Czytaj więcej...W zakończonych Mistrzostwach Powiatu Rawickiego w Koszykówce zarówno dziewczęta jak i chłopcy zajęli pierwsze miejsca. W kategorii chłopców do rozgrywek zgłosiła się tylko drużyna liceum i to oni awansowali do zawodów rejonowych. W kategorii dziewcząt, licealistki w dwumeczu pokonały koleżanki z ZSZ i to one zagrają na szczeblu rejonu. Wszystkim gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie rozgrywek, które to odbędą się w sali sportowej I LO w lutym i marcu.

DYREKTOR I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W RAWICZU
OGŁASZA NABÓR 
na wolne stanowisko urzędnicze
REFERENTA
w I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM W RAWICZU

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego  w  Rawiczu przyłączyli się do globalnej akcji pisania listów w obronie praw człowieka organizowanej przez Amnesty International. W roku 2019 na liście  znalazło się 10 bohaterów. Licealistów najbardziej poruszył los młodej kobiety z Iranu, która przeciwstawiła  się przepisom nakazującym zasłanianie twarzy, za co została skazana na 16 lat więzienia oraz niesprawiedliwość, jaka dotknęła wolontariuszy - ratowników z Grecji.  Łącznie młodzież napisała 345 listów,  które zostały wysłane do ambasad poszczególnych państw i  odpowiednich instytucji za granicą.  Wierzymy, że Maraton Pisania Listów mobilizujący do działania  ludzi na całym świecie wpłynie na poprawę  sytuacji  osób, których życie i wolność są zagrożone.  

Czytaj więcej...Dyrekcja i Rada Rodziców I LO w Rawiczu serdecznie zapraszają na Bal Absolwentów, który odbędzie się 8 lutego 2020 roku w Domu Kultury w Rawiczu o godz. 19:00.

Czytaj więcej...W imieniu organizatora koncertu - Stowarzyszenia Chóru Nauczycieli Gminy Rawicz oraz współorganizatorów - Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rawiczu, Chóru im. K. Kurpińskiego w Sarnowie i Domu Kultury w Rawiczu serdecznie zaprazamy na koncert charytatywny " Moja i Twoja Nadzieja", który odbędzie się 15 stycznia 2020 roku w Domu Kultury w Rawiczu.

Czytaj więcej...SERDECZNE ŻYCZENIA

 WSPANIAŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

NIEZAPOMNIANYCH CHWIL W GRONIE NAJBLIŻSZYCH

ORAZ WSZELKIEJ POMYŚLNOŚCI W NOWYM ROKU

             ŻYCZY           

                                 DYREKCJA I LO W RAWICZU       

Dyrekcja I LO w Rawiczu informuje, że 24 grudnia 2019r. szkoła bedzie nieczynna.

Czytaj więcej...Dnia 13 grudnia 2019r. uczniowie klasy II c wraz z nauczycielami panią Danutą Żurkowską i panią Katarzyną Szurek-Mika wyjechali po lekcjach do Wrocławia, aby wspólnie spędzić popołudnie i cieszyć się przedświąteczną atmosferą. Po emocjonujących grach w pokojach zagadek i spacerze w Parku im. Juliusza Słowackiego, uczniowie udali się na wrocławski rynek. Trwający tam Jarmark Bożonarodzeniowy wprowadził wszystkich w magię świąt. Unoszący się zapach leśnych choinek i czekoladowych pierników, liczne kolorowe światełka, piękne świąteczne podarunki, radosne kolędy i uśmiechy na twarzach; to wszystko sprawiło, że był to wyjątkowy czas. 

Czytaj więcej...W dniu 29 listopada 2019 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Rawiczu odbyło się spotkanie inaugurujące współpracę I LO oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zielonej Wsi z Pracownią Dialektologiczną UAM w Poznaniu. Do projektu przystąpili uczniowie klas pierwszych pod opieką pani Marleny Staśkiewicz. Współpraca dotyczy realizacji projektu edukacyjnego pt. Świat dziecka – badamy język mieszkańców okolic Rawicza, polegającego na zebraniu słownictwa dotyczącego wszystkiego, co dotyczy dziecka do około dziesiątego roku życia, czyli m.in. narodzin, opieki i pielęgnacji noworodka, ubioru i higieny dzieci, zabaw i obowiązków przypisanych niegdyś dzieciom, szkoły, chorób wieku dziecięcego itd. Zadaniem uczniów i dialektologów jest przeprowadzenie rozmów z najstarszymi mieszkańcami wsi okolic Rawicza oraz wykonanie fotografii związanych z tematem rozmów. Efektem wspólnych działań będzie tematyczny Słownik języka mieszkańców okolic Rawicza. Świat dziecka.

Czytaj więcej...I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu, podobnie jak w poprzednich latach, uczestniczyło w tegorocznej edycji projektu edukacyjnego Lekcje z ZUS. Jest on objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Celem tego projektu jest upowszechnienie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych zwłaszcza wśród młodych ludzi, którzy za kilka lat wejdą na rynek pracy i będą mieli możliwość korzystać ze świadczeń wypłacanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Projekt edukacyjny Lekcje z ZUS obejmował cykl 4 lekcji dotyczących historii ubezpieczeń, świadczeń i warunków ich wypłaty, polskiego systemu emerytalnego oraz obowiązków przedsiębiorcy wynikających z ubezpieczeń społecznych.

W tegorocznej edycji, organizowanej w jubileuszowym dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych roku (85-lecie istnienia) uczestniczyły klasy IA,IB, IC, ID oraz IK (łącznie 147 uczniów i uczennic). Start projektu miał miejsce 18 października 2019. W ramach tego projektu, I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu miało przyjemność gościć w murach naszej szkoły przedstawicieli Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, panią Violettę Szymańską, kierownika Wydziału Obsługi Klientów i Korespondencji oraz pracowników Inspektoratu ZUS w Rawiczu – panią Teresę Krysiak oraz pana Leszka Stanka. Uczniowie z uwagą wysłuchali przekazywanych informacji oraz aktywnie uczestniczyli w zajęciach.

Podkategorie