EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

Czytaj więcej: EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU„W dniach 23 – 30 września 2018 r. po raz czwarty we wszystkich państwach Unii Europejskiej obchodzony był Europejski Tydzień Sportu (ETS), koordynowany w Polsce przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.”
Nasza szkoła także włączyła się do akcji i 27 września osiem zespołów ( trzy żeńskie i pięć męskich) uczestniczyło w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Rady Rodziców. 

MISTRZOSTWA POWIATU RAWICKIEGO W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Czytaj więcej:  MISTRZOSTWA POWIATU RAWICKIEGO W SZTAFETOWYCH  BIEGACH PRZEŁAJOWYCHW środę 26 września 2018r. licealna młodzież rozpoczęła rywalizację sportową w ramach XX Licealiady. 
Na stadionie żużlowym w Rawiczu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Rawickiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych.  

TEATR, KTÓRY UCZY

Czytaj więcej: TEATR, KTÓRY UCZY27 września klasa II o profilu biologicznym wraz z nauczycielem języka polskiego panią Anną Nogą uczestniczyła w spektaklu „Ach te komputery!” przygotowanym przez grupę międzypokoleniową z Rawicza oraz Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP – KLATKA i Domem Kultury w Rawiczu. 

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W I LO

Czytaj więcej: DZIEŃ JĘZYKÓW  OBCYCH W I LO
26 września tradycyjnie obchodzony jest Dzień Języków Obcych. O godz. 10.35 w auli  I LO  stawiło się 14 ekip – trójosobowych reprezentacji każdej z klas. 

2A W SKANDYNAWII

Czytaj więcej: 2A W SKANDYNAWIIKlasa 2a pod opieką  p. N. Kopczyńskiej - Flaszy i p. M. Niedźwiadek  wróciła z wycieczki do Skandynawii. Zaczęli od Świnoujścia. 

POWIATOWY ZLOT KRAJOZNAWCZY- PAKOSŁAW 2018

Czytaj więcej:  POWIATOWY ZLOT KRAJOZNAWCZY- PAKOSŁAW 2018W tym roku uczestnicy Zlotu Krajoznawczego mieli okazję poznać ponownie gościnność i walory turystyczne Gminy Pakosław. Członkowie Koła Krajoznawczo-turystycznego I LO w Rawiczu spotkali się na miejscu zbiórki 22 IX 2018 r. na parkingu koło szkoły o godz. 815  i jadąc przez Szymanowo, Słupię Kapitulną, Chojno i Golejewko stawili się na starcie w Pakosławiu o godz. 930. 

WROCŁAWSKI SALON MATURZYSTÓW PERSPEKTYWY 2018

Czytaj więcej: WROCŁAWSKI SALON MATURZYSTÓW PERSPEKTYWY 2018Dzień 12 września 2018 r. uczniowie klas  maturalnych I LO w Rawiczu mogą uznać za udany i pożyteczny w planowaniu ich kariery naukowej i zawodowej. 

SPRZĄTANIE ŚWIATA – 25 LAT

Czytaj więcej: SPRZĄTANIE ŚWIATA – 25 LAT„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. 

GALA XII EDYCJI PROGRAMU STYPENDIALNEGO FUNDACJI IM. MAKSYMILIANA DUDA

Czytaj więcej: GALA XII EDYCJI PROGRAMU STYPENDIALNEGO FUNDACJI IM.  MAKSYMILIANA DUDAKornelia Banaszak – uczennica klasy IIIB o profilu biologicznym oraz Patrycja Jasińska absolwentka z 2017 roku są stypendystkami Fundacji rodziny Duda im. Maksymiliana Duda. W pałacu w Pakosławiu, w obecności dyrektorów szkół i samorządowców podsumowano XII edycję Programu Stypendialnego - jednego z działań na rzecz lokalnej młodzieży. 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DEMOKRACJI WE WSPÓŁPRACY Z UNESCO

Czytaj więcej: MIĘDZYNARODOWY   DZIEŃ  DEMOKRACJI WE WSPÓŁPRACY Z   UNESCO Międzynarodowy Dzień Demokracji  to  święto obchodzone corocznie 15 września, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 8 listopada 2007 roku, w rocznicę przyjęcia Powszechnej Deklaracji na rzecz Demokracji. Również  uczniowie  I  Liceum   Ogólnokształcącego w Rawiczu pamiętali o  tym dniu.