DZIEŃ ORIENTACJI EDUKACYJNEJ I ZAWODOWEJ ORAZ PROFILAKTYKI ZDROWOTNEJ

Czytaj więcej: DZIEŃ ORIENTACJI EDUKACYJNEJ I ZAWODOWEJ ORAZ PROFILAKTYKI ZDROWOTNEJ28 listopada 2017 r. w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rawiczu. Ta zasłużona dla regionu rawickiego szkoła zaproponowała uczniom klas maturalnych ciekawe spotkanie z liczną i profesjonalną kadrą wykładową pod przewodnictwem pani Bożeny Michalik – kierownikiem szkolenia praktycznego.

PŁYWACY Z I LO W RAWICZU SREBRNYMI MEDALISTAMI WOJEWÓDZTWA ! MARCIN JANKOWIAK MISTRZEM WIELKOPOLSKI W STYLU MOTYLKOWYM!

Czytaj więcej: PŁYWACY Z I LO W RAWICZU SREBRNYMI MEDALISTAMI WOJEWÓDZTWA !  MARCIN JANKOWIAK MISTRZEM...W listopadzie (16.11.2017 r.) drużyna pływacka dziewcząt i chłopców z  I LO w Rawiczu uczestniczyła, po zwycięstwie w finale powiatowym, w Finale Wielkopolskim w Pływaniu Drużynowym w Poznaniu. Suma wyników w startach indywidualnych oraz  w wyścigu sztafetowym dała srebrny medal  drużynie męskiej, a dziewczęta uzyskały 13 miejsce w województwie.

Z WIZYTĄ W KOMENDZIE POWIATOWEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W RAWICZU

Czytaj więcej: Z WIZYTĄ W KOMENDZIE POWIATOWEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W RAWICZUUczniowie klasy mundurowej mieli okazję poznać szczegóły służby zawodowych strażaków. Podczas wizyty w komendzie dowiedzieli się, jakie warunki należy spełnić, by móc zostać słuchaczem szkoły pożarniczej oraz  obejrzeli funkcjonowanie jednostki działającej w Rawiczu. Dyżurny operacyjny przedstawił im zakres 24-godzinnych obowiązków i  system powiadamiania ratunkowego.

BEZPIECZNE BANKOWANIE

Czytaj więcej: BEZPIECZNE BANKOWANIEWiek XXI oferuje bardzo wiele udogodnień, atrakcyjnych dla młodzieży. Młodzi ludzie chętnie korzystają z możliwości, jakie oferują komputer, internet, telefonia komórkowa. Jednakże możliwości te dają pole do działania dla wszelkiego rodzaju przestępców. Kradzież danych z karty bankomatowej, włamania na konta, phishing są na porządku dziennym. Przestępcy nie śpią. Dlatego tak ważne są zasady bezpiecznego korzystania z bankowości internetowej.

SUKCES ARTYSTYCZNY DARII WYRWY

Czytaj więcej: SUKCES ARTYSTYCZNY DARII WYRWYDaria Wyrwa z klasy III B2 została laureatką III Ogólnopolskiego Frankofońskiego Konkursu Fotograficznego  Bleu Blanc Rouge,  organizowanego pod patronatem Instytutu Francuskiego w Polsce. Głównym organizatorem konkursu był ZSO nr 2 w Gdyni, jego nadrzędne  cele to  motywowanie uczniów do nauki języka francuskiego, rozwoju jego znajomości, odkrywania kultury i cywilizacji Francji.

OGŁOSZENIE

Czytaj więcej: OGŁOSZENIEI Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Dąbrowskiego w Rawiczu, działając zgodnie z art. 33 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014 - 2020 (Dz. U. z 2014 roku poz.1146), ogłasza otwarty nabór partnera do wspólnego przygotowania i realizacji projektu finansowanego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

SPOTKANIE Z JANEM MELĄ W RAMACH REALIZACJI PROJEKTU „WSZYSCY JESTEŚMY TACY SAMI”

Czytaj więcej: SPOTKANIE Z JANEM MELĄ W RAMACH REALIZACJI PROJEKTU „WSZYSCY JESTEŚMY TACY SAMI”We wtorek 21 listopada uczniowie klasy Ic wzięli udział w spotkaniu z Janem Melą, założycielem i prezesem fundacji „Poza horyzonty”, zdobywcą dwóch biegunów w jednym roku. Spotkanie zostało zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w ramach projektu „Wszyscy jesteśmy tacy sami”.

DZIEŃ PATRIOTY I PATRIOTKI XXI WIEKU

Czytaj więcej: DZIEŃ PATRIOTY I PATRIOTKI XXI WIEKU Z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji klasa II D pod opieką p. E. Jagodzińskiej zorganizowała Szkolny Dzień Patrioty i Patriotki XXI wieku. Jest to jeden z projektów Centrum Edukacji Obywatelskiej, mający na celu przybliżenie młodzieży zagadnień dotyczących współczesnego rozumienia patriotyzmu. 

SPOTKANIE Z NAUCZYCIELAMI Z HISZPANII

Czytaj więcej: SPOTKANIE Z NAUCZYCIELAMI Z HISZPANIIDnia 9 listopada gościliśmy dyrektora szkoły Salesinos San Pedro w Sewilii w Hiszpanii pana Farnando Báñez Martín i jednego z nauczycieli tej szkoły José Antonio García Díaz, którzy przebywali w Rawiczu w ramach programu Erasmus przy współpracy ze Szkołą Podstawową Nr 4.

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Czytaj więcej: NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI10 listopada, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, odbyła się w auli szkolnej akademia poświęcona 99. rocznicy odrodzenia państwa polskiego. Wzięła w niej udział dyrekcja szkoły, nauczyciele i młodzież ze wszystkich klas.