RAWICKIE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI Z UDZIAŁEM UCZNIÓW I LO W RAWICZU

Czytaj więcej: RAWICKIE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI Z UDZIAŁEM UCZNIÓW I LO W RAWICZU11 listopada uczniowie klasy IK o profilu mundurowym aktywnie uczestniczyli w oficjalnej części tegorocznych rawickich obchodów Narodowego Święta Niepodległości, natomiast Agata Nadrowska z IIc, Katarzyna Włodarczyk z  IID oraz Monika Marszałek z IIIB wstąpiły w części artystycznej.

ZEBRANIA Z RODZICAMI

.

LEKCJA PRAWA Z MŁODZIEŻĄ

Czytaj więcej: LEKCJA PRAWA Z MŁODZIEŻĄW środę, 8 listopada, w I LO w Rawiczu odbyło się spotkanie z adwokatem, p. Tomaszem Kirstajnem. W tej nietypowej lekcji uczestniczyli uczniowie klas I, temat dotyczył rozwoju nowych technologii, jego wpływu na pracę sądu oraz odpowiedzialnego używania telefonów komórkowych i funkcjonowania portali społecznościowych. Zaproszony prawnik ciekawie opowiadał o informatyzacji sądownictwa oraz uczulał młodych ludzi na niewłaściwe używanie telefonów komórkowych jak i nieodpowiednie zachowanie w sieci.

W BERLINIE, GDZIE SPOKOJNIE SPREWA PŁYNIE…

Czytaj więcej: W  BERLINIE, GDZIE SPOKOJNIE SPREWA PŁYNIE…W październku br. 42 uczniów naszej szkoły udało się na wycieczkę do naszych zachodnich sąsiadów. Celem podróży była stolica Niemiec – Berlin.

W PIŻAMIE DO SZKOŁY

Czytaj więcej: W PIŻAMIE DO SZKOŁY26 października 2017 r. Samorząd Uczniowski zorganizował w naszym liceum Dzień Piżamy. Tego dnia  każdy uczeń mógł przyjść do szkoły w swojej ulubionej piżamie. Ku zaskoczeniu wszystkich zrobiła to dość spora część szkoły.  Przebrania były różnorodne.

I LO W RAWICZU TRZECIĄ DRUŻYNĄ POWIATU RAWICKIEGO W PIŁCE HALOWEJ

Czytaj więcej: I LO W RAWICZU TRZECIĄ DRUŻYNĄ POWIATU RAWICKIEGO W PIŁCE HALOWEJNa sali sportowej 1 LO w Rawiczu 7 listopada 2017 roku odbył się Finał Powiatu Rawickiego w Piłce Halowej szkół ponadgimnazjalnych. Do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn z terenu powiatu: ZS Jutrosin, ZSZ w Rawiczu, ZS z Miejskiej Górki, ZS z Bojanowa oraz I LO w Rawiczu jako gospodarz turnieju.

SZKOLNA LIGA HISTORYCZNA

Czytaj więcej: SZKOLNA LIGA HISTORYCZNA3 listopada 2017 r. w auli szkolnej odbyła się druga część Szkolnej Ligi Historycznej. Przedmiotem rywalizacji była tym razem epoka średniowieczna z zakresu historii powszechnej i Polski.

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY - dyskusja nt. Pozytywnych i negatywnych skutków grupowej identyfikacji

Czytaj więcej: DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY - dyskusja nt. Pozytywnych i negatywnych skutków grupowej identyfikacjiZapraszamy do kolejnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego, który odbędzie się już 17 listopada. Sprawdź szczegóły!

HYDROPOLIS – CIEKAWE MIEJSCE NA MAPIE WROCŁAWIA

Czytaj więcej: HYDROPOLIS – CIEKAWE MIEJSCE NA MAPIE WROCŁAWIA26 października klasy 2B oraz 3B2 wraz z opiekunami p. M  Maćkowiak i p. D. Flaszą wybrały się do wrocławskiego Centrum Wiedzy o Wodzie - Hydropolis. Podczas wycieczki edukacyjnej młodzież, dzięki różnym technikom multimedialnym, ciekawym prezentacjom, miała możliwość poznać zagadnienia związane z wodą, z zupełnie nowych perspektyw.

PROJEKT „POZNAŃ PRZYCIĄGA”

Czytaj więcej: PROJEKT „POZNAŃ PRZYCIĄGA”W dniu 27 października 2017 r. młodzież klas maturalnych uczestniczyła w spotkaniu z przedstawicielami Urzędu Miasta Poznania w ramach projektu „Poznań przyciąga”.