UDZIAŁ UCZNIÓW W AKCJI PROFILAKTYCZNEJ

Czytaj więcej: UDZIAŁ UCZNIÓW W AKCJI PROFILAKTYCZNEJUczniowie 1 Liceum Ogólnokształcącego włączyli się w akcję profilaktyczno – edukacyjną:  „Sztuczka na wnuczka” organizowaną przez rawickich funkcjonariuszy policji. W ramach akcji przeszli ulicami miasta ucząc seniorów jak uniknąć oszustwa. 

W związku ze zbliżającym się Dniem Babci i Dziadka uczniowie złożyli życzenia starszym osobom i wręczyli laurki. 

„MOJA PIERWSZA FIRMA” - PROJEKT I LO W RAWICZU WŚRÓD BENEFICJENTÓW KONKURSU „BANK AMBITNEJ MŁODZIEŻY”

Czytaj więcej:  „MOJA PIERWSZA FIRMA” - PROJEKT I LO W RAWICZU WŚRÓD BENEFICJENTÓW KONKURSU „BANK AMBITNEJ...Z ogromną satysfakcją informujemy, że projekt I Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego w Rawiczu „Moja pierwsza firma” uzyskał grant w wysokości 4.000 zł w tegorocznej edycji konkursu Bank Ambitnej Młodzieży, którego organizatorem jest Fundacja Banku Zachodniego WBK S.A. im. Stefana Bryły we współpracy z Bankiem Zachodnim WBK S.A.

4 DRUŻYNY I LO W RAWICZU NA PLUSIE W 16 EDYCJI SIGG

Czytaj więcej: 4 DRUŻYNY I LO W RAWICZU NA PLUSIE W 16 EDYCJI SIGGI etap 16 edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej organizowanej przez Giełdę Papierów Wartościowych, Fundację GPW oraz partnera strategicznego - Fundację im. Lesława A. Pagi dobiegł końca. Wśród 5211 drużyn szkolnych z całego kraju biorących udział w tegorocznej edycji gry nasze zespoły startujące po raz pierwszy osiągnęły naprawdę dobry wynik.

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY - Istota kina

Czytaj więcej: DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY - Istota kinaZapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego, szczegóły w artykule.

PRÓBNY EGZAMIN MATURALNY W I LO

Czytaj więcej: PRÓBNY EGZAMIN MATURALNY W I LO W dniach 4 – 12 stycznia 2018 r. uczniowie klas trzecich I LO w Rawiczu przystępują do próbnego egzaminu maturalnego z Nową Erą, w trakcie którego rozwiązują arkusze z języka polskiego, matematyki i wybranego języka obcego na poziomie podstawowym oraz  z wybranych przedmiotów na poziomie rozszerzonym.

ŚLUBOWANIE KOLEJNEGO KADETA

Czytaj więcej: ŚLUBOWANIE KOLEJNEGO KADETAW dniu 3 stycznia ślubowanie na ucznia klasy mundurowej złożył Mikołaj Wyrzykiewicz, który dołączył do zespołu IK pod koniec listopada.

SPOTKANIE WIGILIJNE 2017

Czytaj więcej: SPOTKANIE WIGILIJNE 2017W dniu 22 grudnia uczniowie Koła Poezji Śpiewanej POETON wykonali koncert kolęd i pastorałek z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Utwory przeplatane były komentarzem, wierszami oraz życzeniami przygotowanymi przez uczniów ze Szkolnego Koła Teatralnego i Samorządu Uczniowskiego.

„ZIELONA KLASA” NA BOISKU SZKOLNYM W I LO W RAWICZU

Czytaj więcej: „ZIELONA KLASA” NA BOISKU SZKOLNYM W I LO W RAWICZUW I LO w Rawiczu dobiegła końca budowa altany  na boisku szkolnym.  Altana, nazwana przez uczniów „zieloną klasą” powstała z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, który wystąpił z takim pomysłem w minionym roku szkolnym, w celu możliwości prowadzenia niektórych zajęć poza tradycyjną klasą.

WESOŁYCH ŚWIĄT!

.

INFORMACJA O WYNIKACH NABORU NA STANOWISKO REFERENTA W I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM W RAWICZU

Czytaj więcej: INFORMACJA O WYNIKACH NABORU NA STANOWISKO REFERENTA W I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM W RAWICZUKomisja Rekrutacyjna informuje, że w wyniku zakończenia procedury naboru, na wyżej wymienione stanowisko została wybrana Pani Marta Kurkiewicz zamieszkała w Rawiczu.