KONKURS ORTOGRAFICZNY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO THE SPELLING MASTER 2016/2017

Czytaj więcej: KONKURS ORTOGRAFICZNY Z JĘZYKA  ANGIELSKIEGO THE SPELLING MASTER 2016/2017W środę, 19 kwietnia, odbyły się finały konkursu ortograficznego z j. angielskiego.

PROGRAM STYPENDIALNY DLA TEGOROCZNYCH MATURZYSTÓW

Czytaj więcej: PROGRAM STYPENDIALNY DLA TEGOROCZNYCH MATURZYSTÓWFundacja im. Lesława A. Pagi w tym roku już po raz dziesiąty rozpoczęła realizację projektu Indeks Start2Star, którego Fundatorem jest Fundacja Jolanty i Leszka Czarneckich. Poszukujemy 15 tegorocznych maturzystów, którzy zostaną laureatami X edycji projektu.

ŻONKILE PAMIĘCI

Czytaj więcej: ŻONKILE PAMIĘCI Uczniowie I Liceum  Ogólnokształcącego  w Rawiczu  we  współpracy z  Muzeum  Historii Żydów Polskich przyłączyli  się  do  akcji  Żonkile 2017.

FINAŁ SZKOLNEJ LIGI HISTORYCZNEJ

Czytaj więcej: FINAŁ SZKOLNEJ LIGI HISTORYCZNEJ07 kwietnia odbył się finał Szkolnej Ligi Historycznej. W tegorocznej edycji zwycięstwo odniosła reprezentacja klas IIIb2 i II b2 w składzie: Ksawery Krysiak, Józef Gniazdowski i Wiktor Koch, zdobywając 57 punktów, drugie miejsce zajęli uczniowie klasy IIIc: Bartosz Danielczyk, Mikołaj Obarski i Danisz Wasilewski z wynikiem 55 punktów, a trzecie uczniowie klasy IIa: Kacper Jaśkiewicz, Miłosz Kreczmar oraz Mikołaj Szymczak, którzy zdobyli 52 punkty.

HISZPANIA JAKIEJ NIE ZNACIE

Czytaj więcej: HISZPANIA JAKIEJ NIE ZNACIEDnia 12 kwietnia uczniowie I LO w Rawiczu uczestniczyli w wykładzie "Hiszpania jakiej nie znacie" prowadzonym przez mgr Diego Martín Arroyo. Była to okazja do poznania bliżej tego pięknego i słonecznego kraju, zwłaszcza, że pogoda tego dnia była deszczowa.

FINAŁ POWIATOWY W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Czytaj więcej: FINAŁ POWIATOWY W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH10 kwietnia dziewczęta i chłopcy z naszej szkoły uczestniczyli w Drużynowych Biegach Przełajowych w Rawiczu w Finale Powiatowym. Dziewczyny w składzie Agata Samiło, Oliwia Maciejak i Wiktoria Kendzia (mimo tylko trzech zawodniczek) uzyskały 3 miejsce w powiecie, plasując się indywidualnie: 1 miejsce Agata Samiło, 3 miejsce Oliwia Maciejak  i 4 miejsce Wiktoria Kendzia.

FINAŁ POWIATOWY PIŁKI NOŻNEJ

Czytaj więcej: FINAŁ POWIATOWY PIŁKI NOŻNEJReprezentacja  I LO w Rawiczu uczestniczyła w kwietniu w Finale Powiatowym Piłki Nożnej w Miejskiej Górce. Wystartowały drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych z ZSZ w Rawiczu, z Jutrosina, Miejskiej Górki, Bojanowa i 1 LO w Rawiczu.

KONURS WIEDYZ POŻARNICZEJ

Czytaj więcej: KONURS WIEDYZ POŻARNICZEJPo raz kolejny PSP i Gmina Rawicz były organizatorami konkurs wiedzy pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". W eliminacjach szkolnych uczestniczyło 21 osób .

ZAPROSZENIE

.

SUKCES HANNY LIPKI I MIKOŁAJA HURŁY W V REGIONALNEJ OLIMPIADZIE MEDYCZNEJ

Czytaj więcej: SUKCES HANNY LIPKI I MIKOŁAJA HURŁY W V REGIONALNEJ OLIMPIADZIE MEDYCZNEJ6 kwietnia dwoje uczniów z klasy III b o profilu biologiczno-chemicznym wzięło udział w finale V Regionalnej Olimpiady Medycznej w Krotoszynie. Hanna Lipka i Mikołaj Hurła stanęli do rywalizacji z uczniami ze szkół z Poznania, Ostrowa Wlkp., Kępna, Krotoszyna, Oleśnicy, Sycowa i Leszna.