DZIĘKUJEMY ZA WIELKI DAR SERCA!

Czytaj więcej: DZIĘKUJEMY ZA WIELKI DAR SERCA!24 października 2017 r. w naszej szkole odbyła się akcja honorowego oddawania krwi oraz rejestracja potencjalnych dawców szpiku.

DZIEŃ MOLA

Czytaj więcej: DZIEŃ MOLAChemicy i fizycy na całym świecie obchodzą w październiku święto mola. Data odwołuje się do liczby Avogadro czyli 6,02 x1023, która sugeruje 23 października od godziny 6:02. W naszej szkole uczniowie realizujący chemię (klasa 3B) i fizykę (klasa 3A) na poziomie rozszerzonym zmierzyli się z zadaniami konkursowymi z okazji  święta mola.

KOLEJNE MISTRZOSTWO POWIATU

Czytaj więcej: KOLEJNE MISTRZOSTWO POWIATUDwudziestego piątego października odbył się powiatowy turniej szachowy. W zawodach tych wzięły udział cztery szkoły ponadgimnazjalne. Naszą reprezentowali: Karkosz Wiktoria, Majewska Alicja, Kędzia Antonina oraz Kowalski Krzysztof.

„PRZYRODA O ZACHODZIE SŁOŃCA” – ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

Czytaj więcej: „PRZYRODA O ZACHODZIE SŁOŃCA” – ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU FOTOGRAFICZNEGOPrzyrodniczy Konkurs  Fotograficzny  został  zorganizowany   w naszej szkole już po raz   siódmy!  Tematem przewodnim tegorocznej edycji była „Przyroda o zachodzie słońca”.

AGATA NADROWSKA Z POETYCKIMI PIOSENKAMI W GALERII LOCHY MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W LESZNIE

Czytaj więcej: AGATA NADROWSKA Z POETYCKIMI PIOSENKAMI W GALERII LOCHY MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W LESZNIE"Do Ciebie przez czas" to tytuł spotkania poetycko-muzycznego w 50. rocznicę śmierci Haliny Poświatowskiej, które odbyło się 18 października 2017 r. w Galerii Lochy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie. 

JAK ZOSTAĆ SUPERBOHATEREM?

Czytaj więcej: JAK ZOSTAĆ SUPERBOHATEREM?18.10.2017r. naszą szkołę odwiedził pan Michał Sokołowski z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu z prelekcją „Jak zostać superbohaterem?”

JESIENNY RAJD ROWEROWY

Czytaj więcej: JESIENNY RAJD ROWEROWY W dniu 21 października 2017 r. uczniowie Koła Krajoznawczo-Turystycznego w I LO w Rawiczu  wzięli udział w Jesiennym Rajdzie Rowerowym  - cyklicznej imprezie turystycznej organizowanej przez rawicki Oddział PTTK i Starostwo Powiatowe w Rawiczu. Do organizacji w tym roku przyłączyła się także firma MAŻUR z Sarnowy. Cele rajdu to integracja turystyczna młodzieży szkolnej, propagowanie turystyki rowerowej, poznawanie tras rowerowych po gminie Rawicz i zdobywanie pkt. na Kolarską Odznakę Turystyczną.

MISTRZOSTWO POWIATU DLA I LO

Czytaj więcej: MISTRZOSTWO POWIATU DLA I LODwudziesty trzeci października należał do szczęśliwych dni dla naszej reprezentacji w drużynowym tenisie stołowym. W wyniku losowania pierwsze rozgrywki dziewczęta oglądały z boku analizując grę przeciwniczek.  Kolejny mecz to walka o zwycięstwo z ZSZ z Rawicza.

MATEMATYKA W RYTMIE MUZYKI

Czytaj więcej: MATEMATYKA W RYTMIE MUZYKI W słoneczne wtorkowe przedpołudnie, 17 października młodzież w klasy IIA o profilu matematycznym, pod opieką Pani Moniki Waloszek-Gąsior, nauczycielki matematyki, miała przyjemność wysłuchać wykładu w ramach projektu Potęga Matematyki. Organizatorem była Poznańska Fundacja Matematyki wraz Wydziałem Matematyki i Informatyki UAM oraz Akademią Muzyczną im. Ignacego Paderewskiego w Poznaniu. Spotkanie poprowadzili prof. UAM dr hab. Maciej Kandulski (UAM), dr hab. Piotr Niewiedział (AM), dr Maciej Grześkowiak (UAM), mgr Piotr Sołkowicz (AM).

SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY

Czytaj więcej: SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNYW dniu 6 października 2017 r. odbyła się piąta edycja szkolnego konkursu wiedzy o historii naszej szkoły: „Historia Seminarium Nauczycielskiego i I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu”. W konkursie wzięło udział 25 uczniów z  klas I A, B, C, D i K. Ma on  na celu upamiętnienie absolwentów i pedagogów Seminarium Nauczycielskiego i I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu.