„POWTÓRKA PRZED…”

Czytaj więcej: „POWTÓRKA PRZED…” Podobnie jak w latach minionych, również w tym roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w cyklu dwudniowych wykładów i warsztatów historycznych organizowanych przez Instytut Historii UAM oraz Poznański Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego. Ponadto młodzież miała  okazję zapoznać się zasadami rekrutacji na studia na kierunku historia oraz poznać smak życia studenckiego. 

SZKOLNA LIGA HISTORYCZNA – IV EDYCJA

Czytaj więcej: SZKOLNA LIGA HISTORYCZNA – IV EDYCJA  8 października zainaugurowaliśmy czwartą edycję Szkolnej Ligi Historycznej. W tym roku organizatorem i autorem  pytań jest Robert Matysiak, uczeń klasy IIIa. Pomagają mu:Agata Nadrowska z klasy IIIc, Agata Ziemlińska i Ewa Żyto z IIc oraz Mikołaj Kolbusz z IIIa. 

FINAŁ KONKURSU RECYTATORSKIEGO #PAN TADEUSZ

Czytaj więcej: FINAŁ KONKURSU RECYTATORSKIEGO #PAN TADEUSZUczennice  klas drugich I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu: Natalia Jędrkowiak, Anna Zielińska oraz Julia Łukowiak wzięły udział w kolejnym etapie Konkursu Recytatorskiego #Pan Tadeusz. 

ŚNIADANIE TO PODSTAWA

Czytaj więcej: ŚNIADANIE TO PODSTAWAW środę,  10 października klasa 2a gościła p. Agatę Szalewską – dietetyka kliniczno-sportowego i absolwentkę I LO  w Rawiczu. 

"MASZ ODPAD, CO Z NIM ZROBISZ”

Czytaj więcej: Pod tym hasłem przebiegało w naszej szkole spotkanie uczniów z edukatorem ETADO współpracującym z  KZGRL – panią Beatą Bartosiak. Zostało ono zorganizowane w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej pn. /”SOS dla środowiska, czyli segregujący, oszczędny, świadomy”/ organizowanej przez Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego. 

„NIE ZACZYNAJ, BO ŹLE SKOŃCZYSZ…”

Czytaj więcej: „NIE ZACZYNAJ, BO ŹLE SKOŃCZYSZ…”„Nie zaczynaj, bo źle skończysz…” pod takim hasłem odbyły się spotkania profilaktyczne dla uczniów klas IB i IK z przedstawicielami Poradni Profilaktyki i Terapii Uzależnień z Leszna.

XVI MATEMATYCZNY MARSZ NA ORIENTACJĘ – WROCŁAW 2018

Czytaj więcej: XVI MATEMATYCZNY MARSZ NA ORIENTACJĘ – WROCŁAW 20187 października, w słoneczną niedzielę młodzież naszej szkoły pod opieką p. Moniki Waloszek-Gąsior, nauczycielki matematyki, uczestniczyła w XVI Matematycznym Marszu na Orientację.  Marsze organizowane są od 2003 roku. 

PHILOSOPHY AND MATHEMATICS – UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY NA SEMINARIUM

Czytaj więcej: PHILOSOPHY AND MATHEMATICS – UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY NA SEMINARIUM„Filozofia i Matematyka” to seminarium Międzynarodowego Centrum Ontologii Formalnej (Wydział Administracji i Nauk Społecznych, Politechnika Warszawska) oraz Academii Europaea, które odbyło się we Wrocławiu 5-6 października, a przyjemność wysłuchania wykładów mieli  Robert Matysiak i Mikołaj Kolbusz – uczniowie klasy IIIA o profilu matematycznym. 

RECYTOWALI „PANA TADEUSZA”

Czytaj więcej: RECYTOWALI „PANA TADEUSZA”Uczniowie klas drugich I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu wzięli udział w Konkursie Recytatorskim #Pan Tadeusz. Organizatorem konkursu jest Zarząd Województwa Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, a jest on skierowany do uczniów szkół   ponadgimnazjalnych województwa wielkopolskiego. 

STOP PRZEMOCY

Czytaj więcej: STOP PRZEMOCYUczniowie z klasy IIIC włączyli się w akcję profilaktyczną przeciwko przemocy zorganizowaną przez rawickich funkcjonariuszy policji.