Czytaj więcej...W dniu 4 października 2019 roku w Centrum Doskonalenia Nauczycieli odbył się finał Konkursu „#glosujedecyduje”, którego celem jest popularyzacja idei aktywnego i świadomego uczestnictwa w życiu publicznym. Konkurs polegał na stworzeniu filmu , którego zadaniem była promocja udziału Polaków w wyborach . II część składała się z testu dotyczącego ustroju Polski i prawa wyborczego. Wśród 5 najlepszych uczniów reprezentujących województwo wielkopolskie byli uczniowie z klasy III c. 

Czytaj więcej...5 października młodzież naszej szkoły pod opieką p. Moniki Waloszek-Gąsior, nauczycielki matematyki, uczestniczyła w XVII Matematycznym Marszu na Orientację. Marsze organizowane są od 2003 roku. Ich celem jest połączenie sportu i rekreacji z matematyką oraz promocją terenów zielonych. Bazą tegorocznych zawodów było Regionalne Centrum Sportowo-Rekreacyjne w Brzegu a trasa została wytyczona w Parku Przyrody. 

Czytaj więcej...4 października zainaugurowaliśmy piątą edycję Szkolnej Ligi Historycznej. W tym roku jej organizatorami są zeszłoroczni zwycięzcy, uczniowie klasy IIIc: Kamil Moliński odpowiedzialny za przygotowanie pytań i współprowadzący, Aleksander Kubacki, główny prowadzący i Mieszko Jankowski, autor prezentacji z pytaniami. Pomagają im koleżanki z klasy: Magdalena Bartkowiak i Ewa Żyto. Do konkursu zgłosiło się dwanaście drużyn – jest to największa w dotychczasowej historii SLH liczba. Ich skład znajduje się poniżej w tabelce. 

Czytaj więcej...27  września dziesięcioro uczniów naszej szkoły, reprezentujących klasy Ic, IIa, IIc, IId, IIk i IIIc,  wzięło udział w „Powtórce przed …”- XIII  spotkaniach z historią dla uczniów szkół ponadpodstawowych organizowanych przez Instytut Historii UAM oraz Poznański Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem: Rozwój nauki na przestrzeni wieków.                                                          
Młodzież uczestniczyła w wykładach: faktograficzno-syntetycznych i monograficznych, prowadzonych przez wykładowców specjalizujących się w danej dziedzinie oraz zajęciach warsztatowych, kształcących umiejętność pracy z materiałem źródłowym. Uczniowie mieli również możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną Instytutu Historii UAM oraz z  zasadami rekrutacji na studia. 

Czytaj więcej...Pod koniec września klasa I b biologiczno - chemiczna włączyła się w akcję sadzenia tulipanów na boisku szkolnym . Mimo deszczowej pogody uczniowie sprawnie posadzili kwiatowe cebulki . Była to pierwsza tego typu akcja zorganizowana przez tę grupę uczniów, na pewno nie ostatnia. Na efekty w postaci kolorowych kwiatów trzeba będzie poczekać do wiosny.

Uroczysta akademia z okazji DEN odbedzie sie 14 października 2019r. o godz.9:00 w sali sportowej szkoły.

KONKURS !

W ŻYCIU JAK W TAŃCU,

KAŻDY KROK MA ZNACZENIE …

DOŁĄCZ DO NASZEJ GRUPY LUDZI POZYTYWNIE ZAKRĘCONYCH …

ZAPROJEKTUJ MEM INTERNETOWY W DOWOLNEJ TECHNICE GRAFICZNEJ

Konsultacje i informacje: pedagog

Termin : 31.10.2019 r.

Czytaj więcej...W dniu 3 października 2019 r. uczniowie I LO realizowali program profilaktyczny „Uzależnienia behawioralne i uzależnienia od substancji psychoaktywnych”.
W auli szkoły odbyły się spotkania uczniów i pedagoga szkolnego z Panią Hanną Jędrzejewską – kierownikiem i terapeutą poradni MONAR w Lesznie. 

Czytaj więcej...1 października uczniowie klas IIK i IIIK o profilu mundurowym spotkali się z przedtstawicielami Agencji Mienia Wojskowego i Wojskowego Klubu Sportowego w Pznaniu oraz WKU w Lesznie. 

30 września w I LO w Rawiczu świętowaliśmy Dzień Chłopaka.Pogoda pokrzyżowała nasze muzyczno-taneczne plany na boisku szkoły  ale żeńska część tzw. trójek klasowych i Samorządu Uczniowskiego zorganizowała słodki poczęstunek dla naszych Panów. Każdy chłopak mógł się poczęstować pysznym ciastem. Dodatkowym prezentem był" dzień niepytany".

Podkategorie