EGZAMINY MATURALNE W I LO W RAWICZU

Czytaj więcej: EGZAMINY MATURALNE W I LO W RAWICZUW dniu 4 maja rozpoczęły się egzaminy maturalne, które potrwają do 24 maja w części pisemnej. W I LO w  Rawiczu przystąpi do niego 116 tegorocznych abiturientów na poziomie podstawowym z j. polskiego,  matematyki i wybranego j. obcego, z czego, 108 wybrało j. angielski, 7- j. niemiecki, 1- j. francuski i 1- j. hiszpański.

ŚWIĘTO NARODOWE TRZECIEGO MAJA

Czytaj więcej: ŚWIĘTO NARODOWE TRZECIEGO MAJA28 kwietnia br. uczniowie I LO w Rawiczu uczcili 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Z tej okazji w sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel z udziałem dyrekcji szkoły grona pedagogicznego i uczniów.

POŻEGNANIE MATURZYSTÓW

Czytaj więcej: POŻEGNANIE MATURZYSTÓW28 kwietnia, w sali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego w Rawiczu, odbyło się uroczyste zakończenie klas trzecich.

EDUKACJA PRAWNA MŁODZIEŻY

Czytaj więcej: EDUKACJA PRAWNA MŁODZIEŻY W I Liceum Ogólnokształcącym w Rawiczu realizowany będzie Program Edukacja Prawna Młodzieży. Stosowne porozumienie między Łucją Derą, dyrektorem szkoły a Bartłomiejem Snelą, prezesem Sądu Rejonowego w Rawiczu podpisane zostało w dniu 25 kwietnia br.

TO BYŁ SURVIVAL!

Czytaj więcej: TO BYŁ SURVIVAL!Tak najprościej określić można nasz ostatni wspólny wyjazd do Krakowa (18-20 kwietnia), a wszystko za sprawą pogody, która w tym roku była wyjątkowo kapryśna.

PODSUMOWANIE KONKURSU MATEMATYCZNEGO „MATGURA”

Czytaj więcej: PODSUMOWANIE KONKURSU MATEMATYCZNEGO „MATGURA”Dnia 21 kwietnia 2017 roku w Górze odbyło się uroczyste podsumowanie V Międzypowiatowego Przedmaturalnego Konkursu Matematycznego „MATGURA”, których organizatorem było Powiatowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno – Pedagogicznego w Górze.

POZNAŃSKI FESTIWAL NAUKI I SZTUKI – 26 IV 2017

Czytaj więcej: POZNAŃSKI FESTIWAL NAUKI I SZTUKI – 26 IV 2017W dniu 26 kwietnia 2017 r. uczniowie profilu matematyczno-geograficznego uczestniczyli  w części wielkiego projektu, jakim jest XX już Poznański Festiwal Nauki i Sztuki. Jest to trzydniowe akademickie święto popularyzujące naukę i sztukę wśród społeczności Poznania i okolic, a także gości z innych regionów kraju.

PRACA SZKOŁY W DNIU 2 MAJA 2017 R.

Informujemy, że w dniu 2 maja 2017 r. szkoła będzie nieczynna.

ZAPROSZENIE DLA RODZICÓW MATURZYSTÓW

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie

I Liceum Ogólnokształcącego

im. J. Dąbrowskiego w Rawiczu

serdecznie zapraszają

na uroczystą akademię z okazji

POŻEGNANIA MATURZYSTÓW

 

Uroczystość odbędzie się

28 kwietnia 2017 r. o godz.16.30

w sali sportowej I LO

PÓŁFINAŁ XVII EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU JĘZYKOWEGO „POKAŻ NAM JĘZYK”

Czytaj więcej: PÓŁFINAŁ XVII EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU JĘZYKOWEGO „POKAŻ NAM JĘZYK”Dnia 25 kwietnia odbył się półfinał XVII edycji ogólnopolskiego konkursu językowego Pokaż nam język, do którego awansowało czterech uczniów z naszej szkoły. W drugim etapie konkursu udział wzięli: Matesz Sierpowski, który odpowiadał na pytania w języku niemieckim, oraz Filip Englert, Dawid Głowacz i Adrianna Sztupla, którzy zmagali się z pytaniami w języku angielskim.