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu aktywnie uczestniczyła w tegorocznej edycji akcji #Wybieram Lokalnie, która odbyła się w sobotnie przedpołudnie, 1 kwietnia na rawickim deptaku. Zaprezentowano ofertę edukacyjną szkoły dla gimnazjalistów.

„MATEMATYKA W ZASTOSOWANIACH”

Czytaj więcej: „MATEMATYKA W ZASTOSOWANIACH”W marcu odbył się etap szkolny konkursu „Matematyka w zastosowaniach”, do którego przystąpiło 130 uczniów z 9 szkół ponadgimnazjalnych. W naszej szkole w konkursie uczestniczyło trzech uczniów klasy 3 A o profilu matematyczno-fizycznym. Miło nam poinformować, że w gronie 16 finalistów konkursu jest nasz uczeń Michał Kowalski.

KAŻDA KROPLA WODY NA WAGĘ ZŁOTA – DZIEŃ WODY 2017

Czytaj więcej: KAŻDA KROPLA WODY NA WAGĘ ZŁOTA – DZIEŃ WODY 20173 kwietnia obchodziliśmy w szkole Dzień Wody. Warto wspomnieć, że klasa 1b realizuje wewnątrzszkolny projekt „Woda znaczy życie” i w ramach tego projektu uczniowie mieli okazję spotkać się z laborantką Zakładu Wodociągów i Kanalizacji panią Darią Kwaśniewską. Opowiadała ona o swej pracy, analizach, jakie przeprowadza w laboratorium, przybliżyła także strukturę zakładu. Uczniowie poznali drogę jaką przebywa woda zanim trafi do kranów w naszych domach. W czerwcu będą mieli okazję wzorem poprzednich lat odwiedzić laboratorium w Załęczu.

KOLEJNY SUKCES PIOTRA SOBKOWIAKA

Czytaj więcej: KOLEJNY SUKCES PIOTRA SOBKOWIAKA30 marca troje uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w finale Konkursu Wiedzy o Antyku, który odbył się w Collegium Maius w Poznaniu na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej. Uczniowie klas drugich – Józef Gniazdowski, Wiktor Koch i Piotr Sobkowiak – zmierzyli się z bardzo trudnym testem.

FESTIWAL ARTYSTYCZNY "KONIUGACJE"

.

STUDIA W ANGLII?

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image //images/galeria/wykladang17/1lorawicz_studia_w_Anglii__2.JPG
There was a problem loading image //images/galeria/wykladang17/1lorawicz_studia_w_Anglii__2.JPG

Czytaj więcej:  STUDIA W ANGLII? W I LO w Rawiczu odbyło się spotkanie klas III i II z przedstawicielem British Council*. Pan Janusz Dargiewicz jest certyfikowanym konsultantem edukacyjnym tej instytucji. W czasie trzech spotkań uczniowie dowiedzieli się dlaczego warto studiować w Wielkiej Brytanii, jakie są kierunki studiów oraz jak wygląda studiowanie i życie studenckie.